FUN ARENA - Centrum Rekreacyjno-Sportowe - stadion Energa Gdańsk

  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Pokoleń Lechii Gdańsk 1
A A

Zapraszamy do odwiedzenia pięknego obiektu, który powstał z okazji EURO 2012. Dzisiaj stadion Energa Gdańsk to także największy Park Rozrywki w Trójmieście - FUN ARENA - zajmujący ponad 9 tysięcy m2 powierzchni.
Tutaj każdy może znaleźć coś dla siebie niezależnie od pogody - zarówno Gość indywidualny jak i firmowy (grupowy). Obiekt jest włączony w gdańską sieć ścieżek rowerowych.


Atrakcje FUN ARENY - pod dachem
(więcej szczegółów po kliknięciu w nazwę tematu)


ANTRESOLA - z widokiem na strefę trampolin komfortowo może pomieścić do 60  osób. Idealne miejsce na imprezy zamknięte z cateringiem. Antresola jest wyposazona w nagłosnienie i telewizor plazmowy 50"
ESCAPEROOMS - bijąca rekordy popularności gra, w której zadaniem jest wydostanie się w ciągu godziny z zamkniętego pokoju. Cel mozna osiągnąć posiłkując się ukrytymi wskazówkami i kodami oraz przy pomocy dostępnych przedmiotów. W Fun Arenie znajduje się 6 gier-pokojów o zróżnicowanej tematyce i skali trudności:

1. Pokój zaginionego dziecka
2. Laboratorium szalonego naukowca
3. biuro angielskiego detektywa
4. tajemnica bursztynowej komnaty
5. lot z bombą na pokładzie
6. pokój egzorcyzmów


GOKARTY ELEKTRYCZNE - kryty tor kartingowy o powierzchni 3400 m2 pod dachem i prawie 2 tys. m2 na zewnątrz. Kierowcy mają do dyspozycji 16 gokartów elektrycznych - w tym jeden model tandemowy - dla dziecka lub osoby niepełnosprawnej z rodzicem lub instruktorem. Sprzęt posiada wiele zalet w stosunku do maszyn spalinowych
MOVEMENT ARENA - Park Trampolin, gdzie na obszarze ponad 1000 m2 powierzchni znajduje się 20 trampolin, miejsca z poduchami do ćwiczeń salt oraz basen z gąbkami do skoków i akrobacji. W Movement Arena zbudowano takze pierwszą w Polsce strefę parkour zawierającą przeszkody twarde i miękkie, a także specjalna plątaninę rurek.
MUZEUM LECHII - eskpozycja pamiątek związanych z futbolem, kolarstwem, rugby i innymi dziedzinami. W muzeum zgromadzono ok. 1600 eksponatów.
PAINTBALL ELEKTRONICZNY - Zoltar Apokalipsa - to największa w Trójmieście arena paintballa elektronicznego. Na powierzchni ok. 700 m2 stworzono poligon z dodatkowymi poziomami, punktami medycznymi (doładowania punktów życia, punktami amunicyjnymi czy bazami.
PIŁKARSKI BILARD - stół do gry o wymiarach 6,6 x 3,6 metra, na którym gra się piłkami futbolowymi, a zamiast kija - własnymi nogami.
RACING CAFE - bar z drobnymi przekąskami oraz bogatym wyborem róznorodnych napoi. Działa tutaj również mały sklepik, m.in z pucharami dla zawodników. W sezonie przy Racing Cafe działa ogródek gastronomiczny z leżakami plażowymi.
STREFA BILARD & DARTS - pokój dla spotkań prywatnych i biznesowych, wyposażony w stół do bilarda, nagłośnienie oraz telewizor plazmowy 55".
STREFA AUTOMATÓW - w tej części FUN ARENY znajdują się: 2 stoły do piłkarzyków, cymbergaj, 2 stanowiska do gry w rzutki, 3 zestawy Microsoft Kinect, a także gry planszowe i zręcznościowe.
STREFA SYMULATORÓW - 4 stanowiska wirtualnych wyścigów z monitorami 3D 32", kierownicami Logitech G27 i rajdowymi siedzeniami.
T29 SPORTS BAR & RESTAURANT - dla wszystkich, którzy chcą przeżywać sportowe emocje w przyjemnych warunkach i wyjątkowej atmosferze. Dwupoziomowy lokal o powierzchni 800 m2, dysponujący 39 telewizorami o dużej przekątnej ekranu, jest czynny 7 dni w tygodniu.
ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM - pozwala na zobaczenie zakątków i lokalizacji niedostępnych przy zwykłych odwiedzinach stadionu Energa Gdańsk, np. z okazji meczu, a używanych przez zawodników. Trasa zwiedzania obejmuje także strefę VIP oraz 29Sports Bar & Restaurant i Muzeum Lechii.


Atrakcje FUN ARENY - na zewnątrz
(więcej szczegółów po kliknięciu w nazwę tematu)


BUNGEE JUMPING - skoki na bungee z platformy wyniesionej kilkadziesiąt metrów w górę przez ramię żurawia. Niesamowity punkt widokowy i wrażenia przed jeszcze mocniejszą dawką super adrenaliny.
KOLEJKA TYROLSKA - zapewnia szalone emocje podczas zjazdu na linie o długości 200 metrów. Przejazd odbywa się pomiędzy trybunami na wysokości ponad 24 metrów.
LEW HEWELION - figura małego Lwa, który jest częścią projektu Gdańskich Lwów. Dzięki bezpłatnej aplikacji iLEO oraz małym nadajnikom typu "beacon" turyści mogą kolejno odwiedzać ciekawe miejsca w Gdańsku i poznać opowiadane przez lwiątka historie.
MURALE WARASA - światowej klasy, polskiego artysty street-artowego, pojektanta i grafika, który stworzył tutaj - na Stadionie Energa Gdańsk - industrialno - mechaniczne lwy.
PAMIĄTKOWA PIŁKA EURO 2012 - makieta z grafikami nawiązującymi do Polski i Ukrainy, jest odzorowaniem futbolówki Tango 12 firmy Adidas.
TOR KARTINGOWY - zewnętrzny tor do jazdy gokartami, pozwalający na osiągnięcie prędkości aż do 70 km/h. Do dyspozycji jest 16 maszyn z silnikami o mocy blisko 10KM. Jednocześnie na torze może się ścigać do 12 kierowców.
TOR WROTKARSKI - profesjonalny tor wokół Stadionu Energa, wyłożony warstwą bitumiczną, połączony z siecią trójmiejskch ścieżek rowerowych. Dłogość toru to 1000 metrów, a w wersji rozszerzonej (np. z okazji zawodów) - to prawie 1500 metrów.


Fun Arena - inne możliwości
(więcej szczegółów - po kliknięciu w nazwę tematu)


REKREACJA - Fun Arena to także zielone tereny wokół Stadionu, wykorzystywane w okresie marzec - listopad na dodatkowe zajęcia, m.in bezpłatne ćwiczenia grupy biegowej czy otwarte warsztaty rolkarskie. Szczegóły są tutaj
Cała infrastruktura jest wygodnie połączona ścieżkami rowerowymi z innymi dzielnicami Gdańska. Warto podkreślić, że parking dla rowerów (w połowie osłoniety przed deszczem) posiada 366 miejsc.

SESJE FOTOGRAFICZNE - najbardziej popularne są sesje ślubne, połączone niekiedy ze ślubem i sakramentalnym "tak" wypowiedzianym w poświęconej kaplicy Stadionu.

IMPREZY INTEGRACYJNE - rozbudowana infrastruktura stadionu umożliwia zorganizowanie wyjątkowych eventów firmowych: bankietów, spotkań oraz imprez integracyjnych a także efektownych finałów konkursów lub wydarzeń adresowanych do Klientów Firm.
Wśród planowanych wydarzeń mogą być turnieje piłkarskie, koncerty i dodatkowe elementy wykorzystujące atrakcje Fun Areny.
Organizatorzy imprez otrzymują profesjonalne wsparcie doświadczonego personelu oraz kompleksową pomoc.


Fun Arena jest świetnie wyposażona i przygotowana do zorganizawania mniejszych i większych wydarzeń: festynów, spotkań biznesowych, integracyjnych, koncertów, itp.


FUN ARENA Centrum Rekreacyjno-Sportowe
GDAŃSK, ul. Pokoleń Lechii 1
tel. 58 768 84 44 (recepcja główna). Więcej telefonów - jest tutaj
www.FunArena.pl


Muzeum Lechii - tel. 58 768 84 45
Skoki na bungee - tel. 697 114 00
Gokarty spalinowe - 731 38 38 38
Eskaperooms - tel. 739 094 852
Racing Cafe - 667 757 370
Pozostałe atrakcje (gokarty elektryczne, park trampolin, paintball elektroniczny, tyrolka) - tel. 783 870 870


FUN ARENA - zaprasza!