Kamienne Kręgi Piaszno - Wioska Gotów, wieża widokowa

Kamienne Kręgi Piaszno - Wioska Gotów, wieża widokowa

Bytów, Piaszno 31, pomorskie
Miejscowość Piaszno

Kamienne kręgi - mają około 15 m średnicy. W miejscu, gdzie występują dają o sobie znać różne anomalia u osób podatnych na bioprądy. Jest tu nawet kamienny krąg ofiarny.

Wieża Lemana Piaszno Kaszuby - poprzedniczka nowej konstrukcjiTrafimy tutaj jadąc np. kilkanaście km z Bytowa w kierunku Miastka. W Tuchomiu skręcamy na Piaszno. Oprócz kręgów znajduje się tutaj wysoka na 22 metry, metalowo-drewniana konstrukcja z tarasem widokowym. Zbudowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego wieża jest kontynuacją poprzedniej budowli miejscowego gospodarza, Klemensa Lemana. Z wieży widokowej roztaczają się piękne, kaszubskie krajobrazy.

Dalsze informacje o nowej wieży, zdjęcia - są tutaj

Kamienne kręgi i Wioska Gotów Piaszno - atrakcje koło Bytowa

Na miejscu mamy również inną atrakcję - prawdziwą prehistoryczną wioskę. Niektórzy twierdzą, że to potomkowie Gotów wrócili w te okolice i to oni budują tutaj neolityczną wieś. Można zamieszkać w drewnianej chacie, skorzystać z ręcznych żaren i samemu zemleć ziarno na mąkę. Zjeść własnoręcznie wypieczony chleb, z własnoręcznie przygotowanej na Pieczenie Chleba mąki... A warto spróbować, bo receptura wypieku państwa Lemanów została wyróżniona na konkursie podczas I Jarmarku Pomorskiego w Bytowie.  Cała osada znalazła się w Polskiej Księdze Rekordów i Osobliwości jako największy prywatny skansen w Polsce.

W osadzie odbywają się m.in spotkania rekonstruktorów z Bractwa Rycerskiego, impreza  Zlot Czarownic (nieregularnie) i corocznie, sierpniowe  Święto Chleba.  

Tel. kontaktowy do Osady Gotów: 59 821 58 08

Kamienne kręgi, Wioska Gotów - Piaszno, gm Tuchomie

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner