FETA 25. Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych 2023

  • termin : 07 Lipca 2023 - 09 Lipca 2023
  • miasto : Gdańsk
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.feta.pl
logo
A A

FETA jest jednym z największych i najbardziej znaczących plenerowych festiwali teatralnych w 


FETA Gdansk 2023Polsce i tej części Europy. Umożliwia mieszkańcom Gdańska i turystom poznanie najwartościowszych zjawisk i trendów we współczesnym teatrze plenerowym i teatrze tańca, zarówno polskim, jak i światowym. Prezentuje widzom w różnym wieku i o zróżnicowanym poziomie wykształcenia wartościową ofertę teatralną bogatą w oryginalne środki ekspresji artystycznej, komentującą współczesną rzeczywistość.


Warto wspomnieć, że FETA otrzymała prestiżowe wyróżnienie międzynarodowej platformy kulturalnej „Europe for Festivals, Festivals for Europe (EFFE) - EFFE Label 2017-2018.

Letnia oferta kulturalna Trójmiasta jest bogata w wydFETA Gdańsk Festiwal Teatrów Ulicznycharzenia komercyjne, natomiast Festiwal FETA jest wydarzeniem niekomercyjnym, prezentującym wysokiej jakości europejskie produkcje teatralne. Łączy w sobie wysokie walory artystyczne z przystępną formą przyciągającą ogromne ilości widzów. Atrakcyjna formuła i darmowy dostęp do spektakli powodują, że widzem może być i jest każdy, niezależnie od poziomu wykształcenia, zamożności, czy świadomości kultury.

Organizator: Miasto Gdańsk, „Plama” Gdański Archipelag Kultury


FETA 2023 25. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i  Ulicznych - program - wkrótce


 


  25. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2023


Noclegi w Gdańsku - są tutaj