Parki Trójmiasto Gdańsk Gdynia Sopot

Parki Trójmiasto Gdańsk Gdynia Sopot

Zapraszamy do zwiedzania parków w Trójmieście!  Świetne warunki naturalne i piękne, nadmorskie krajobrazy zachęcają do spacerów ich alejkami także z kijkami nordic walking. Fani rowerów i łyżworolek znajdą dla siebie specjalne trasy, które pozwolą na spokojną, bezkolizyjną (z pieszymi) jazdę.

Parki w Trójmieście

  • GDAŃSK

park Haffnera Gdansk BrzeźnoPark Haffnera - (dawny park Brzeźnieński) rozłożony wzdłuż plaży w Brzeźnie, można zwiedzać rowerem. Obfituje w alejki i stare drzewa, które w razie potrzeby dają dużo cienia. Blisko plaży miłośnicy militariów znajdą tu pozostałości pruskich umocnień z czasów I wojny światowej.

Z parku prowadzą alejka i ścieżka rowerowa, którymi można po kilkuset metrach dotrzeć do popularnego molo na skraju gdańskich dzielnic: Brzeźna i Zaspy.

Park Jelitkowski - powstał w 1875 roku, z dorodnymi drzewami i licznymi atrakcjami, także dla najmłodszych, jest ulubionym miejscem spacerów mieszkańców dzielnicy Jelitkowo. Dużo rowerowych alejek, zieleni i trawy, na której można usiąść i odpocząć w cieniu.

Park Nadmorski Reagana GdańskPark Nadmorski im. Prezydenta Ronalda Reagana - to największy park trójmiejski obejmujący ponad 200 hektarów lasów, trawiastych plaż, stawów i alejek. Są tam również place zabaw, boiska, siłownie na wolnym powietrzu, bulodrom (do gry w boule), liczne ścieżki rowerowe oraz miejsce na ognisko. Można też przejść się po brzeźnieńskim molo i zjeść pyszne dania z ryb. To wspaniałe miejsce, gdzie można znaleźć i rozrywkę, i spokój kurortu.

Park Oliwski Gdańsk OliwaPark Oliwski im. A.Mickiewicza - założony prawdopodobnie już na przełomie XII i XIII wieku wraz z opactwem cysterskim - jest najstarszym i najpiękniejszym parkiem w Polsce Północnej. Możemy tutaj podziwiać staranne założenia ogrodowe, stawy, wodospad, ogród botaniczny oraz palmiarnię. Możemy też wstąpić do muzeum, a przy odrobinie szczęścia posłuchać słynnych organów w pobliskiej katedrze oliwskiej. Park, choć nie jest duży - pozwala skutecznie zapomnieć o ruchliwym mieście dookoła.

Park Oruński - Gdańsk OruniaPark Oruński - jeden z najstarszych parków gdańskich, położony na 22 hektarach doliny potoku oruńskiego. Pięknie zadbany i odnowiony po wielkiej powodzi przyciąga przyjemnym mikroklimatem, stawami z wodną kaskadą i bogatą roślinnością. Można tu przyjechać także rowerem.

Park Steffensa - znajduje się w dzielnicy Gdańsk Aniołki, po obu stronach obecnej Alei Zwycięstwa prowadzącej ze Śródmieścia do Wrzeszcza. Jego nazwa pochodzi od nazwiska fundatora z końca XIX wieku - Franza Sfeffensa.  Park został założony na terenie dawnego cmentarza dla ubogich.

  • GDYNIA

Park Gdynia Kamienna GóraPark Kamienna Góra - (im. Marii i Lecha Kaczyńskich) - nieduży, ale malowniczy i zadbany, z pięknym widokiem na fragment portu gdyńskiego i Zatokę Gdańską. Wymaga podejścia pod górę, ale można dojechać też samochodem ulicą Mickiewicza. Znakiem rozpoznawczym parku, widocznym z daleka jest wysoki krzyż podświetlany nocą. Przy zejściu od strony ulicy Słowackiego znajduje się przy parku duży plac zabaw dla dzieci.
   
Park Kiloński GdyniaPark Kiloński - to zagospodarowany teren ok. 3 ha dawnych mokradeł w gdyńskiej dzielnicy Chylonia ( pomiędzy ulicami Morską, Chylońską i Wiejską). Jego nazwa jest uhonorowaniem dużego zaangażowania przedstawicieli partnerskiego miasta Kilonii. Miejsce przyciąga alejkami, ścieżkami rowerowymi, boiskami i placami zabaw. Na spacerowiczów czekają także mostki przerzucone przez Potok Chyloński  

  • SOPOT

Park SopotPark Sopot - założony już w 1823 roku, rozciąga się wzdłuż plaży, bardzo popularny wśród spacerowiczów oraz rowerzystów z racji przepięknych widoków na zatokę, dobrej infrastruktury gastronomicznej i bliskości sopockich atrakcji. W parku jest mały, ale zgrabny plac zabaw dla dzieci. Bliżej granicy z Gdynią rolkarze mają wyśmienite ścieżki do jazdy - w tym po drenianych podestach.

  • TRÓJMIASTO

Trójmiejski Park Krajobrazowy - o powierzchni blisko 20 tysięcy hektarów jest "zielonymi płucami" Trójmiasta. Dosłownie współtworzy klimat i decyduje o kondycji zarówno fizycznej jak i psychicznej mieszkańców Trójmiasta. Wspaniałe miejsce rekreacji, wypoczynku, ostoja wielu gatunków fauny i flory.
Więcej o parku na jego oficjalnej stronie - jest tutaj

Zapraszamy do parków w Trójmieście!
- świetnych miejsc do spacerów i wypoczynku

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner