Literacki Sopot 2024

Literacki Sopot 2024

Sopot, pomorskie
Miejscowość Sopot
Kontakt
Termin
  1. sierpień

Festiwal Literatury "Literacki Sopot"- odbędzie się już po raz trzynasty w dniach 22 - 25 sierpnia 2024 roku. Gościem 13. edycji Festiwalu będzie literatura i kultura regionu bałtyckiego.  Festiwal to nie tylko spotkania z literaturą i debaty, ale też możliwość udziału w targach książki, warsztatach, seansach kinowych czy czytaniach performatywnych. 

Literacki Sopot 2024

Literacki Sopot – Literacki Sopot 2024festiwal literatury odbywający się w jednym z Literacki Sopotnajpiękniejszych kurortów nad Bałtykiem. Celem festiwalu jest promocja literatury i czytelnictwa wśród mieszkańców Trójmiasta oraz turystów odwiedzających Sopot. Na cztery dni miasto zmienia się w prawdziwy literacki kurort, a najpiękniejsze zakątki Sopotu tętnią rytmem literackich spotkań, warsztatów i dyskusji. Festiwal to także wspólne czytanie literatury, projekcje filmów nią inspirowanych, targi książki, a także działania z pogranicza literatury i innych dziedzin sztuki. Odbiorcy mogą poznać nie tylko autorów, których książki 📚 ukazują się w polskim tłumaczeniu. Mogą też poznać ich różne sposoby myślenia o świecie, charakter krajów, z których pochodzą oraz towarzyszące im odmienności kulturowe.

W 2019 roku Literacki Sopot otrzymał znak jakości EFFE Label przyznawany przez sieć europejskich festiwali EFFE. To symbol przynależności do grupy wyjątkowych i innowacyjnych europejskich wydarzeń kulturalnych.

Zapraszamy wszystkich miłośników literatury 📖 do Sopotu :-)

Wypożyczalnia rowerów gokartów SOPOT

Festiwal ma charakter non-profit, a udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.  Organizatorami wydarzenia są: Miasto Sopot, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Goyki 3 Art Inkubator.

W programie m.in:

• Targi Książki
• prezentacje, pokazy, dyskusje, czytania, wystawy
• warsztaty dla dzieci, warsztaty rodzinne i dla dorosłych
• projekcje filmowe

Program Festiwalu "Literacki Sopot" 2024 - wkrótce

★ Atrakcje turystyczne Sopotu - są tutaj
★ Najciekawsze imprezy w pomorskim - są tutaj
Miasto Słowa - Literacka Nagroda Gdyni - jest tutaj

Zapraszamy do Literackiego Sopotu!

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner