Święto Kawalerii w Starogardzie Gdańskim 2018

  • termin : 09 Czerwca 2018 - 10 Czerwca 2018
  • miasto : Starogard Gdański
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.2szwol.pl
logo
A A

Szwadron Kawalerii im. 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich zaprasza na obchody Święta Kawalerii w Starogardzie Gdańskim.


W dniach 9 i 10 czerwca 2018 roku zapraszamy całymi rodzinami do udziału w Święcie Kawalerii, w Starogardzie Gdańskim. W tym roku będzie to już 12 spotkanie.

PROGRAM
W programie święta znajduje się m.in. coroczny Festyn Kawaleryjski w starogardzkim Stadzie Ogierów. Będzie można podziwiać kolejną część inscenizacji historycznej pt."Opowieści kawaleryjskie”. Narratorem i reżyserem jak co roku będzie Jerzy Hanisz.


Festyn zakończy inscenizacja historyczna z udziałem grup rekonstrukcji historycznej, kawalerii oraz sprzętu zmechanizowanego z zastosowaniem środków pozoracji pola walki, pododdziałów konnych i pojazdów zmechanizowanych. Wszystkie emocje dodatkowo podbijał będzie podkład muzyczny specjalnie przygotowany na potrzeby inscenizacji.


Obok padoku zlokalizowana będzie wystawa sprzętu wojskowego - w tym czołgów i bojowych wozów piechoty, która corocznie cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników wydarzenia.


Współorganizatorami uroczystości, są: Szwadron Kawalerii im.2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich stacjonujący w Starogardzie Gdańskim oraz Województwo Pomorskie, 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana, 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej przy współudziale Samorządu Starogard Gdański oraz Fundacji PZU.


Miło nam poinformować, że nasze przedsięwzięcie – Święto 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich,  Patronatem Narodowym w Stulecie Odzyskania Niepodległości objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda.