14. Dni Muzyki Nowej - Klub Żak zaprasza!

14. Dni Muzyki Nowej - Klub Żak zaprasza!

Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 195/197 - Klub Żak, pomorskie
Miejscowość Gdańsk
20.00 zł - 40.00 zł
Kontakt
+48 58 344 05 73
Termin

Dni Muzyki Nowej stawiają sobie za cel prezentowanie muzyki nieszablonowej, szerokiego spektrum sceny eksperymentalnej, muzyki współczesnej i awangardowej. Muzykę nową definiuje jako taką, która szuka nowych rozwiązań na polu formalnym i treściowym, przez specyfikę kompozycji, wykorzystanych instrumentów, ale też pomysłów jak łączyć ze sobą różne, często nie przystające do siebie stylistyki.

Dni Muzyki Nowej 2024 - Klub Żak - Gdańsk

14. Dni Muzyki Nowej w 2024 roku to 9 koncertów, zaplanowanych na soboty w miesiącach: styczeń / luty / marzec / kwiecień. ( + koncert niespodzianka w piątek). 

Finał tegorocznej edycji Dni Muzyki Nowej to aż trzy koncerty rozłożone na dwa weekendy, podczas których nowa muzyka przybierze odmienne formy i brzmienia. Polskie trio złożone z Olgi Mysłowskiej, Michała Pepola i Patryka Zakrockiego przedstawi autorski materiał na instrumenty strunowe, wokal i elektronikę; Brytyjczyk Wayne Phoenix połączy łagodny wokal z ambientowymi pejzażami; a holenderski Dudok Quartet wykona kompozycje Steve'a Reicha, Holly Harrison i Joeya Roukensa.

PROGRAM, BILETY: www.klubzak.com.pl

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner