Globaltica 2022

  • termin : 14 Lipca 2022 - 16 Lipca 2022
  • miasto : Gdynia
  • ulica : al. Zwycięstwa 291
  • miejsce : Park Kolibki
  • www : http://www.globaltica.pl
logo
A A

Globaltica GdyniaGLOBALTICA World Cultures Festival odbędzie się w tym roku już po raz siedemnasty.


Globaltica to wyjątkowe wydarzenie na polskiej mapie festiwalowej z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim, organizatorzy sprowadzają do Gdyni bywalców największych europejskich festiwali i zdobywców ważnych dla muzyki world nagród. Festiwal z założenia poszukuje tych obszarów, gdzie kulturowe korzenie spotykają się z nowoczesnością, pokazując, że to co tradycyjne może być modne i pożądane we współczesnej kulturze.


Festiwal nieprzerwanie rozwija się na wszystkich płaszczyznach. Globaltica to od początku istnienia nie tylko święto muzyki world na najwyższym poziomie, ale także liczne imprezy towarzyszące – wystawy, warsztaty, spotkania filmowe i literackie czy dyskusje poruszające społeczne i polityczne wątki.


Od początku ideę festiwalu stanowiło promowanie otwartości na świat i jego kulturowy pluralizm. Atrakcje dla dzieci i dorosłych GdyniaTę otwartość wspiera także niezobowiązująca, piknikowo-plenerowa formuła festiwalu. Wyjątkowości całemu wydarzeniu dodaje też niezwykła oprawa – w zabytkowym Parku Kolibki, zielonej enklawie w środku Trójmiasta przez trzy letnie dni można piknikować, słuchać starannie dobranych dźwięków i uczestniczyć w szeregu imprez. Na scenie głównej i kameralnej usłyszymy koncerty, na łące na terenie festiwalu odbędą się panele dyskusyjne i spotkania autorskie, warsztaty z muzykami, pokazy filmowe i aktywności dla dzieci.


XVII Edycja Festiwalu Kultur Świata odbędzie się w dniach 14 - 16 lipca 2022 roku w Gdyni.


PROGRAM GLOBALTICA 2022:


Artyści:


14 lipca 2022:
Damir Imamović Trio (koncert otwarcia w GCF)


15 lipca 2022:
Troye Zillia
Bab L'Bluz
Cimarrón
Liraz
Potańcówka z Kapelą Brodów


16 lipca 2022:
Alba Gil Aceytuno
Christine Salem
Le Mali 70
Kumbia Boruka
Afterparty z DJem Mukambo
Koncert otwarcia 14 lipca w GCF:
Damir Imamović Trio


KUP BILET


Szczegóły programu: www.globaltica.pl