
Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Orunia" zaprasza na XXV Wielki Festyn Rodzinny w Parku Oruńskim im. Emilii Hoene, którego tradycja sięga 1998 roku. Festyn jest skierowany do mieszkańców dzielnicy oraz całego Gdańska i regionu a gromadzi co rok około 1000 uczestników.
Wydarzenie odbędzie 1 czerwca 2025 w godzinach 13:00-18:00.
Organizacji festynu, jak co roku podjął się szereg organizacji i działaczy zrzeszonych w Stowarzyeszniu Inicjatyw Lokalnych "Orunia" we współpracy z Urzędem Miasta Gdańsk, Międzynarodowymi Targami Gdańskimi, Amber Expo oraz Radą Dzielnicy Orunia-Św.Wojciech-Lipce i Strażą Miejską.
Wielki Festyn Rodziny 2025 Gdańsk Orunia
Impreza rozpocznie się o godzinie 13:00 uroczystym polonezem w wykonaniu dzieci z lokalnych szkół. Taneczny korowód przejdzie ulicą Gościnną w kierunku Parku Oruńskiego, gdzie do wieczora trwać będą kolejne występy i animacje.
Głównym miejscem występów będzie scena Amfiteatru Oruńskiego, na której zaprezentują się dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół z Oruni, Lipiec oraz Św. Wojciecha w Gdańsku. Kulminacyjnym punktem programu Festynu będzie efektowny koncert skrzypaczki elektrycznej Basi Kawy, która jest również wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką. Koncert będzie połączony z konkursem - występem uczestników zajęć stałych piosenki aktorskiej prowadzonych przez Laurę Haras.
Na terenie Parku Oruńskiego pojawi w czasie Festynu się kilkanaście krain tematycznych, w tym m.in. kraina dmuchańców, kraina ceramiczna, kraina bezpieczeństwa czy kraina Granda 77 z pokazami sztuk walki. Dzieci, które aktywnie wezmą udział w zabawach, będą mogły zbierać pieczątki – na ich podstawie rozlosowane zostaną nagrody wręczane na scenie.
W pobliżu przedszkola co godzinę rozbrzmiewać będzie mobilny carillon, a nieopodal zagra również oruńska Szkoła Muzyczna. W trakcie wydarzenia tradycyjnie już przyznana zostanie nagroda Oruńskiej Syrenki.
Oprócz wspomnianych atrakcji program przewiduje również:
● dmuchańce dla dzieci, watę cukrową i popcorn
● konkurencje sportowe i edukacyjne
Na miejscu dostępna będzie strefa gastronomiczna, z której dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Zakończenie festynu planowane jest na godzinę 18:00.
Parkingi w pobliżu Parku Oruńskiego zostaną zamknięte na dzień festynu, częściowo zostanie też ograniczony ruch drogowy, zalecany jest dojazd komunikacją publiczną.
Imprezie patronuje Prezydent Miasta Gdańska Pani Aleksandra Dulkiewicz a w przeszłości również śp. Prezydent Paweł Adamowicz, który na oruńskim festynie regularnie bywał.
Tegorocznymi sponsorami głównymi są Amber Expo, GAK, Remed Lectus i Bank Spółdzielczy w Sztumie.
Inne pomysły na Dzień Dziecka w Trójmieście - są tutaj
Zapraszamy na Wielki Festyn Rodzinny w Parku Oruńskin!