Tulipanowe pole na Żuławach

  • miejscowość : Cedry Wielkie, Mokry Dwór
A A

Żuławy są zwykle kojarzone z geograficzną depresją oraz holenderskimi osadnikami wyznania menonickiego, którzy włożyli bardzo dużo pracy w zagospodarowanie tej żyznej ziemi. Dzisiaj podziwiamy ich rozwiązania hydrotechniczne lub nieliczne już pamiątki architektoniczne.


Ale z Holandią kojarzą się także słynne tulipany. Nie każdy wie, że i na Żuławach możemy znaleźć prawdziwe tulipanowe pola - obrazek niemal jak spod Amsterdamu.


 Tulipanowe pole na Żuławach Cedry Wielkie


Zapraszamy na Żuławy, do Cedrów Wielkich, gdzie przy Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu    znajduje się ogromna plantacja i tulipanowe pole Państwa Marioli i Tomasza Luzarów. Wspólnie z Anną van der Burg-Czekałą stworzyli oni wielki ogród, który już kolejny rok  udostępniają chętnym do zakupu tych kultowych kwiatów. Pani Anna wraz z mężem, Bastianem van der Burg - Holendrem - również prowadzi gospodarstwo specjalizujące się w uprawie tulipanów.


Dzięki wspólnym staraniom odwiedzający mają możliwość podziwiania spektakularnych tulipanowych dywanów.


UWAGA 🌷


W bieżącym roku 2022 tulipanowy ogród zajmuje 2x większą powierzchnię - blisko 2 hektary.


Termin otwarcia i udeostępnienia tej atrakcji to 30 kwietnia 2022! Pole tulipanów jest czynne w godz. 11 - 20 (w czasie majówki). Na sesje fotograficzne Właściciele zapraszają po długim weekendzie, kiedy rozkwitnie więcej tulipanów. Warto wiedzieć, że tulipany otwierają swoje płatki przy temperaturze ok. 15 stopni Celsjusza, a zamykają przy ok. 13 stopniach.


Bilet wstępu kosztuje w tym roku 10 zł. W tej cenie zawartych jest 5 sztuk tulipanów. Każdy kupujący otrzymuje pomocny w zbieraniu koszyk. Kolejne kwiaty kosztują 1 zł za sztukę. Na miejscu dostępne są odmiany, które rzadko występują w kwiaciarniach, m.in:


🌷 Pretty Princes
🌷 Princess Irene
🌷 Red Princes
🌷 Orange Princes
🌷 Debutante
🌷 Purple Prince
🌷 White Prince
🌷 Pretty Women
🌷 Strong Gold


Dojazd i adres tulipanowego pola, plantacji i ogrodu:
Cedry Wielkie
ul. Osadników Wojskowych 41  Dojazd - mapa - poniżej


Profil Facebook - jest tutaj - O rany Tulipany w Cedrach Wielkich.


Majówka z Tulipanami 🌷🌷🌷 2022


W weekend 7 - 8 maja 2022 odbyło na majówkowe wydarzenie zorganizowane prze:
 O Rany Tulipany, Gminę Cedry Wielkie oraz Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu.
W programie wydarzenia (w godz. 11-20) m.in:

otwarta scena muzyczna
stoiska z produktami regionalnymi
żywność ekologiczna
rękodzieło


Lubisz kwiaty i ogrody? W dniach 6 - 8 maja 2022 można było zobaczyć XV edycję "OGRÓD & WIELKA MAJÓWKA" w Gdyni Kolibkach - tutaj


👉 Atrakcje pomorskie - są tutaj
👉 Długi weekend majowy - jest tutaj
👉 Długi weekend czerwcowy - jest tutaj


Prezentowane w galerii poniżej zdjęcia- archiwalne - pochodzą z Mokrego Dworu koło Pruszcza Gdańskiego.  Tradycyjnie w maju, obchodzone było tutaj święto tulipana pod nazwą Żuławski Tulipan🌷. Więcej informacji o tej malowniczej imprezie, która była organizowana co roku pod innym hasłem przewodnim - jest tutaj


Zapraszamy na tulipany 🌷🌷🌷 na Żuławy!