Punkty widokowe nad morzem

Punkty widokowe nad morzem

Polecamy wyjątkowe miejsca nad morzem, z których można podziwiać piękne, rozległe panoramy. Latarnie morskie, wzgórza, klify oraz wieże widokowe. Bywa, że niektóre trochę rozczarują, inne rzeczywiście oferuje widoki zapierające dech w piersi. Punkty widokowe nad morzem potrafią być w sezonie mocno oblegane ...

Punkty i wieże widokowe nad morzem

  • DĘBKI

Wieża widokowa przy wejściu na plażę nr 19 w Dębkach została zbudowana w ramach kompleksu Rybaczówka - na terenie przystani rybackiej. Wieża widokowa Rybaczówka DĘBKI - fot. UG KrokowaNowoczesna infrastruktura służy miejscowym rybakom, którzy dokonują tutaj napraw sprzętu oraz sprawiają złowione ryby (możliwość zakupu zależnie od okazji).
Wieża ma ok. 20 metrów wysokości i jest dostępna za niewielką opłatą. Na taras widokowy można dostać się schodami lub windą. 
Wieża jest czynna zazwyczaj (dostępna):
  ● w sezonie (lipiec + sierpień) codziennie;
  ● poza sezonem w weekendy
Więcej informacji i zdjęć - jest tutaj

  • HEL

Punkt widokowy HEL latarnia morskaLatarnia Morska Hel - wysoka na 41 m, z udostępniona do zwiedzania galeryjką( po pokonaniu 197 stopni) posiada światło widoczne z odległości ok. 33 km.  Jest świetnym punktem widokowym na Zatokę Gdańską oraz miasto Hel.

Hel, ul. Bałtycka 3, tel. 58 675 06 17

Więcej informacji, m.in godziny otwarcia, ceny biletów - są tutaj

Wieża widokowa - oddziału Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku - jest drewnianym fragmentem dawnego, gotyckiego kościoła zbudowanego z cegły. Odnowiona budowla wznosi się na wysokość ok. 21 metrów i zapewnia piękną panoramę na miasto Hel, port i Zatokę Gdańską. Bryła Muzeum jednym z najbardziei charakterystycznych i najlepiej rozpoznawalnych miejsc na Półwyspie Helskim.

Więcej o godzinach otwarcia i cenach biletów wstępu - jest tutaj

  • KRYNICA MORSKA

Góra Pirata - miejsce popularne szczególnie wśród ornitologów obserwujących licznie występujące tutaj ptaki. Nowo wybudowana wieża widokowa służy przede wszystkim właśnie naukowcom, którzy dysponują jedną z dwóch platform - ostatnią i najwyższą.
Piętrowa, drewniana konstrukcja mierzy 7 metrów wysokości i dysponuje dwoma tarasami, z których większy ma powierzchnię ok. 300 metrów kwadratowych.
Z ogólnie dostępnego tarasu na drugim poziomie rozciąga się piękna panorama na część Zalewu Wiślanego. Przy dobrej pogodzie można dostrzec zabytki Fromborka. Z drugiej strony zobaczymy "przerywane" lasem fragmenty wód Zatoki Gdańskiej.

Więcej informacji oraz zdjęć z Góry Pirata - jest tutaj

Wielbłądzi Garb Wielbłądzi Garb Krzynica Morska punkt widokowyto najwyższa stała wydma w Europie (ponad 48 m npm.). Jest jedynym miejscem na Mierzei Wiślanej, z którego widać i Bałtyk (Zatokę Gdańską) i Zalew Wiślany. Dotrzemy tam idąc z Krynicy Morskiej ulicą Gdańską w stronę Piasków (granicy z Rosją). Można też podjechać samochodem i zaparkować w specjalnej zatoczce po prawej stronie szosy. Stąd idziemy niecałe 10 minut kierując się znakami szlaku turystycznego docierającego do kilkumetrowej wieży widokowej.

Więcej zdjęć - jest tutaj

  • ŁEBA

Park Rozrywki Łeba Park
Nowęcin koło Łeby, ul. Kolonijna 24
tel: +48 600 145 300     
www.lebapark.pl

Łeba Park zaprasza do odwiedzin m.in 27 metrowego koła widokowego. A do tego, w cenie jednego biletu, mnóstwo innych atrakcji i rozrywek.

Kilka kilometrów na zachód od Łeby, na terenie Słowińskiego parku Narodowego znajduje się Rąbka - dawny poligon z okresu II wojny światowej, na którym Niemcy testowali m.in broń rakietową. Znajdziemy tutaj dwa interesujące nas obiekty.

Wieża widokowa Wyrzutni Rakiet, jest dostępna w ramach biletu wstępu na teren tego niedużego muzeum uzbrojenia i tajnego poligonu. Panorama rozciągająca się z wiezy jest dość ograniczona przez porastający wydmy las sosnowy.

Wieża widokowa Rąbka nad jeziorem ŁebskoWieża widokowa nad jeziorem Łebsko, druga w Rąbce, o wysokości około 12 metrów jest dostępna bezpłatnie, jednak trzeba uwzględnić w budżecie wcześniejszy bilet wstępu na teren Parku Narodowego. UWAGA - niestety aktualnie wieża jest niedostępna (będzie przetarg i rekonstrukcja w 2023) Podobna sytuacja jest w Klukach.

Obiekt służy nie tylko turystom lecz także (a poza sezonem głównie) pracownikom Parku Narodowego oraz ornitologom. Wieża pomaga im w obserwacji i ochronie okolicznych siedlisk ptaków.
Warto wspomnieć, że przy wieży zbudowano pomost, do ktorego przybijają w sezonie turystyczne statki białej floty.

Najwyższy punkt widokowy w Łebie :) - z samolotu - od 100 zł!

Loty widokowe nad morzem ŁEBA

  • ORZECHOWO MORSKIE koło Ustki - 

Wieża widokowa zbudowana w 2007 roku, to niemal 50 metrowa, Wieża widokowa Orzechowo Morskiebetonowa konstrukcja swoim wyglądem przypomina latarnię morską. Tym bardziej, że do morza jest ok. 200 metrów... Ale podstawowym jej celem jest szybsze wykrywanie pożarów przez leśników, którzy przy dobrej widoczności dostrzec mogą nawet zabudowania Słupska. Wieża stoi na terenie OW "Leśnik" i jest dostępna do zwiedzania .Po zakupieniu biletu wstępu (3zł normalny, 2 zł ulgowy) w kawiarni ośrodka oraz pokonaniu 240 stalowych stopni kręconych schodów - możemy rozkoszować się nie lada widokami. Dla nich warto czasem zaczekać - wieża, mająca 3 m średnicy u podstawy ma ograniczoną przepustowść.

Klif Orzechowo - wyjątkowo piękny krajobraz oferuje również nadmorski klif, do którego jest zaledwie kilkaset metrów. Wspaniała panorama z urwistego, wysokiego miejscami na kilkudziesiąt metrów  brzegu, potrafi oczarować.

Orzechowo Morskie, tel. 59 814 46 35. Czynne 9-19, poza sezonem do zmroku.

Dojazd i więcej zdjęć - jest tutaj

  • RUMIA

Wieża widokowa na Górze Markowca - jest tutaj

  • STILO

Latarnia Morska Stilo - to najnowocześniejsza latarnia polskiego wybrzeża, posadowiona na Latarnia morska STILO - widok na morze45. metrowej wydmie, ok. 1 km od brzegu morza. Światło 33. metrowej latarni jest widoczne z odległości ok.42 km dzięki halogenom o mocy 360W/12V. Unikalność tej budowli wynika ze specjalnej konstrukcji - żeliwna część wieży jest skręcona śrubami. Tę technikę zastosowano w latarniach jeszcze tylko w dwóch miejscach na świecie!

Tel. kontaktowy do latarni - 58 676 33 06

Więcej, m.in  na temat godzin otwarcia oraz cen biletów - patrz tutaj

 Lokalizacja i dojazd na mapie - jest tutaj

  • USTKA

Wieża widokowa Ustka promenadaWieża widokowa przy usteckiej promenadzie to betonowa konstrukcja po byłym byłym wojskowym punktcie obserwacyjnym. Pozwala z wysokości ok. 15 metrów obejrzeć brzegi plaż w kierunku zachodnim (do portu w Ustce) oraz wschodnim - aż po klify Orzechowa (panorama w galerii poniżej). Kiedyś służyła zapobieganiu nielegalnemu przekraczaniu granicy morskiej Polski przez ewentualnych szpiegów lub uciekinierów z kraju. Dzisiaj pomaga zrobić pamiątkowe zdjęcie okolicy i morza aż po horyzont.
Do wieży przylega sezonowa tawerna rybacka - tel. 669 896 689. Wstęp na wieżę jest płatny.

  • WŁADYSŁAWOWO

Wieża Domu Rybaka - to niemal obowiązkowy punktWieża Dom Rybaka Władysławowo programu zwiedzania atrakcji miasta. Piękną panoramę okolicy z fragmentem Mierzei Helskiej można podziwiać z dużego tarasu widokowego tej wieży położonego na poziomie 45 metrów npm. Wewnąrz budowli znajduje się także Muzeum Motyli oraz Iluzji Optycznych.
Więcej informacji - jest tutaj

 Polecamy pomorskie punkty widokowe nad morzem!

Punkty widokowe w Trójmieście - są tutaj

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner