Sopot - atrakcje turystyczne ⭐ ciekawe miejsca 🧭

Sopot - atrakcje turystyczne ⭐ ciekawe miejsca 🧭

Miejscowość Sopot

Sopot - środek Trójmiasta, modny kurort, pełen kawiarni, klubów i restauracji. Miejsce gdzie znajdziemy gwar i ciszę, ząkątki romantyczne i nowoczesne, luksusowe tarasy i zwykłe ławki z widokiem na morze. Szalone imprezy klubowe i kulturalne spotkania z ciekawymi ludźmi. O każdej porze roku warto tu wpaść choć na chwilę - Sopot i jego atrakcje przyciągają jak magnes.

O uzdrowiskowej karierze Sopotu zadecydował Jean Georg Haffner - lekarz wojsk napoleońskich. Około 200 lat temu zbudował on nad morzem zakład kąpielowy oraz Dom Zdrojowy. Dzięki temu ówczesna wieś Sopot rosła i zdobywała popularność, aż 100 lat temu z kawałkiem uzyskała prawa miejskie i ugruntowaną, międzynarodową sławę.

SOPOT atrakcje turystyczne - Statek PiratW ciągu ostatnich lat w Sopocie przybyło szereg udogodnień dla wczasowiczów, m.in nowy dworzec kolejowy, a wcześniej tunel drogowy.  Dzięki niemu piesi idący słynnym 'Monciakiem" w kierunku morza, swobodnie przechodzą nad strumieniem samochodów. Wstęp na skwer kuracyjny przed molo jest już bezpłatny (bilety są tylko na molo w sezonie), co także ułatwia komunikację ścieżką nadmorską - wzdłuż plaży. Przybyło także hoteli, kawiarni i innych lokali.

Atrakcje w Sopocie - molo i marinaSzczególne wrażenie robi nowa marina - przystań jachtowa przy słynnym sopockim molo, która może pomieścić ponad 100 jednostek (40 łodzi o długosci do 14 metrów i 60 jachtów do 10 metrów) Na miejscu mieści się także bosmanat oraz zaplecze sanitarne. Działa także całoroczna gastronomia z widokiem na Zatokę Gdańską.

Nic, tylko bawić się i wypoczywać - w SOPOCIE!

Noclegi w Sopocie - są tutaj

★ Ciekawe miejsca w pomorskim - są tutaj
★ Najciekawsze imprezy nad morzem - są tutaj

Sopot - atrakcje turystyczne

Sopot - dworek Sierakowskich - siedziba Towarzystwa Przyjaciół SopotuDworek Sierakowskich - jeden z najstarszych domów w Sopocie, tradycyjnie goszczący koncerty, różne przedstawienia oraz uroczą, przytulną kawiarenkę. Polecamy domowe pyszności i smakowe herbaty. Przy okazji warto przyjrzeć się detalom architektonicznym - szczególnie zabytkowym piecom kaflowym. W dworku znajduje się siedziba Towarzystwa Przyjaciół Sopotu.
Sopot, ul. Czyżewskiego 12, tel. 58 551 07 56

Aktualne wydarzenia w Dworku - są tutaj
Plan dojazdu i więcej zdjęć - jest tutaj

 

Goyki 3 Art Inkubator - nowa atrakcja na mapie Sopotu - jest samorządową instytucją kultury, która tworzy, koordynuje i wspiera różne zjawiska kulturalne. Bardzo ciekawym wyróżnikiem tego miejsca jest sama Goyki 3 Art Inkubator Sopotsiedziba Inkubatora - zabytkowa Willa Jünckego z końca XIX wieku.
Pieczołowicie odrestaurowany pałacyk z charakterystyczną wieżą można zwiedzać przewodnikiem za symboliczną opłatą (rezerwacja - jest tutaj)
Podczas zwiedzania (ok. 40 minut) można poznać piękne wnętrza Willi, wejść na wieżę oraz dostać się do piwnic, a przy okazji posłuchać o historii jej właścicieli i mieszkańców.
Warto sprawdzić bogaty kalendarz wydarzeń, którymi opiekuje się G3AI!

Goyki 3 Art Inkubator
Sopot, ul. Jakuba Goyki 3
tel. tel. +48 726-890-224 (godz. 9 - 17)
www.goyki3.pl


Grodzisko - to zrekonstruowany gródek strażniczy, złożony z bramy, palisady oraz kilku chat Grodzisko Sopot Skansen - fot. Muzeum Archeologicznewzorowanych na wczesnośredniowieczne (VIII - XIII wiek) budowle. Całości uzupełniają półziemianki i zagrody dla zwierząt. Dzięki wsparciu Muzeum Archeologicznego oraz władz miejskich, gródek spełnia standardy europejskie w zakresie odbudowy obiektów historycznych. Wygodnie położony - blisko centrum miasta - przyciąga także prezentacjami rzemiosł, pokazami walk i innymi atrakcjami kulturalnymi nawiązującymi do bogatej historii okolicy. W pobliżu znajduje się także współczesny pawilon edukacyjno-wystawienniczy.
Sopot, ul. Haffnera 63, na wzgórzu, ok. 400 m od brzegu morza. Tel. 58 301 52 28, 502 757 014

Godziny otwarcia (zwykle od początku maja do końca października) oraz bilety - są tutaj
Plan dojazdu i więcej zdjęć - jest tutaj

Sopot Grand HotelSofitel Hotel Grand
Sopot. Największy i najbardziej znany budynek Sopotu, w którego murach gościły takie osobistości jak szach Iranu Reza Pahlavi, kubański dyktator Fidel Castro czy Prezydent Francji Charles de Gaulle. Dla tego ostatniego sprowadzono z muzeum specjalne łóżko, bowiem hotelowe było po prostu za krótkie. Gościli tutaj jeszcze Annie Lennox, Greta Garbo, Marlena Dietrich i Władimir Putin (2009 r.).

Sopot Grand Hotel - nocąWymienić wszystkich nie sposób, ponieważ monarchów, mężów stanu oraz znamienitych gwiazd estrady i filmu były tutaj setki - przyciągane otoczeniem i sławą tego miejsca. Hotel zbudowano bowiem w latach 1924-27 dla gości pobliskiego kasyna - jako najdroższy i najbardziej luksusowy obiekt nad Zatoką Gdańską. Obecnie , świeżo po remoncie, olśniewa swoją urodą i aranżacją otoczenia - szczególnie od strony plaży.
Sopot, ul. Powstańców Warszawy 12/14

Plan dojazdu, kontakt i więcej zdjęć - jest tutaj

 

Kolejowy Odjazd 🚂 to pierwszy w Trójmieście - w Sopocie - kolejowy park rozrywki. Oryginalna atrakcja dla dzieci i dorosłych w wieku od 3 do 100 lat. Praktycznie bez ograniczeń wiekowych, bo maluchy do lat 3 jadą po prostu pod opieką swoich najbliższych.
Każdy chętny może dosłownie usiąść na miniaturowym pociągu będącym repliką amerykańskiego składu - lokomotywy z doczepionymi trzema wagonami. 

Przejażdżka taką mini kolejką trwa ok. 15 minut, w czasie Kolejowy Odjazd SOPOT atrakcje dla dzieciktórych pokonywane są 3 pętle po 380 metrów. Każdym pociągiem mogą jechać 2 osoby dorosłe lub trójka dzieci i dorosły (opiekun) oraz "maszynista".

Na terenie sopockiego Kolejowego Odjazdu znajduje się także leżakowa strefa rekreacyjna, w której można wygodnie zaczekać na swoją "kolej". Funkcjonuje także specjalna strefa "urodzinowa". Solenizant i jego goście mogą na czas imprezy wyjąć osobny pociąg do wyłącznej dyspozycji. Istnieje także możliwość wynajęcia całego Parku.

Kolejowy Odjazd
 Sopot. ul. Jana z Kolna 18 (w sąsiedztwie stadionu MKS Ogniwo, kilka minut spaceru od stacji kolejowej Sopot Wyścigi)
Kontakt: tel. 504 023 175
Wiecej
informacji oraz zdjęć - jest tutaj


 

Kościół św. Jerzego - pochodzi z 1901 roku; jednym z jSopot - kościól Św. Jerzegoego fundatorów był sam Cesarz Wilhelm, który rok później nadał Sopotowi prawa miejskie. Zaprojektowany został tak, aby wieża była wyraźnie widoczna z morza na tle innych domów i drzew. Wewnątrz można obejrzeć figurę Matki Bożej Częstochowskiej - z kaplicy  najsłynniejszego, polskiego statku posażerskiego - transatlantyka MS Batory.
Sopot, ul. Kościuszki 1

Plan dojazdu i więcej zdjęć - jest tutaj


Sopot - Krzywy Dom nocąKrzywy Domek - przylegający do ul. Monte Cassino to jeden z najczęściej fotografowanych obiektów w Sopocie. Zwany też czasem Pijanym Domem - stylem nawiązuje do baśniowych budowli Hiszpana Gaudiego ( ponoć był wrogiem kątów prostych) a trudnościami ze złapaniem linii prostej i jakichś regularności - przypomina motywy austriackiego malarza Hundertwassera.
Sopot, ul. Haffnera 6,róg Monte Cassino

Plan dojazdu i więcej zdjęć - jest tutaj

 

Łysa Góra - wzniesienie 110 m npm. Jedno  z najpularniejszych miejsc piknikowych w Sopocie - z widokiem na morze. Chętnie odwiedzane w zimie, kiedy możnaSopot Łysa Góra - stok narciarski i punkt widokowy skorzystać m.in z dwóch tras narciarskich, toru saneczkowego oraz snowparku. Dla udogodnienia uruchamiany jest wyciąg orczykowy i oraz gastronomia oraz dobre oświetlenie po zmroku. Niestety ocieplający się klimat sprawia, że sopocki stok i wyciąg narciarski działa coraz rzadziej.

Latem są organizowane m.in oryginalne koncerty plenerowe.

Plan dojazdu i więcej zdjęć z Łysej Góry - jest tutaj

 

Molo - najczęściej odwiedzane miejsce Sopotu. Sopot - marina - przystań jachtowaMoże padać, może wiać, sypać śniegiem albo prażyć słońcem - tu zawsze ktoś zagląda. Latem jest tłumnie i trudno znaleźć wolną ławeczkę - tak lubi się tutaj spacery, wdychanie jodu (na końcu pomostu jest go dwa razy więcej niż na plaży) i kontemplowanie modnych kreacji przechodzących. Dodatkowym magnesem są liczne imprezy organizowane na placu przed wejściem. Można też zrobić pamiątkowe zakupy.

Wiosną i jesienią jest trochę gorzej - sztormy lubią demolować drewnianą konstrSopockie molo - tu się bywa i wypoczywa!ukcję, ale wtedy w powietrzu jest więcej wspomnianego jodu, a krajobrazy są równie przyciągające.

Molo jest najdłuższym na Bałtyku drewnianym pomostem - liczy sobie ok.512 m (458 m wychodzi w morze). Podziwiał je ongiś jugosłowiański marszałek Józef Broz Tito. Zwykli obywatele, w sezonie, muszą wykupić bilet wstępu, jednak bez dotacji i tak nie nie dałoby się pokryć zwyczajowych strat sztormowych.
Ceny biletów wstępu na sopockie molo, w okresie płatnego wstępu (maj - pażdziernik) - są tutaj

Będąc tutaj warto też pokusić się o wejście na stojącą u wejścia wieżę. Latarnia morska SOPOT wieża widokowaTo latarnia, a dokładnie punkt sygnalizacyjny. Rzecz nietypowa, jako że powstała z obudowania brzydkiego komina, stąd nie zawsze występuje w spisach polskich latarń morskich. Ważniejsza jest jednak panorama z góry - w ładny dzień można wyraźnie zobaczyć zarysy drzew i budynków na Mierzei Helskiej. Obiekt jest czynny praktycznie cały rok choć godziny otwarcia różnią się w zależności od pory roku.

Czynne - godziny otwarcia - są tutaj
Ceny biletów wstępu - są tutaj
Plan dojazdu i więcej zdjęć - jest tutaj


Sopot - willa Claaszena - siedziba Muzeum SopotuMuzeum Sopotu. Siedzibą muzeum jest odrestaurowana, słynna willa Claaszena o bogatej historii przedwojennej. Warto się jej przyjrzeć z zewnątrz, posiada bowiem wszystkie cechy typowe dla architektury kurortu z początku XX wieku. Weranda, balkon, wieżyczka, spadzisty dach i wykusz - to pewien standard z tamtych czasów.

Po wojnie willa była częścią kompleksu rządowych budynków i była chętnie odwiedzana latem przez najwyższych dostojników socjalistycznej władzy. Z jej balkonu podziwiali morze m.in. premier Józef Cyrankiewicz z żoną, aktorką Niną Andrycz. Muzeum godne polecenia, ponieważ w zachowanych szczęśliwie wnętrzach dużo się dzieje, a wystawy przystępnie przybliżają nam życie kurortu na przestrzeni wieku.
Sopot, ul. Poniatowskiego 8, tel. 58 551 22 66
www.muzeumsopotu.pl

 

Sopot - najwęższy dom w mieścieNajwęższy dom w Sopocie - przy ul. Kościuszki 3a ma zaledwie 250 cm szerokości. Pokój o tej szerokości nie zdziwi, ale dom, i to trzypiętrowy stanowi wyzwanie tak dla architekta, jak i dla użytkowników. Na szczęście projekt udał się bardzo dobrze i wszyscy są zadowoleni. W pobliżu stoi kolejna kamieniczka, przy Kościuszki 11a, tym razem o szerokości 255 cm... Cóż, nie od dzisiaj wiadomo, że w Sopocie już nie metr, ale każdy wręcz centymetr jest w cenie. Po drugiej stronie ulicy, na budynku zobaczymy tablicę pamiątkową ufundowaną słynnemu aktorowi Klausowi Kinskiemu. Urodził się on właśnie tutaj, w Sopocie.
Sopot, ul. Kościuszki 3a

Plan dojazdu i więcej zdjęć - jest tutaj

 

Opera Leśna - obok sopockiego molo, drugie, najbardziej kultowe miejsce-symbol miasta. Otwarta w 1909 roku, początkowo jako teatr leśny, uważana jest przez znawców za jedną z najpiękniejszych scen w Europie, o bardzo dobrej akustyce. Sławę operze i samemu miastu przyniosły w latach dwudziestych XX wieku festiwale wagnerowskie. Przyciągały one publiczność wspaniałymi, pełnymi rozmachu dekoracjami oraz wysokim poziomem artystycznym.

Opera Leśna Sopot - fot. Great Capture Karol ZakaszewskiPo wojnie sławę temu miejscu przywrócił Władysław Szpilman - bohater filmu Romana Polańskiego "Pianista". Przekonał on decydentów do swojego pomysłu - Festiwalu Piosenki. Początkowo był to zwykły konkurs piosenki, którego pierwsze 3 edycje (1961-1963 ) odbyły się w nie istniejącej już hali Stoczni Gdańskiej. Dopiero w połowie lat siedemdziesiątych, po wielu zmianach nazwy i formuły - narodził się Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie. Szybko zdobył miano najbardziej cenionej imprezy piosenkarskiej socjalistycznych krajów Europy środkowo-wschodniej.

Sopot, ul. Moniuszki 12, tel. 58 555 84 00

W 2012 zakończono zupełną przebudowę Opery Leśnej, która zyskała nowoczesne oblicze przy zachowaniu architektury nawiązującej do historii. Nowa Opera Leśna w Sopocie posiada dzisiaj współczesną infrastrukturę, wygodną tak dla widzów jak i występujących artystów. Utrzymano jednocześnie jej unikalny klimat - poczucie bezpośredniego zanurzenia w pięknej przyrodzie.
Na widowni, przykrytej imponującym dachem, może dzisiaj zasiąść od 5 do 5,5 tysiąca osób.

Plan dojazdu - jest tutaj          Więcej informacji, imprezy, wydarzenia w Operze - są tutaj

Koncert Państwowej Filharmonii Kameralnej. Dyryguje - Wojciech Rajski. Fot. PFKPrzy okazji warto wspomnieć, że na terenie Opery znajduje się malownicza siedziba Polskiej Filharmonii Kameralnej. Orkiestra, założona i prowadzona przez słynnego dyrygenta Wojciecha Rajskiego obchodziła w 2007 r. 25-lecie występów. W 1997 r., w dowód uznania dla jej krajowych i zagranicznych osiągnięć została uhonorowana m.in. własną salą koncertową - jako jedyna orkiestra w kraju. Bardzo dobra akustycznie, wielofunkcyjna sala sprzyja utalentowanym artystom i publiczności, która lubi to miejsce pełne klimatu.
Sopot, ul. Moniuszki 12, tel. 58 555 84 20, 21, e-mail: pfk@sopot.pl

Więcej na temat orkiestry i koncertów - jest tutaj

 

Park Północny - to jeden z najładniejszych terenów zielonych rozciągający się na powierzchni ponad 15 hektarów wzdłuż pasa nadmorskiego. Zagopodarowany dziękiAltana Kollatha Sopot Park Północny funduszom unijnym jest pierwszym miejscem w Trójmieście mającym osobne ścieżki dedykowane rolkarzom i rowerzystom. Atrakcją dla pieszych są z kolei szerokie, drewniane pomosty przerzucone nad bagienną cześcią parku. Dzięki oświetleniu spacery są możliwe aż do granicy z Gdynią. Tutaj, przy ujściu potoku Swelina znajduje się odbudowana Altana Kollatha pełniąca podwójną rolę - miejsca odpoczynku oraz pomnika upamiętniającego zasłużonego burmistrza Sopotu.

 

Plaża w Sopocie - piaszczysta, szeroka i pupularna. Choć w okolicy Grand Hotelu częściowo zajęta przez hotelowe leżaki oraz bary plażowe to pozostawia sporo przestrzeni dla zaintersowanych nadmorskim relaksem.

Warto wspomnieć, że sopocka plaża - przy wejściu nr 23 - zwyciężyła w ogólnopolskim Plaża przy molo - Sopotrankingu na najbardziej funkcjonalną i dostępną plażę. Prestiżowy certyfikat dostępności na sezon letni 2022 został przydzielony w ramach programu „Plaże dla Wszystkich”. Ta jedyna w Polsce inicjatywa sprawdza polskie plaże pod względem ich dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, seniorów, rodzin z dziećmi, kobiet karmiącym i w ogóle każdej osobie, która ceni sobie jakość, bezpieczeństwo i szeroki dostęp do kąpieli słonecznych.

Łącznie w Sopocie, w sezonie 2022, będzie czynnych 7 strzeżonych kąpielisk, po 100 metrów długości każde (4 na północ od molo, 3 po stronie południowej, gdańskiej).

 

Punkty widokowe - oprócz wspomnianej Łysej Góry Sopot oferuje liczne miejsca o jeszcze widokach. Wzdłuż zalesionych wzgórz górujących nad miastem prowadzi Szlak Lisów (ok. 9,5 km) łączący ze sobą następujące punkty:
• plac przed kościołem Zesłania Ducha Świętego (widok)
• ul. Okrężna - widok
• Lisie Wzgórze - punkt widokowy, niestety zarośnięty.
• Rysie Wzgórze (jest wieża, ale formalnie niedostępna)Sopot widok zdjęcia molo
• Wzniesienie Strzeleckie - widok - piękna panorama
• Wzgórze olimpijskie
• Łysa Góra - widok
• Mała Gwiazda
• Glinna Góra - Sępie Wzgórze - widok
• okolice ul. Smolnej - widok
W samym mieście polecamy punkt informacji turystycznej usytuowany tuż przy Skwerze Kuracyjnym - z widokiem na molo i Zatokę Gdańską (Sopot, Plac Zdrojowy 2). Kilkanaście metrów dalej znajduje się dawny komin sanatorium - obecnie quasi latarnia morska z piękną panoramą - także w kierunku Gdańska.

 

Sopot - ratusz miejskiStrumień na tyłach sopockiego ratuszaRatusz miejski - budynek Urzędu Miejskiego w Sopocie ma już prawie 100 lat. Zadbany, ze starannie utrzymaną roślinnością wokół, przyciąga wzrok spacerowiczów. Można kilka minut "wędrować" po jego fasadzie odkrywając ciekawe elementy urozmaiconej architektury. Także niektóre wnętrza potrafią zauroczyć, ale ze względów urzędowych nie zawsze są dostępne. Ratusz stoi w niedużym parku. Jeżeli wychodząc z niego skręcimy w lewo by zejść na dół w stronę plaży - przejdziemy przez malowniczy zakątek miasta. Mostek przerzucony nad wijącym się w dole górskim strumieniem i bujna zieleń - to miniaturka krajobrazu rodem z Podbeskidzia.
Sopot, ul. Kościuszki 25/27

Plan dojazdu i więcej zdjęć - jest tutaj

 

Rowery -  Molo i Monciak zaliczone? Wsiadaj na rower!
Oczywiście żaden szanujący się turysta nie wyobraża sobie wizyty w Sopocie, bez choćby paru minut spędzonych na Molo lub popularnym Monciaku. Oba miejsca mają niewątpliwie swój Wypożyczalnia rowerów Sopot - VELOKINGurok, zwłaszcza podczas wakacji. Tłumy zrelaksowanych spacerowiczów, gwarne knajpki i stragany z pamiątkami sprawiają, że buzia sama zaczyna uśmiechać się od ucha do ucha.
Jednak Sopot ma jeszcze jedną ważną zaletę: jest sercem Trójmiasta. Po przywitaniu się z nim, wskakuj na rower odwiedzić Gdańsk i Gdynię! Pomoże Ci w tym wypożyczalnia rowerów i gokartów Veloking. Ma ona swoje punkty rozlokowane wzdłuż całego trójmiejskiego deptaka, w tym dwa w samym Sopocie. Rowerem w ciągu kilkunastu minut dostaniesz się do granic przyległych miast.
W Veloking wypożyczysz też gokarty na pedały firmy Berg. To czołowy producent tego typu sprzętu. Gokarty są bezpieczne i łatwe w obsłudze, maluchom podróżuje się nimi dużo wygodniej i bezpieczniej. Oczywiście gokartowej zabawy możesz spróbować sam – wypożycz wersję dla dorosłych!

Nasze wypożyczalnie w Sopocie:
Adres: ul. Aleja Franciszka Mamuszki 2, Sopot - przy restauracji Smak Morza naprzeciwko Grandhotel
Adres: ul. Parkowa 18, Sopot
Kontakt: info@veloking.pl
Infolinia: +48 798 389 508Sopot - ul. Bohaterów Monte Cassino - słynny Ulica Bohaterów Monte Cassino
- "Monciak" - kiedyś była podobno dróżką łącząca wieś z osadą rybacką nad brzegiem morza. Obecnie liczy nieco ponad 600 m i jest najsłynniejszą ulicą Polski Północnej. Wielu architektów uznaje tę główną ulicę-deptak z jej sklepami i restauracjami oraz mieszkalne, boczne uliczki - za idealne rozwiązanie urbanistyczne. Praktyczne i przyjazne ludziom zarazem. Bo sprzyjający klimat odczuwa się tutaj natychmiast. Wystarczy np. spacer, deser przy stoliku i chce się dłużej żyć! To działa zresztą przez cały rok. Proszę sprawdzić osobiście.

Plan dojazdu i więcej zdjęć - jest tutaj


Sopot - filmowa willa ukryta w ogrodzieUliczka Willowa
- a dokładnie ulica Obrońców Westerplatte. Do tej najbardziej willowej części dochodzimy od strony "Monciaka" (lub od Dworku Sierakowskich) przez malowniczy mostek. Pomijając na początku pewną betonową bryłę (budynek po lewej) możemy oddać się wyobrażeniom, jak kiedyś tętniło tutaj życie wyższych sfer. Starannie zaprojektowane, neobarokowe, secesyjne i eklektyczne wille oraz otaczające je ogrody często było wykorzystywane jako plenery filmowe.

Na zdjęciu obok - Willa Bergera - wyjątkowa pod względem architektonicznym budowla w Sopocie, zbudowana w stylu berlińskiego klasycyzmu.

Plan dojazdu i więcej zdjęć - jest tutaj

 

Sopot - willa BasneraWilla Basnera - wzorowana na Pałacu Wielkich Mistrzów z Zamku Malborskiego. Jej pierwszym właścicielem był bogaty kupiec zbożowy, którego pasją były meble i dzieła sztuki. Kryzys lat 20-tych zeszłego wieku doprowadził go do bankructwa, a kolekcję pięknych przedmiotów sprzedano w większości na różnych aukcjach. Prawdopodobnie, bowiem miłośnicy tajemnic doszukują się prawdy w pogłoskach o zakopanych na posesji skarbach. Fakt zakupu nieruchomości, gruntownego remontu i sprzedaży willi przez jedną z firm jkai czas temu - dodatkowo podgrzał dyskusje o rzekomych skrytkach. 
Sopot, ul. Bolesława Chrobrego 48

Plan dojazdu - jest tutaj

 

Wyścigi konne - sopocki hipodrom, zbudowany ponad 100 lat temu, od początku istnienia należał do głównych atrakcji kurortu. W całej Europie takie miejsca przyciągały oprócz miłośników koni również tzw. śmietankę Zawody na sopockim hipodromie - fot. Sławomir Panek (www.fotogrupa.pl)towarzyską ze świata polityki, biznesu, sportu i kultury. Hipodrom w Sopocie szybko zdobył uznanie i sławę, a po II wojnie światowej stał się najważniejszym tego typu obiektem w Polsce. Była tutaj rozgrywana m.in gonitwa o nazwie "Wielka Bałtycka", dająca zwycięzcom prawo startu w innych, najważniejszych gonitwach Europy i świata: czeskiej - "Wielkiej Pardubickiej" oraz angielskiej - "Grand National".

Po kryzysie lat 80 i 90 świetność tego miejsca powraca - także za sprawą patronatu miasta Sopot. Kolejne imprezy gromadzą coraz więcej publiczności doceniającej walory rekreacyjne świetnie położonego, niemal w centrum miasta, 40-hektarowego terenu wyścigów. Dodatkowe inwestycje zwiększą niebawem możliwości atrakcyjnego wypoczynku na hipodromie oraz treningów obecnych tutaj szkółek jeździeckich.
Sopot, ul. Polna 1, tel. 58 551 78 96

Plan dojazdu i więcej zdjęć - jest tutaj

 

Inne propozycje na aktywny wypoczynek w Sopocie

 Asfaltowy tor gokartowy o długości ponad pół kilometra, wyposażony w specjalnie wzmocnione bandy z tworzywa polietylenowego oraz unikalny most tunelowy są gwarancją niezapomnianych wrażeń!
Gokarty firmy Sodi – światowego lidera branży gokartowej - na pTor kartingowy SOPOT KartCenter - super atrakcjaewno nie rozczarują nawet największych pasjonatów dużych prędkości.
 
Oferta KartCenter (działa na rynku gokartów od 2008 roku) jest także skierowana dla młodszych „kierowców”. Czekają na nich specjalne gokarty o pojemności 160 CC - dostępne wyłącznie dla dzieci ( pow. 7 roku życia i 135 cm wzrostu). Więcej ...

■  Rezerwacje dla grup*: tel.+48 692 277 978  
*Indywidualne przejazdy nie wymagają rezerwacji.
Dojazd - dane GPS: 54.26'02.40" - 18.33'49.38" (wjazd od ul. 3 Maja w Sopocie)


KOLIBA - Karczma Regionalna i restauracja - oryginalna chata Sopot - koncertowa zabawa w Kolibiegóralska, położona na skraju Sopotu, u wejścia na plażę. W otoczeniu drzew Parku Północnego, przyciąga miejscowych i turystów swoją kuchnią i nastrojowym klimatem. To kameralne miejsce jest czynne przez cały rok i całą dobę.

Dbałość o szczegóły góralskiego wystroju wnętrza, jakość smacznych potraw i świetna atmosfera - są gwarancją mile spędzonegoSopot Plaża Koliba tutaj czasu. Odpowiednie zaplecze pozwala zorganizować w Kolibie nie tylko spotkania biznesowe, biesiady, wesela i bankiety, ale również koncerty. Koliba latem, to także wspaniała plaża z całą infrastrukturą służącą wypoczynkowi i zabawie. Plaża Koliba posiada prestiżowy tytuł Blue Flag - przyznany zaledwie kilku obiektom na polskim wybrzeżu.

Przyjedź, przyjdź i pozostań - w Kolibie poczujesz się doskonale -  i samemu, i we dwoje, i gromadnie!
Sopot, ul. Powstańców Warszwskich 90, tel.: 501 35 96 98


Statek Pirat - rejsy wycieczkowe z Sopotu

Statek Pirat - SOPOTStylizowany statek wycieczkowy "Pirat" już ponad 11 lat cieszy zarówno turystów jak i mieszkańców Trójmiasta.
Zaprasza na swój pokład codziennie od rana do późnego wieczora, od połowy maja do połowy pażdziernika.

Degustacja pięknych krajobrazów - w połączeniu z możliwością skosztowania polskiego i śródziemnomorskiego menu wykwintnej restauracji pokładowej - to wyśmienita mieszanka. Klimat wakacyjnej podróży zapewnia także kawiarnia kusząca aromatem kawy i smakiem pysznych deserów. Spragnionych zapraszamy do drink baru.

Pirat łączy tradyStatek Pirat - SOPOT - rejsy wycieczkowecyjną oprawę z nowoczesnym wyposażeniem, pozwalającym na komfortową organizację imprez - przy pełnym, certyfikowanym bezpieczeństwie. Jego walory doceniło już wiele renomowanych firm oraz instytucji.

Statek może zabrać na swój pokład do 188 pasażerów. W swojej ofercie ma 40 minutowe rejsy wycieczkowe po Zatoce Gdańskiej (z Sopotu) oraz czartery (także z Gdyni lub Gdańska). Dużym zainteresowaniem cieszą się nocne wyprawy połączone z bankietami lub imprezami tematycznymi. Romantyczny zachód słońca jest również wspaniałym, niezapomnianym doznaniem...

Niewątpliwą atrakcją dla wszystkich melomanów są organizowane na pokładzie Pirata cykliczne spotkania z muzyką szantową na żywo. Więcej informacji - tel. 724 24 24 81.

Zapraszamy na spotkanie z Piratem i przygodą!

Miejsce cumowania: główka molo w Sopocie - tutaj


Więcej zdjęć z Sopotu - jest tutaj

Noclegi w Sopocie - są tutaj

★ Ciekawe miejsca w pomorskim - są tutaj
★ Najciekawsze imprezy nad morzem - są tutaj

Sopot - atrakcje nad morzem - wypoczynek przez cały rok!

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner