Akwarium, fokarium

Akwarium, fokarium

Akwarium i fokarium - pomorskie

  •     GDAŃSK - Papugarnia Gdańsk - egzotyczne ryby i ...

Zapraszamy do wyjątkowego miejsca, które jest czynne przez codziennie, także w niedziele, niezależnie od pogody. Można tutaj obejrzeć egzotyczne ryby w akwarium oraz papugi, lemury, alpaki, surykatki, wiewiórki oraz pająki, skorpiony i drzewołazy.
Ryb nie można pogłaskać, ale w przyjaznym otoczeniu Papugarni niektóre zwierzęta można  dotknąć lub nawet nakarmić - jeśli będą miały na to ochotę, zgodnie z ich naturą. Odpowiedni pokarm zapewniamy na miejscu. Papugarnia w Gdańsku umożliwia:

- miło i przyjemnie spędzić czas z rodziną,Akwarium egzotyczne ryby Papugarnia Gdańsk
- zorganizować urodziny dla dziecka,
- zrobić oryginalne zdjęcia ze zwierzęctami
- nauczyć nowych słów naszych papug,
- zorganizować zajęcia edukacyjne.

Świat Tropikalnych Ryb - akwaria, a w nich koralowce, płaszki, arowany, rekiny, piranie i inne gatunki - Papugarnia Gdańsk - atrakcje dla dzieciczekają na Was!

PAPUGARNIA GDAŃSK
Gdańsk, ul. Marynarki Polskiej 59, tel. 58 355 05 04
e-mail: papugarniagdansk@gmail.com      
www.papugarniagdansk.pl
Aktualności: www.facebook.com/papugarniagdansk

  • GDYNIA - Akwarium Gdyńskie

Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, że jest nietypowym ZOO (jak się określa), w całości jest związanym z żywym światem wodnym. Pełni funkcje edukacyjne i badawcze.
Posiada jedne z największych w Polsce akwariów mieszczących 4 wybrane, główne środowiska wodne:
● rafę koralową
● toń oceaniczną
● tropiki Amazonii
● Morze Bałtyckie

Łącznie 68 akwariów o pojemności od 200 do 10 tysięcy litrów zajmuje 3 piętra budynku i preentuje ponad 1500 żywych egzemplarzy z 250 gatunków z całego świata.
Wspomniana żywa rafa koralowa jest największą w Polsce tego typu atrakcją. Zbiory są profesjonalnie przygotowane i eksponowane dla potrzeb zwiedzających. W Gdyni są np. jedyne w Polsce drapieżne i jadowite mureny. Inną z atrakcji jest tzw. Sala Mokra, w której możemy dotknąć i dosłownie pogłaskać pływające dobrze znane smakoszom jesiotry i  sandacze. Ekspozycja jest łatwa do zwiedzania także dla dzieci.
W 2021 roku podpisano umowę na znaczącą rozbudowę Akwarium (nie przeszkadzającą zwiedzającym), dzięki której pojawią się m.in nowe zbiorniki wody o łacznej pojemności większej niż dotychczasowe. Rozbudowa zakończy się wg planów w 2023 roku.

Akwarium Gdyńskie
Gdynia, al. Jana Pawła II 1
tel.+48 587 326 601
www.akwarium.gdynia.pl

  • HEL - Fokarium

Fokarium znajduje się w Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego, usytuowanej prawie na końcu półwyspu, między portami: wojennym i rybackim. Placówka jest sławna wśród turystów za sprawą fok, które można oglądać także z sali podglądu podwodnego. Dodatkową atrakcją jest obserwowanie tych sympatycznych zwierząt podczas karmienia (godz. 11.00 i 15.00) Fokarium jest otwierane o godz. 9.30, zaś zamykane w zależności od pory roku i czasu zachodu słońca. Uwaga, na teren stacji nie można wprowadzać zwierząt. Kompleks helskiego fokarium składa się z:
● trzech basenów hodowlanych z wodą morską
● klku małych basenów pełniących rolę separatek (dla osobników młodych i chorych wymagających rehabilitacji)
● budynku dydaktyczno-laboratoryjnego z wystawą muzealną (Bałtyckie ssaki), salą seminaryjną, małym kinem oraz wspomnianą salą podglądu podwodnego.

Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego
Hel, ul. Morska 2
Tel. 58 675 08 36
www.fokarium.pl

  • SARBSK - Fokarium

Fokarium w Sarbsku dysponuje trzema basenami o łącznej powierzchni ponad 1,5 tysiąca m2 i objętości ok. 2,2 miliona litrów wody. Foki w Sarbsku to jedna z pośród innych atrakcji tego parku edukacyjno-rozrywowego.
Więcej informacji - jest tutaj

Fokarium Sarbsk
Sarbsk, ul.
tel. 502 206 270, tel. 502 083 170

  • STRZELINKO - Fokarium i Wodne ZOO Dolina Charlotty

Fokarium Doliny Charlotty należy do największych w Polsce. Jego 3 baseny o łącznej łącznej powierzchni 1500m² i objętości prawie 3 milionów litrów wody są domem dla 5 samców bałtyckiej foki szarej (Halichoerus grypus).
Nasze całuśne zwierzęta do dyspozycji mają 3 baseny o łącznej powierzchni 1500m² i objętości prawie 3 milionów litrów wody. Specjalne okna pozwalają podglądać foki pod wodą, a pokazy treningu medycznego i karmienia przybliżyć ich zwyczaje.

Dolina Charlotty jest rozbudowanym komplekserm hotelowo - rekreacyjnym na który składają się m.in Hotel SPA****, Wodne Safari (certyfikowany ogród zoologoczny), Kraina Bajek, Motylarnia, stadnina czy amfiteatr znany z Festiwalu Legend Rocka.

Dolina Charlotty Resort & SPA
Strzelinko 14 (między Słupskiem a Ustką)
Tel. 59 847 43 00, tel. 59 847 43 41

  • TUCHLINO - Park Edukacyjny ZOO Egzotyczne Kaszuby

Park prezentuje m.in duże akwarium o pojemności 20 tysięcy litrów, w któym zgromadzono różne okazy fauny i flory z kaszubskich jezior. Goście z bliska mogą obejrzeć piękne egzemplarze ryb typu: węgorz, karp, szczupak, sandacz i płoć. Liczebność tej ostatniej jest zmienna ze względu na polujące szczupaki...

Oprócz akwarium na miejscu można obejrzeć kilkudziesiąt egzotycznych gatunków zwierząt, odwiedzić nowoczesne kino 3D i skorzystać z wielu innych atracji. Możliwość skorzystania z opieki przewodnika dostarcza wielu ciekawostek. Z wybranymi zwierzętami, np. boa można zrobić sobie zdjęcie. Idealne miejsce rozrywki także na pochmurne czy deszczowe dni. Więcej...

Park Edukacyjny ZOO Egzotyczne Kaszuby
Tuchlino 50B, Sierakowice
Tel. +48 600 342 128

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner