Choczewo, Lubiatowo - atrakcje ⭐ ciekawe miejsca 🧭 - mini przewodnik

Choczewo, Lubiatowo - atrakcje ⭐ ciekawe miejsca 🧭 - mini przewodnik

Miejscowość Choczewo

Choczewo z okolicami polecamy szczególnie tym turystom, którzy lubią przestrzeń, Gmina Choczewo - wakacje nad morzemróżnorodność i smaczne, tradycyjne potrawy. To teren północnych Kaszub, z szerokimi plażami nad morzem, czystym jeziorem akurat do kąpieli i sosnowymi lasami - w sam raz na wycieczki rowerowe. Agroturystyka Gawryś noclegi SasinoWłaśnie ta mieszanka - powietrza leśnego i morskiego (nasyconego zdrowym jodem) - sprawia, że łatwo tu wypocząć i nabrać energii prosto z łona natury. Trzeba też wspomnieć o gościnnych agroturystykach, które są chętnie odwiedzane także przez gości z zagranicy. Wielu z nich jest zauroczonych miejscowymi, pysznymi  tradycyjnymi potrawami. A po spacerze jednym z czterech znakowanych szlaków turystycznych apetyt potrafi dopisać... Zapraszamy zatem na wczasy i wakacje do Choczewa i okolic!

Noclegi (kliknij) - Gościęcino, Kierzkowo, Kopalino, Lubiatowo, Sasino, Słajszewo

Choczewo - atrakcje

Dworek Gościęcino Agroturystyka Pod Lipą
 Dwory i pałace - na terenie gminy znajduje się aż 19 zabytkowych dworków i pałaców, często wraz z zachowanymi parkami.  Niektóre z nich, po starannym odrestaurowaniu przyjmują dzisiaj gości szukających noclegu z klimatem w historycznych, pięknych wnętrzach. 


Jazda konna - ciche, malownicze okolice z rozległymi polami, lasami i łąkami są wprost wymarzone do jazdy konnnej. Szeroka, bałtycka plaża ze złocistym piaskiem oraz przejrzystą wodą dodaje niemal skrzydeł koniom i jeźdźcom. Przestrzeń i ciągnące się wzdłuż brzegu wydmy porośnięte szarozielonymi trawami - zapraszają do spacerów i wycieczek. Jeźdźcy mają do dyspozycji kilkadziesiąt kilometrów szklaków konnych.
Jazda konna nad morzem - stadnina Jędruś
Zainteresowanym tą rozrywką polecamy Stadninę Jędruś ze Słajszewa, która od lat oferuje naukę jazdy, przejażdżki konne wierzchem, bryczką lub wozami oraz noclegi. Goście spragnieni całkowitego relaksu dowożeni są codziennie bryczką do czystej, szerokiej plaży nad morzem. Najmniejszym zaś amatorom koni proponowane są przyjazne kucyki, które bardzo lubią dzieci.

Słajszewo koło Choczewa, tel. 58 572 44 04, tel. 601 056 199, tel. 601 383 394
Stadnina i agroturystyka "Jędruś", www.jedrus.agroturystyka.pl


Jezioro Choczewskie - kąpielisko, plaża - fot. R.LorbieckiJezioro Choczewskie - duży, ponad 170-hektarowy zbiornik wodny, który służy przede wszystkim rekreacji i wędkowaniu. Możemy tutaj skorzystać z niedużego, leśnego kąpieliska. O czystości wody (i wysokiej kulturze wypoczywających) niech świadczy fakt, iż w jeziorze pojawiają się raki pręgowate.
Regularne zarybianie sprawia, że do Choczewa bardzo chętnie przyjeżdżają wędkarze. Z brzegu i Jezioro Choczewskie wędkowanie Kaszubykilku pomostów czatują na ładne okazy leszcza, lina, okonia, szczupaka czy karpia.

Drugim sympatycznym miejscem do wędkowania jest 8 -hektarowe Jezioro Kopalińskie. Można tu złowić leszcza, karasia, płoć, okonia, szczupaka. Zbiornik jest własnością prywatną - wędkowanie jest możliwe w okresie czerwiec - październik - po uiszczeniu niedużej opłaty. Kontakt telefoniczny do właściciela jeziora - tel. 58 676 32 34

Latarnia morska Stilo - fot. W.PasławskiLatarnia Morska Stilo - Latarnia Morska Stilo - to najnowocześniejsza latarnia polskiego wybrzeża, posadowiona na 45- metrowej wydmie, ok. 1 km od brzegu morza. Światło 33-metrowej latarni jest widoczne z odległości ok. 42 km dzięki halogenom o mocy 360 W/12V. Unikalność tej budowli wynika ze specjalnej konstrukcji - żeliwna część wieży jest skręcona śrubami. Tę technikę zastosowano w latarniach jeszcze tylko w dwóch miejscach na świecie!

Więcej informacji, m.in godziny otwarcia, ceny biletów - na telefon
Tel. kontaktowy 58 676 33 06

Plaża nad morzem Lubiatowo

Plaże nad morzem - prawdziwy skarb z czystego, drobnego piasku Plaża Stilo Sasinonadmorskiego - znajdują się w miejscowościach: Lubiatowo, Sasino i Słajszewo. Zapraszamy!

 

Restauracje dobre i polecane - są gwarantem dobrego samopoczucia po smacznym posiłku w przyjemnym miejscu i odpowiednią obsługą. W okolicy możemy polecić:

Restaurację Kaszubski Młyn, która mieści się w odrestuarowanym budynku XIX wiecznego młyna wpisanego w rejestr zabytków. Współczesna adaptacja zabytkowych elementów - inspirowana kulturą kaszubską - pozwoliła stworzyć tutaj bardzo nastrojowe i klimatyczne miejsce. Proponowana kuchnia oparta jest o tradycyjne przepisy staropolskie orazRestauracja Kaszubski Młyn - Wierzchucino regionalne - kaszubskie. Potrawy powstają w innowacyjnej, lżejszej wersji. W ten spośób, podczs sentymentalnej podróży w czasie, najlepsze tradycje dostarczają smakoszom nowych wrażeń.

Restauracja oferuje gościom także cztery tarasy nad szemrząca rzeczką, plac i kącik zabaw dla dzieci oraz dostęp do WiFi.

Restauracja Kaszubski Młyn
tel. +48 58 500 80 70,  tel. +48 697 80 80 70
czynne: pn-pt (godz. 13-20);  sob-nd (godz.12-20)

Atrakcje sąsiedniego Gniewina - są tutaj
Atrakcje sąsiedniej Łeby - są tutaj

Zapraszamy do Choczewa!

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner