Kolejowy Odjazd Sopot mini kolejka 🚂 dla dzieci i dorosłych

Kolejowy Odjazd Sopot mini kolejka 🚂 dla dzieci i dorosłych

Sopot, Jana Z Kolna 18, pomorskie
Miejscowość Sopot
Kontakt
+48 504 023 175

Kolejowy Odjazd 🚂 to pierwszy w Trójmieście - w Sopocie - kolejowy park rozrywki. Oryginalna atrakcja dla dzieci i dorosłych w wieku od 3 do 100 lat.
Każdy chętny może dosłownie usiąść na miniaturowym pociągu będącym repliką amerykańskiego składu - lokomotywy z doczepionymi trzema wagonami. Dzieci do lat3 jeżdżą pod opieką dorosłych.

Do przejazdów służą miniaturowe lokomotywy BNSF, Rio Grande, Norfolk Southern Illinois Terminal oraz New York Central. Docelowo po torach może poruszać się aż 6 składów (lokomotywa + wagony)

Przejażdżka taką mini kolejką trwa ok. 15 minut, w czasie których pokonywane są 4 pętle po blisko 380 metrów. Po uruchomieniu drugiej linii przejazdy najczęściej odbywają sie w systemie: 2 okrążenia pierwszą trasą i dwa drugą.

Atrakcje dla dzieci - promocja

Na terenie sopockiego Kolejowego Odjazdu znajduje się także leżakowa strefa rekreacyjna, w której można wygodnie zaczekać na swoją "miniaturową kolej". Funkcjonuje także specjalna strefa "urodzinowa". Solenizant i jego goście mogą na czas imprezy wyjąć osobny pociąg do wyłącznej dyspozycji. Szczegóły na FB bądź pod numerem tel. +48 504 023 175.

W sezonie 2024 otwarcie nastąpi 26 kwietnia! Zapraszamy - są  nowe atrakcje! 

Kolejowy Odjazd - mini kolejka - Sopot

Ciekawostki:Kolejowy Odjazd SOPOT
 ● Rozstaw torów wynosi 5 cali czyli 12,7 cm
 ● Łączna długość torów w Parku to ponad 1000 metrów
 ● Lokomotywy zostały wykonane w skali 1:10
 ● Miniatury kolejowe wydają dźwięki jak prawdziwe lokomotywy
 ● Waga lokomotywy wynosi...(trzeba zapytać na miejscu :))
 ● Sopockie mini lokomotywy mają własne oświetlenie. Kolejowy Odjazd dysponuje także świecącymi semaforami sterującymi ruchem

Atrakcje na mapie 

1. dworzec kolejowy (zegar, ławy kolejowe, oznakowanie peronu)
2. duża makieta z Lego Duplo do zabawy
3. strefa urodzinowa / wypoczynkowa
4. nowy 80-metrowy odcinek torów
5. tunel zbudowany z drewna
6. dekoracja: drewniane szpule po kablach
7. sklepik z latawcami oraz zabawkami na wiatr
8. trzy ruchome kiwony do pompowania ropy
9. klasyczny wiatrak preriowy
10. dekoracja: beczki na ropę
11. „górnicze” oświetlenie tunelu oraz wytwornica dymu
12. obrotnica kolejowa

Cennik - jakie ceny biletów?

🎫 bilet normalny - 30 zł
🎫 bilet ulgowy (powyżej 3 lat) - 20 zł
🎫 osoby niepelnosprawne: dzieci bezpłatnie, dorośli kupują bilet ulgowy
🎫 dzieci do lat 3 - 10 zł
🎫 osoby nie jeżdżęce - 5 zł
Ceny biletów ze zniżką 10%: Sopocka Karta Mieszkańca i Turysty, Gdańska Karta Mieszkańca i Turysty, Karta Mieszkańca Gdyni, Karta dużej rodziny. Rabaty i zniżki nie łączą się.

Prośba do grup zorganizowanych, szkół, przedszkoli - o rezerwację z wyprzedzeniem co najmniej 2-dniowym pod numerem telefonu: +48 504 023 175. Dostępne są oferty specjalne i upusty dla grup.

🕒 Godziny otwarcia - w sezonie czynne codziennie 10.00 - 18.00 do końca września. W wakacje park jest czynny w godz. 10.00 - 20.00, także w niedziele i święta.

Kolejowy Odjazd Sopot
Kontakt: telefon 504 023 175
Aktualności
na profilu Facebooksą tutaj           Filmy FB - są tutaj

Adres - Sopot. ul. Jana z Kolna 18 (w sąsiedztwie stadionu MKS Ogniwo, kilka minut spaceru od stacji kolejowej Sopot Wyścigi - ok. 150 metrów)

🅿️ Parking - parkowanie jest możliwe na terenie Parku oraz w wybranych miejscach na ulicy Jana z Kolna. parking jest bezpłatny dla Gości KOS.
Dojazd do Kolejowego Odjazdu - obiekt przylega do stadionu rugby. Wejście /wjazd odbywa się przez czarną bramę od strony trybun.

Dodatkowe informacje praktyczne:

● Bilety sprzedawane są na bieżąco na miejscu, w kasie.
● Dostępna jest płatność kartą, gotówką lub blikiem
● Parking pod samym wejściem jest bezpłatny (także na przylegającej ulicy).
● Na teren Parku można wprowadzić zwierzęta (pod pełną kontrolą, np. na smyczy)
● Miniaturowa Kolejka w Sopocie na razie nie jest dostępna dla osób niepełnosprawnych na wózkach. Trwają prace koncepcyjne.

Ciekawostki kolejowe:

Prawdziwa kolej w Sopocie pojawiła się ponad 150 lat temu, w roku 1870. Mogłoby się wydawać, że w tamtych czasach pociągi jeździły jeszcze dosyć wolno. Tymczasem już w 1870 roku powstała angielska lokomotywa parowa GNR 1, która mogła ciągnąć nieduże składy z prędkością przekraczającą nawet 130 km/godz.!!!

W Kolejowym Odjeździe jeżdżą miniatury amerykańskich lokomotyw 🚂 .Właśnie w Stanach Zjednoczonych powstała najsilniejsza lokomotywa spalinowa na świecie. Eksperymentalna konstrukcja ważyła blisko 250 ton (prawie 4 czołgi Abrams M1) i dysponowała mocą 6600 KM.

Czy wiesz, że do dzisiaj na świecie jest używanych kilkadziesiąt różnych rozstawów szyn? Ich szerokość wynosi od 305 mm  (rekreacyjna mini kolejka wąskotorowa Ruislip Lido w Anglii) do 9 metrów (1,5 kilometrowy wyciąg dla statków w Krasnojarsku, w Rosji).

Najdłuższy pociąg pasażerski na świecie skompletowano okazyjnie w Szwajcarii. Skład o długości ponad 1900 metrów miał 100 wagonów oraz 25 lokomotyw elektrycznych umiejscowionych regularnie co 4 wagony. Rekordowy pociąg (trafił do Księgi Guinessa) pokonał 25 kilometrów, a po drodze przejechał przez aż 22 tunele i 48 wiaduktów.

Kolejowy Odjazd 🚆 w Sopocie zaprasza na przejazd pociągiem!

Galeria
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner