Rezerwat Ptasi Raj Sobieszewo

  • miasto : Gdańsk Sobieszewo
A A

Rezerwat Ptasi Raj - na Wyspie Sobieszewskiej - to przepiękne miejsce na sobotnią czy niedzielną wycieczkę. Wyspa jest dzielnicą Gdańska, ale jej klimat i krajobrazy w ogóle nie przypominają przedmieść.


Ptasi Raj Wyspa Sobieszewska - fot. J. Dziurkowski Gniazduje tu 45 gatunków ptaków, ale spotkać można ponad 200 - tak dobrze tutaj się czują. Bywa, że na jeziorach (są dwa: Karaś i Ptasi Raj) przebywa kilkanaście tysięcy ptaków - widok zapierający dech w piersi. Dla ułatwienia obserwacji postawiono na skraju rezerwatu dwie wieże obserwacyjne.


Jeszcze kilka lat temu można było przejść wąską na dwa metry i długą na kilkaset metrów kamienną groblą z XIX wieku. NiPapugarnia Gdańsk - zwierzęta egzotyczneestety w trakcie jej naprawy podjęto kontrowersyjną decyzję o zamknięciu przejścia. Budowla oddziela większe jezioro Ptasi Raj wraz z Rezerwatem Ptasi Raj (190 hektarów) od Wisły Śmiałej. Północny zakątek tej części wyspy należy do najbardziej malowniczych i jednocześnie najmniej uczęszczanych co dla wielu jest gwarancją prawdziwego odpoczynku. Dla którego warto zrobić nawet godzinny spacer - w jedną stronę. 


Przy okazji zapraszamy na dłuższy pobyt w tym malowGdańsk Sobieszewo - Rezerwat Ptasi Raj - grobla przy Wiśleniczym miejscu, jakim jest Wyspa Sobieszewska. Wybrane obiekty (pensjonat, domki, hotel, pokoje) - są tutaj


Więcej informacji o atrakcjach turystycznych Wyspy Sobieszewskiej - jest tutaj