Godzina dla Gdańska w Noc Świętojańską

  • termin : 17 Czerwca 2022
  • godzina : 20.00
  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Brama Oliwska
  • miejsce : Plac Zebrań Ludowych
  • bilety : wstęp wolny
logo
A A

Godzina dla Gdańska w Noc Świętojańską - to koncert organizowany przez Miasto Gdańsk, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku oraz Gdański Archipelag Kultury. Koncert ten jest wynikiem współpracy i połączenia dwóch ważnych, gdańskich wydarzeń- Godziny dla Gdańska oraz Nocy Świętojańskiej.


Od wielu lat świętujemy w Gdańsku Noc Świętojańską, która swoją tradycję czerpie ze słowiańskiej Kupały najkrótszej nocy w roku i czasu letniego przesilenia. W naszej kulturze to wyjątkowe święto zostało zaadaptowane poprzez obchodzenie wigilii św. Jana, które terminem zbliżone było z Nocą Kupały. W związku z połączeniem tych dwóch tradycji, Gdańska Noc Świętojańska to dziś synonim święta zabawy, radości, przyjaźni i miłości.


PROGRAM:


EDZIO- raper, ceniony freestylowiec i obecnie jeden z popularniejszych tiktokerów z Pomorza
IGO- znany z Clock Machine, duetu Bass Astral x Igo czy Męskiego Grania
KALUSH ORCHESTRA- tegoroczni zwycięzcy Eurowizji pochodzący z Ukrainy


Wydarzenie organizowane jest w ramach trwających przez cały rok obchodów objęcia przez Miasto Gdańsk tytułu Europejskiej Stolicy Wolontariatu 2022 r.


Wstęp na koncert będzie bezpłatny, ale obowiązuje limit miejsc.
19:00 Otwarcie Bram
20:00 Start Koncertu


Zbliżający się koncert będzie zwieńczeniem kolejnej już edycji Godziny dla Gdańska będąc jednocześnie podziękowaniem za działalność wolontarystyczną i społeczną gdańszczan i gdańszczanek.


Czym właściwie jest Godzina dla Gdańska?
To autorska inicjatywa Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku, której zadaniem jest promowanie idei wolontariatu jako świadomej postawy społecznej.


Jednego dnia, w całym Gdańsku planujemy szereg inicjatyw społecznychi wolontariackich z korzyścią dla całej społeczności.


Setki wolontariuszy podejmą działania na rzecz innych, wdrażając w życie jedną prostą ideę: Każdy z nas może zrobić coś dobrego, dużego czy małego, co wpłynie pozytywnie na życie innych jak i zmieni nasze otoczenie na lepsze.


Wydarzenie może dotyczyć praw człowieka, praw zwierząt, ekologii, kultury, sportuetc. Mogą to być warsztaty, spotkania, happeningi, manifestacje, pokazy filmowe, wernisaże, wspólneThe Sun Ustkaśpiewanie czy gotowanie. Inicjatywa może odbywać się zarówno na świeżym powietrzu, jak i w środku budynku, biura, szkoły. Akcja może trwać godzinę, cztery godziny a nawet 24 godziny!
Najważniejsze by została zorganizowana 17 czerwca.