Klif i wieża widokowa Orzechowo Morskie

  • miasto : Orzechowo Morskie
A A

Ta malutka miejscowość (bardziej osada) jest położona około 7 kilometrów od Ustki. Orzechowo Morskie - obecnie maleńkie, miało swój okres świetności w XIX wieku. Było wtedy modne, odwiedzali je goście wypoczywający w Ustce, mi.in. Otto von Bismarck.

Plaża bywa tutaj wąska, czasem z kamieniami na piasku, więc nie grożą jej tłumy okupujące zwykle Ustkę. Swoją sławę Orzechowo zawdzięcza wspaniałemu 25-metrowemu klifowi, który cofa się co roku ponad 2 metry w głąb bukowego lasu. W pobliżu płynie kręta rzeczka Orzechówka - uchodząca do morza po przecięciu wysokiego brzegu. Urozmaicona plaża i klif, na którym spotkać można oryginalne korzenie drzew, intrygująca przestrzeń morza widziana z góry, kolory lasu - zielonego latem, a złotego jesienią - amatorzy spacerów znajdą tutaj raj dla siebie. Nic dziwnego, że odbywają się tutaj fotograficzne plenery młodych par.


Wieża widokowa Orzechowo


Wieża widokowa - Orzechowo MorskieSpośród atrakcji tego miejsca trzeba jeszcze wymienić wysoką na 48 metrów wieżę widokową (obserwacyjną) nadleśnictwa Ustka. Obiekt, znajdujący się na terenie Ośrodka "Leśnik", można zwiedzać po wykupieniu biletu w tamtejszej kawiarni. Schody (240 stopni) kręcą się mocno w górę, ale widoki są wspaniałe, gdyż wieża znajduje zaledwie 200 metrów od morza.

Inną ciekawostką jest świetnie przygotowana i opisana leśna ścieżka dydaktyczna "Orzechowska Wydma". Tablice, kładki i platforma widokowa - ułatwiają i urozmaicają przejście trasy liczącej niecałe 3 kilometry. A wszystko w nastrojowym otoczeniu wysokich wydm, porośniętych często poskręcanymi od wiatru drzewami.

Cały rejon Orzechowa świetnie nadaje się na zwiedzanie rowerem. Krzyżują się tutaj ścieżki rowerowe, m.in prowadzące z Ustki do Poddąbia.


Zapraszamy na wieżę widokową Orzechowo!


Zobacz atrakcje w pobliżu:


Ustka - chętnie odwiedzana przez cały rok


Inne punkty widokowe nad morzem, m.in wieża widokowa Ustka - patrz tutaj


Noclegi w Orzechowie - są tutaj