NARRACJE Gdańsk 2023

  • termin : 17 Listopada 2023 - 18 Listopada 2023
  • miasto : Gdańsk
  • miejsce : Gdańsk Orunia
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.narracje.eu
logo
A A

NARRACJE – INSTALACJE I INTERWENCJE W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ
NARRACJE to odbywający się od 2009 roku festiwal artystycznych 🎨 instalacji wizualnych, które po zmroku ożywają w przestrzeni publicznej Gdańska.  Artystyczne interwencje w przestrzeń publiczną dzielnic Gdańska nadają codziennym miejscom nowy kontekst i pozwalają odkryć je ponownie. Festiwal odbywa się jesienią, kiedy większość działań kulturalnych wkracza do galerii i instytucji. NARRACJE dają powód, by w dwa listopadowe wieczory wyjść z domu i odkrywać miasto na nowo.


Instytut Kultury Miejskiej razem z Gdańską Galerią Miejską zapraszają na 14. edycję festiwalu NARRACJE, która odbędzie się 17 i 18 listopada 2023 roku w dzielnicy Orunia.


Spośród przesłanych zgłoszeń komisja wybrała koncepcję „Czułe punkty" duetu kuratorskiego: Katarzyna Słoboda i Jakub Gawkowski z Muzeum Sztuki w Łodzi.


Narracje Gdańsk - program 2023 -jest tutaj
W trakcie dekady profil festiwalu uległ zmianie: efektowne instalacje świetlne szyNarracje Gdańsk 2023bko ustępować zaczęły formom sprzyjającym krytycznemu spojrzeniu na przestrzeń i umożliwiającym zainicjowanie bliższego dialogu z nią. Z każdym rokiem NARRACJE wchodziły coraz głębiej w miasto - opuściły centrum, by z rosnącą odwagą zapuszczać się w kolejne dzielnice, które stawały się współorganizatorami i współkuratorami. Miasto użycza NARRACJOM swych opowieści, sugeruje wątki, prowokuje rozwiązania, opierając się pewnym realizacjom i sprzyjając innym.

Siła festiwalu polega na szacunku, z jakim jego twórcy podchodzą do żywego organizmu miasta i wyczuciu w sposobie pracy z przestrzenią i jej prawomocnymi reTanie noclegi w Gdańsku z wyżywieniemzydentami - mieszkańcami. Świadomi pokus i niebezpieczeństw kuratorzy i artyści dbają, by prace powstające z myślą o konkretnych lokalizacjach nie stygmatyzowały odwiedzanych dzielnic i nie uprzedmiotowiały ich mieszkańców.


Narracje Gdańsk Orunia 2023!