Tramwaje zabytkowe

A A

Zabytkowe Tramwaje - mogą sprawić dużo frajdy dużym i małym podróżnym. Szczególnie jeśli przyjrzeć się drobiazgom konstrukcyjnym - kiedyś super nowoczesnym - dzisiaj wywołującym uśmiech lub zaskoczenie. Tak jak dawne samochody, stare pojazdy szynowe były nieduże i dosyć ciasne, ale starannie wykańczane. I śmiało można było im nadawać status "hand made". To zaś dzisiaj, w dobie automatów i produkcji masowej - dodatkowo nobilituje. Okazjonalnie możemy wsiąść do 80-letniego "Bergmanna", pamiętającego szacowne surduty i koronkowe parasolki przeciwsłoneczne. Powstał on w Gdańsku na specjalną okazję otwarcia linii tramwajowej do dzielnicy Stogi.

Częściej, bo na turystycznej, letniej linii możemy spotkać model typu Konstal N, bazujący na niemieckim wagonie KSW z czasów II wojny światowej. Ten tramwaj powstał w 1952 roku.
Więcej o pojazdach historycznych - jest tutaj


Tymczasem zapraszamy do okazjonalnego wynajmu tych niecodziennych pojazdów - tutaj - które z pewnością przyciągną uwagę tak pasażerów jak i widzów na zewnątrz. A przy tym można "skomponować" własną trasę przejazdu.Zabawa murowana!


Informacja: tel. (58) 341-27-08, fax (58) 520-19-49, e-mail: wynajem@zkm.pl