Gniewino - atrakcje ⭐ ciekawe miejsca 🧭 - mini przewodnik

Gniewino - atrakcje ⭐ ciekawe miejsca 🧭 - mini przewodnik

Miejscowość Gniewino

Jeśli szukasz miejsca gościnnego, z przestrzenią i pełnego różnych atrakcji - to przyjedź do Gniewina! Gniewino - atrakcje z lotu ptaka - fot. UG GniewinoZadbane, z świetnym zapleczem sportowym, zostało docenione przez UEFA oraz mistrzów Europy i świata w piłce nożnej - reprezentację Hiszpanii. Turyści też nie mogą się tutaj nudzić. Krajobrazy, zabytki, konie, kręgle, rejsy - na pogodę i niepogodę - na weekend, urlop i wakacje! Dlatego planując wycieczkę w te okolice nastaw się na niespieszne zwiedzanie, za to bardzo urozmaicone.

Noclegi - Gniewino i okolice - są tutaj...

Gniewino zaprasza na atrakcje noclegi wypoczynek!

GNIEWINO - atrakcje turystyczne

Elektrownia Szczytowo - pompowa Żarnowiecelekrownia_zarnowiec_-_doprowadzenie_wody_400 - elektrownia_zarnowiec_-_pusta_niecka_400największa w Polsce, o powierzchni zbiornika ponad 120 ha i objętości 13 mln m3. Działa na zasadzie pompowania wody do górnego zbiornika w nocy (tańszy prąd) i spuszczania w dół do turbin w dzień, gdy jest potrzeba zaspokojenia większego zużycia energii. Różnica poziomów w stosunku do jeziora Żarnowieckiego, skąd czerpana jest woda, wynosi 100 m. Z korony zbiornika roztacza się przepiękny widok na jezioro i okolice. Oczywiście obowiązuje zakaz wędkowania i pływania... Aby dostać się na szczyt, trzeba się przygotować na ok. 15 min marszu pod górę, spod dolnego szlabanu na drodze. Jeśli akurat przypada pora na soczyste jeżyny, które obficie tutaj owocują, to spacer jest dłuższy, ale smakowitszy...


Gniewino - wieża Kaszubskie Oko - fot. Justyna KuźmaKaszubskie Oko - Gniewino - (tel. 58 670 66 44) - to zespół rekreacyjny, na który składa się m.in wieża widokowa. Unikalna architektonicznie konstrukcja, wysoka na 44 metry, umożliwia przy dobrej pogodzie obejrzenie statków na morzu. Widoczne są również pozostałości po elektrowni atomowej w Żarnowcu, farma wiatrowa z 18 wiatrakami i pobliski zbiornik elektrowni szczytowo -pompowej. Na szczyt wieży prowadzą 212 schodki, w środku kursuje winda.

Czynne codziennie, w sezonie w gDinozaury w Gniewinieodz. 9 - 21, poza sezonem 9 - 17. 

Tuż obok wieży wyrastają jak żywe - dwa potężne dinozaury! To prawdziwa gratka dla fanów wyrośniętych gadów. Nie ma w Polsce dalej wysuniętego na północ stanowiska tych ciepłolubnych skądinąd zwierząt.

Szachy przy wieżyPo degustacji widoków zapraszamy na pole do mini - golfa. 18 świetnie przygotowanych stanowisk przyciąga graczy niezależnie od wieku. Wypożyczalnia sprzętu do gry oraz sprzedaż biletów są prowadzone w kasie wieży widokowej. Gra polega na wbiciu piłki do dołka przy jak najmniejszej liczbie uderzeń - za które naliczane są punkty (za każde - 1pkt). Wygrywa ten gracz, który zdobędzie najmniejszą liczbę punktów. Do dyspozycji wypoczywających jest także królewska gra w szachy.

Kręgielnia - fot. UG GniewinoBardziej dynamiczną partię można rozegrać na nowoczesnych torach w centrum bowlingu (rezerwacja tel. 058 670 63 50 lub 0 502 423 224). Zabawa, emocje i towarzyska frajda są tutaj zupełnie niezależne od pogody. Korzystając z zaplecza całego kompleksu można tutaj spędzić niemal cały dzień.

Restauracja Kaszubskie OkoNa terenie Kaszubskiego Oka można przyjemnie spędzić cały dzień, dlatego zgłodniałym i spragnionym polecamy kameralną restaurację. W jej menu na szczególną uwagę zasługuje "Golonka po kaszubsku" - jako danie główne oraz deser "Naleśniki Szefa Kuchni". Te ostatnie mają w środku atrakcyjną niespodziankę!. Rezerwacja - tel. 58 676 77 70, tel. 516 032 115 (czynna kwiecień-październik)

Kaszubskie Oko - Plac Zabaw Statek PiratówRestauracja została specjalnie zaprojektowa w taki sposób aby popijając smaczną kawę można było obserwować przez szklane ściany otoczenie. Dzieci, które zwykle nie mogą usiedzieć chwili w miejscu mogą zostawić tutaj swoich rodziców i udać się na plac zabaw - Statek Piratów. W sezonie, a obecnie w weekendy i święta, są także udostępniane małe samochodziki akumulatorowe, którymi (za odpłatnością) dzieci mogą sobie pojeździć po utwardzonym gruncie.

 

Konna jazda - miłośników jazdy konnej zapraszamy na przejażdżki do rodzinnej stadniny Hajduki w miejscowości Chynowie. Na miejscu działa Kryta ujeżdżalnia - Stadnina Koni HAJDUKI Chynowieprofesjonalna szkółka jeździecka, w której początkujący złapią "konnego bakcyla", zaś zaawansowani podniosą swoje umiejętności. Stadnina dysponuje wieloma wierzchowcami - od bardzo spokojnych i cierpliwych po dynamiczne konie przygotowane do udziału w zawodach sportowych. Do Chynowia można także przyjechać z własnym wierzchowcem, który przenocuje w specjalnym hotelu dla koni. Nauka jazdy konnej odbywa się praktycznie przez cały rok, z wykorzystaniem krytej ujeżdżalni i przepięknych terenów wokół Chynowia.

Zainteresowani dłuższym wypoczynkiem znajdą w Stadninie Hajduki bardzo dobre warunki, m.in 40 miejsc noclegowych (w tym apartament), saunę fińską i dużą salę na imprezy okolicznościowe.  Więcej informacji - jest tutaj

 

Loty balonem na Kaszubach

Loty widokowe - proponujemy Państwu niezapomnianą atrakcję - lot balonem na ogrzane powietrze!  Dla wielu spełnienie marzeń, dla innych zaspokojenie ciekawości, dla niektórych też ogromna, a przy tym bardzo bezpieczna, podniebna przygoda.
Lot balonem - świetna przygoda na Kaszubach
Zdecydowanym proponujemy ok. 3 godzinną zabawę na którą składa się rozwinięcie i podniesienie balonu, lot trwający ok 1 godziny oraz złożenie i spakowanie statku. Jednorazowo zabieramy do 5 osób.

Ceny lotów balonem (także zimą) - są tutaj

Loty Balonem Tomasz Dzienisz
Wejherowo, ul. Żeromskiego 2

 kom. 602 689 296
www.balonem.pl

 

Łódź Motorowa RIB "Parana" - parana_400czeka na amatorów szybkości, chcących wypróbować taflę jeziora Żarnowieckiego. Łodzie tego typu stanowią nieodłączny atrybut filmów sensacyjnych. To typowy element wyposażenia jednostek specjalnych oraz współczesnych piratów. Użyteczne narzędzie pracy ratowników wodnych. "Parana" zabiera na pokład 11 osób, a jej silnik o mocy 225 KM pozwala na osiągnięcie prędkości nawet 90 km/h. Zawsze widowiskowa, w pędzie na pełnym gazie przekonuje największych sceptyków, że to jest "to". Rejsy odbywają się w sezonie od (1 maja do 30 września) Kontakt: tel. 58 670 66 44. Minimalna liczba osób potrzebnych, aby odbył się rejs, to 5. Łódź cumuje w Nadolu.

Pływalnia kryta - zapraszamy na pełnowymiarowy basen sportowy o długości 25 m i głębokości od 120 cm do 180 cm. Podzielony jest na 6 torów,w tym  jeden płytki jako brodzik dla młodszych dzieci. Czynny 7 dni w tygodniu.

Cały obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych dzięki specjalnym podjazdom, szatniom z natryskami wyposażonymi w uchwyty i siedziska. Winda umożliwia transport wózków inwalidzkich na niższą kondygnację.

Dolny basen zjeżdżalniZjeżdżalnia w GniewinieDodatkową atrakcją pływalni jest kryta zjeżdżalnia o długości ponad 70 m. Zjeżdżamy z wysokości 7,5 m rurą o średnicy 1m. Po pokonaniu 3 pętli i po ok. 20 sekundach jazdy - hamujemy w specjalnym zbiorniku o głębokości 40 cm.

Są jeszcze inne relaksujące atrakcje - jacuzzi (czteroosobowa wanna do hydromasażu), sauna fińska i solarium.

Komfortu dopełnia kafejka internetowa – Wyposażona w trzy stanowiska z komputerami umożliwia niekrępujące surfowanie po Internecie, a także korzystanie z poczty email.
Zgłodniałych zapraszamy do barku z widokiem na halę basenową. Można tu zamówić napoje gorące i zimne, dania obiadowe i typu „fast-food”, słodycze, lody.

Gniewino, tel. tel. 58 670-66-39; 58 676-79-09

 

Muzeum Przedmiotów Historycznych i Zapomnianych -  prywatne muzeum powstałe dzięki wieloletniej, kolekcjonerskiej pasji właściciela.  Działa na terenie dawnej zagrody rolnej we wsi Bychowo. Zgromadzone licznie eksponaty zostały ujęte w kilka działów tematycznych:

wystawa stała - opakowań i birofilistycznaMuzeum Przedmiotów Historycznych i Zapomnianych Bychowo
wystawa stała militarna
tematyczne wystawy czasowe
kolekcja narzędzi i maszyn (rolnych, leśnych, kowalskich, ciesielskich itp.)
kolekcja sztuki kaszubskiej
kolekcja zabytkowych przediotów codziennego użytku.

Na muzeum składają się m.in: wiata z punktem widokowym, budynek z wędzarnią i piecem chlebowym oraz zagroda regionalna - checz kaszubska. Całość została wyposażona i dostosowana na potrzeby organizatorów różnych zajęć edukacyjnych. Możliwe są pokazy, prelekcje, lekcje historii oraz warsztaty rękodzielnicze.

Dodatkową atrakcją są pokazowe rejsy zrekonstruowaną, kaszubską łodzią rybacką. Dziewięciometrowa jednostka została wykonana z drewna dębowego i modrzewiowego. W trakcie rejsu po pobliskim Jeziorze Żarnowieckim można  posłuchać o historii okolicy i tutejszych tradycjach.

UWAGA - wizyty w muzeum prosimy umawiać telefonicznie
Bychowo 38 / 84-250 Gniewino
tel. +48 668 126 856
Profil Facebook - jest tutaj 

 

Restauracja w Dworze Bychowo - została wyróżniona przez francuski przewodnik gastronomiczny Gault & Millau w pierwszej edycji Polska 2015. Najlepszej jakości produkty - wołowina, cielęcina, drób i wieprzowina - Restauracja w Bychowie - Gault & Millau Polskastanowią bazę m.in dla świetnych wędlin własnego wyrobu. Serwowane dania, smaczne i zdrowe,  składają się także z ryb słodkowodnych i morskich.
Restauracja zaprasza w sezonie letnim (od 1 Czerwca do 31 Sierpnia) w godzinach 12:00- 21:00.

Restauracja Dwór w Bychowie
Gniewino - BYCHOWO 19
tel. 58 670 60 28

 

Skansen Nadole - fot. Muzeum w PuckuSkansen Nadole - fot. Muzeum w PuckuSkansen Nadole - malowniczo położony nad brzegiem jeziora Żarnowieckiego. (Nadole 16, tel. 58 676 76 44) Jego podstawą jest oryginalna zagroda gburska z XIX wieku wraz zabudowaniami gospodarczymi: stodołą, oborą, wozownią, gołębnikiem, pasieką, kieratem, wędzarnią i piecem chlebowym. Muzeum rozwija się i wzbogaca o coraz to nowe obiekty; organizuje także pokazy dawnego rzemiosła. W pobliżu znajduje się miejsce cumowania łodzi motorowej i wycieczkowego statku.

Około połowy sierpnia organizowany jest zwyczajowo w skansenie - Krancbal - kaszubska impreza z jarmarkiem, zabawami i pokazami regionalnej kultury. Więcej o Skansenie - jest tutaj  Godziny otwarcia Muzeum oraz ceny biletów - są tutaj (na dole strony)

 


Statek Wycieczkowy "Nadolanin" jNadolanin - fot. UG GNiewinoest najlepszy jeśli Nadolanin - fot. UG GNiewinochodzi o ciche rejsy i kontemplację pięknych wzgórz morenowych okalających jezioro Żarnowieckie. Jego techniczne wodowanie odbyło się 17 sierpnia 2004 r. na terenie żarnowieckiej strefy ekonomicznej. Jednostka, wykonana przez elbląskie przedsiębiorstwo "El-Metal" ma napęd elektryczny i mieści na pokładzie 54 osoby. Podczas podróży możemy usłyszeć o barwnej historii tego miejsca, o ludziach, którzy tu mieszkają i niezwykłym klimacie tych stron. Niezwykłą ciekawostką jest również przerwana budowa Elektrowni Jądrowej Żarnowiec oraz największa w Polsce Elektrownia Szczytowo -Pompowa. Rejsy statkiem odbywają się w sezonie (od 1 maja do 30 września). Czas trwania rejsu - ok. 1 godz. Kontakt: tel. 728 349 946. Statek cumuje w Nadolu.

 

Strusia Farma Kniewo - to malowniczo położone miejKniewo -  strusia farmasce  z ponad 20 letnim doświadczeniem w hodowli zwierząt, rekreacji i prowadzenia niewielkiej gastronomii. Położone 10 km za Wejherowem wyróżnia się sielskim krajobrazem i klimatem prawdziwej, polskiej wsi. Świetne miejsce na jednodniową wycieczkę rodzinną, rekreacyjny lub zapoznawczy wypad grupy zorganizowanej (przedszkola, szkoły, znajomi). Gospodarze Farmy zapewniają  szeroki wachlarz rozrywek i emocji:

✅ wizytę u największych ptaków na Ziemi – strusi afrykańskich
✅ bezpośredni kontakt ze zwierzętami – obserwację ich życia i zwyczajów
✅ zwiedzanie z przewodnikiem – kompleksową obsługę grup i wycieczek zorganizowanych
✅ możliwość organizacji różnych imprez okolicznościowych: spotkań integracyjnych, urodzin, wycieczek, wyjść dla przedszkolaków, spotkań seniorów, itp.
✅ możliwość karmienia naszego zwierzyńca specjalnymi ciasteczkami – zakup w kasie obiektu
✅ przestrzeń do zorganizowania rodzinnego, strusiego pikniku

Warto wspomnieć, że Farmę zamieszkują również inne zwierzaki w ramach futrzasto-pierzastego mini zoo: nandu, emu, kozy, owce, lamy, osiołki, króliki, kury i gęsi. Część z nich chodzi swobodnie wśród odwiedzających rozbrajająco domagając się o smakołyk lub pogłaskanie. Tak bliski kontakt z sympatycznymi zwierzętami działa bardzo odprężająco i wywołuje uśmiech radości u każdego 😊

Kiedy struś chowa głowę w piasek?
Jak smakuje strusie jajo?
Dlaczego lama pluje?
Na te i inne pojawiające się podczas spaceru po Farmie Strusi pytania - odpowiedzi można znaleźć na tablicach (rozmieszczonych wzdłuż ścieżki edukacyjnej) oraz w sklepie z pamiątkami. W sklepie są także wydmuszki z jaj strusich, portfele, breloki, kubki, strusie pióra, torebki, a nawet szydełkowe Strusiaki!
Z kolei w pobliżu strefy piknikowej zbudowano obszerny plac zabaw dla dzieci.

Dodatkową, chętnie odwiedzaną atrakcją, jest Restauracja na Strusiej Farmie z menu obfitującym w dania z jaj, mięsa strusiego i nie tylko. Chętni mogą zakupić produkty na własne potrzeby kulinarne. Przed lub po posiłku goście mogą złapać oddech na leżakach w zielonej strefie wypoczynku na świezym powietrzu.
Dla grup zorganizowanych organizowane są pokazy przyrządzenia największej jajecznicy na świecie.
Farma w okresie maj – wrzesień jest czynna w godzinach 10.00 - 17.00 siedem dni w tygodniu. W okresie jesienno- zimowym swoją wizytę najlepiej poprzedzić telefonem.
Zapraszamy do Kniewa!

Strusia FarmaJajo strusia - Kniewo
Kniewo, Aleja Lipowa 125
tel.: +48 58 676 63 29
kom.: +48 695 733 553
👉 Odwiedż nas :) - www.strusie-kniewo.com
👉 Wycieczki dla grup - są tutaj
👉 Aktualne wydarzenia na Facebook - są tutaj
👉 Konto Instagram - jest tutaj

 

 Bitwa pod Świecinem (ok. 25 km od Gniewina) - to efektowna inscenizacja ważnej bitwy z 1462 roku jaką stoczyły wojska polskie i krzyżackie. WAidowiskowa rekonstrukcja odtwarza  także życie obozowe rycerzy i żołnierzy zaciężnych z późnego średniowiecza. Dla publiczności przygotowanych jest wiele atrakcji.
Więcej szczegółów (m.in dokładny termin) bitwy, która zwykle odbywa się w pierwszych dniach sierpnia - jest tutaj

 

Więcej informacji, szczególnie o imprezach, np. Dniach Gniewina (koniec czerwca), znajdziecie na www.gniewino.pl


Miłośnicy koni, wędkarstwa, rowerów, pieszych wycieczek, spotkań integracyjnych i kameralnego wypoczynku w dobrych warunkach - znajdą tutaj odpowiednie obiekty. Są one także świetną bazą wypadową nad morze (ok.15-20km) lub kąpielisko nad jez. Choczewskim (ok.10km).

Wspaniały relaks, komfort i wygody oferuje czterogwiazdkowy Hotel Mistral Sport w Gniewinie. Oferuje on m.in basen, SPA, jacuzzi, sauny, kino, fitness i sale konferencyjne. Więcej - jest tutaj

Gniewino Hotel Mistral Sport - kompleks sportowy

★ Atrakcje sąsiedniego Choczewa - są tutaj
★ Atrakcje sąsiedniego Władysławowa - są tutaj
★ Atrakcje turystyczne w pomorskim - są tutaj

Zapraszamy do Gniewina!

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner