Loty widokowe - balonem, helikopterem, paralotnią, samolotem...

  • miejscowość : Trójmiasto, Kaszuby, pomorskie
A A

 Loty widokowe przenoszą człowieka w innyw wymiar. Pobudzają, inspirują, zachęcają, czarują i budzą apetyt na więcej. Nic dziwnego, przecież świat widziany z góry jest o wiele piękniejszy! Zatem - zapraszamy w górę!


Lotos Gdynia Aerobaltic Show - jest tutaj


Loty widokowe w pomorskim


Balony używane do pokazów i lotów turystyczno-obserwaLoty balonem - fot. Balloon Chartercyjnych są wypełnione gorącym powietrzem, ogrzewanym z gazowego palnika. To, co jest najbardziej niesamowite w locie balonem, bardzo bezpiecznym statku powietrznym, to oprócz niesamowitych widoków - naturalna cisza. Cisza, która pozwala się skupić na przyrodzie i na poczuciu swobody (choć balon leci tam, gdzie chce wiatr, nie załoga)


BALLOON CHARTER Andrzej Rogowski
81-068 Gdynia
ul. Wiejska 5 lok 5
tel./fax 58 623 03 64
mobile: + 48 501 555 444
e-mail: office@ballooncharter.pl


 


Loty balonem na Kaszubach


Loty widokowe - proponujemy Państwu niezapomnianą atrakcję - lot balonem na ogrzane powietrze!  Dla wielu spełnienie marzeń, dla innych zaspokojenie ciekawości, dla niektórych też ogromna, a przy tym bardzo bezpieczna podniebna przygoda. Loty widokowe balonem po Kaszubach, w okolicach Trójmiasta i nie tylko

Zdecydowanym proponujemy około 3-godzinną zabawę na którą składa się rozwinięcie i podniesienie balonu, lot trwający około 1 godziny oraz złożenie i spakowanie statku. Jednorazowo zabieramy 4-5 osób.


Loty Balonem Tomasz Dzienisz
Wejherowo, ul. Żeromskiego 2


tel. kom. 602 689 296
www.balonem.pl


 


Helikopter - to bardzo fotogeniczny i najsprawniejszy stLoty widokowe, loty turystyczne helikopterem - fot. Sky Polandatek powietrzny. Wymaga niestety odporności na hałas oraz sporych funduszy, jeśli chodzi o turystyczny przelot. Godzina wynajęcia małego śmigłowca kosztuje około 500 euro. Chociaż ... w końcu pieniądze są po to, by nam służyły. Więc może śmigniemy helikopterem ?

Sky Poland
, tel. 665 21 21 21 www.skypoland.pl
General Aviation, tel. 22 789 05 89

Paralotnia
- czyli swobodny, Loty na paralotnisamodzielnie pompujący się spadochron w kształcie skrzydła, to widok już dość popularny. Uprawianie tego sportu jest też coraz tańsze, bowiem kurs kosztuje do 1 tys. złotych, a na sprzęt wystarczy przeznaczyć około 10 tys. Drożej wychodzi wersja z samodzielnym napędem (silnik plecakowy + zbiornik paliwa), ale na dobre rowery ludzie potrafią wydać więcej. A cóż może się równać z samodzielnym lotem, który daje poczucie wolności dostępnej tylko ptakom? Można wyżej, można niżej, od dołu ograniczają tylko drzewa i druty, a od góry rozrzedzone powietrze. No, pewne przepisy w powietrzu też obowiązują, nie jesteśmy tam tak do końca sami. Co prawda dobry kolarz może nas dogonić (typowe prędkości to 30-50 km/h), ale on nie pojedzie na przełaj, nie śmignie nad wodą. A my lecimy!

Szkoła paralotniarstwa, tel. 58 671 32 84, 602 818 408

Samolot
Nie trzeba mieć grubego portfela, aby przeżyć kilkanaście minut w powietrzu, pełnych niezwykłych wrażeń widokowych. Świat z lotu ptaka jest zaskakująco inny! Prędkości osiągane podczas takiego turystycznego lotu są porównywalne do niektórych samochodowych osiągów z trasy Gdańsk-Warszawa (140-180 km/h), ale statystycznie dużo, dużo bezpieczniejsze.
Loty sezonowe (lipiec-sierpień) Jastarnia, tel. 58 675 25 74.


Zapraszamy na pomorskie loty widokowe!