Nowa Holandia - Rodzinny Park Rozrywki w Elblągu

  • miasto : Elbląg
  • ulica : Nowe Pole 1
A A

Nowa Holandia zaprasza do Elbląga gdzie znajduje się Park Rozrywki Nowa Holandia w Elblągujeden z nawiększych w regionie sezonowych parków rozrywki. Miejsce wcześniej znane przede wszystkim z gastronomii przez trasie Gdańsk - Warszawa, w ciągu ostatnich lat przekształciło się w niesamowitą krainę rodzinnej rozrywki i wypoczynku. Na 64 hektarach nieużytków stworzono zbiorniki wodne połączone siecią kanałów o długości 11 kilometrów i posadzono ok. 30 tysięcy drzew. Dzięki tej ogromnej pracy pośród pięknej zieleni zadomowily się łabędzie, kaczki a nawet dzikie gęsi oraz smaczne ryby: sum, jesiotr, karp i węgorz.


Termin otwarcie Parku w tym sezonie to 29 kwietnia 2023, godz. 10.00

Elbląg atrakjce dla dzieciSztandarową atrakcją Parku Rozrywki Nowa Holandia jest zjeżdżalnia Lew Gigant o wysokości ok. 25 metrów. Ta największa w Polsce i na Świecie nadmuchiwana konstrukcja ma nominację do wpisu do Księgi Rekordów Guinessa. Niesamowity widok z góry, dwa tory do zjazdów oraz ścianka wspinaczkowa gwarantują super zabawę.


Planując odwiedziny w tym niezwykłym miejscu - tak pod względem klimatu jak i ilości zgromadzonych rozrywek dla całej rodziny - warto zarezerwować sobie więcej czasu. Szczególnie dzieci nie lubią opuszczać Nowej Holandii zbyt szybko...


      Park Rozrywki Nowa Holandia      - atrakcje 


Praktycznie co roku przybywają w Parku nowe atrakcje lub są rozbudowywane i udoskonalane te istniejące. Jedną z okazalszych jest dmuchany plac zabaw dla dzieci w wieku powyżej 6 roku życia. Obecnie posiada aż 36 metrów długości w podziale na 4 sekcje:  zjeżdżalnię, waypaut, połykacza i ściankę. Gościom Nowej Holandii zapraszamy także:


Park Linowy - z trasami Maluch i Średnią. Trasa dla najmłodszych dzieci jest zabezpieczona siatkami gwarantującymi pełne bezpieczeństwo. Posiada łącznie 11 przeszkód na wysokości ok. 1,5 metra.
Trasa średnia (15 przeszkód) przebiega na wysokości ok. 4-5 metrów i jest ubezpieczana uprzężą alpinistyczną
Atrakcja Niespodzianka - Poszukaj Franka...w
Małpi Gaj - dwupoziomowy labirynt ze zjeżdżalnią, wieloma przeszkodami i ogromnym basenem z kolorowymi piłeczkami. To przyjazne miejsce, w którym mniejsze dzieci dają upust swojej niespożytej energii.
trampoliny - jeszcze nie cały park trampolin, ale już blisko... HOPSALNIA to skupisko 8 trampolin, które gwarantuje doznania na najwyższym poziomie. Bezpieczne skakanie dla każdego, niezależnie od wieku.
poducha do skakania - wielka poduszka, która wyzwala radość z życia! Dzieci, także te starsze, bardzo lubią tutaj skakanie w podgrupach.
tunel - obłędny tunel o długosci 6 metrów i szerokości 3 metrów. Nasze zmysły spotykają się z fantazyjną przestrzenią kosmiczną, w której można stracić grunt pod nogami, unieść się nad ziemią i zatopić się w iluzorycznej grze świateł, kolorów i dźwięków.
kopalnia złota - nic dodać nic ująć - warto poszukać...
labirynt - pełen licznych pomieszczeń i łączących je krętych korytarzy. Czy tak łatwo jest stąd wyjść jak wejść? Odpowiedź jest bardzo indywidualna...
ogromny plac zabaw dla dzieci - trampoliny, mniejsze zjeżdżalnie, basen z kulkami, tunele do zabawy w berka i chowanego - świetne miejsce na rozładowanie dziecięcej energii
tramwaj wodny i wypożyczalnia sprzętu wodnego - do dyspozycji gości rowery wodne, łodzie i kajaki. Rejsy tramwajem wodnym siecią kanałów trwają 20 - 25 minut.
Mini ZOO - świętowało już urodziny nowych mieszkańców. Można tutaj obserwować z bliska różne zwierzęta m.in: kangury, daniele, lamy, owce kamuruńskie, osły, żenety, dziki i kozy. Obok mini zoo funkcjonuje również ptaszarnia z kolorowymi ptakami. Ptaki wodne, także egzotyczne znajdziemy z kolei na Wyspie Nielotów.
osada Wikingów (replika) - miejsce spotkania z historią, gdzie we fragmencie odtwarzane są codzienne zajęcia Słowian i Wikingów z okresu VIII wieku n.e.
Wyspa Potworów - świat kryptozoologii z natuZamek Camelot Nowa Holandia - atrakcje dla dzieciralnej wielkości postaciami z legend i mitów - Yeti, potwór z Loch Ness, wąż wielogarbny, wąż wielopłetwy,  ośmiornica olbrzym.
Wyspa Moai - przyciąga uwagę replikami posągów z Wyspy Wielkanocnej.
Wyspa Iluzji - tutaj każda sztuczka jest możliwa - jak to się dzieje?
Wyspa Stonehenge - z repliką słynnego kręgu megalitycznego
Dwór Króla Artura i słynny zamek Camelot - komnata Rycerzy Okrągłego Stołu, zbroje, miecze, i halabardy dla małych, ale dzielnych wojów...
Wyspa Zakochanych - gdzie możemy przez chwilę pobyć sami w romantycznych okolicznościach..

To i jeszcze parę ciekawych rzeczy :-) zaledwie 40 minut od Gdańska... zabierz rodzinę i baw się świetnie - nawet cały dzień - w  Nowej Holandii!


Nowa Holandia jest świetnym miejscem na imprezy okolicznościowe, np. urodziny, imieniny, wesela, itp. Na miejscu, do dyspozycji organizatorów oraz uczestników wydarzenia przygotowano:

3 zadaszone i zabudowane wiaty biesiadne
specjalną wiatę dla dzieci przy placu zabaw na świeżym powietrzu
stoły i ławy biesiadne pod parasolami
scenę z profesjonalnym nagłośnieniem oraz oświetleniem
pełne, świetnie wyposażone zaplecze cateringowe do obsługi imprez, obejmujące kuchnie polowe, grill bary, ogniska do pieczenia kiełbasek


Dojazd do Parku - obwodnicą Elbląga - drogą ekspresową Gdańsk - Warszawa S7, 5 km od centrum Elbląga.


👉 Ciekawostka - czy wiesz, że pierwszą nazwą Australii była właśnie NOWA HOLANDIA?
👉 Czy wiesz, że Nowa Holandia w Elblągu jest kompleksem obejmującym także restaurację i hotel? Może zainteresuje Cię oferta weselna w 2022 - tutaj?
👉 Inspiracją do powstania nazwy Howa Holandia są tak nazwane kolonie - tutaj


Plan Parku Rozrywki i jego atrakcji - jest tutaj     Regulamin Nowej Holandii - jest tutaj


Ceny biletów:


🎫 bilet normalny - 69 zł (w zeszłym roku 55 zł)
🎫 bilet ulgowy - 55 zł (w zeszłym roku 45 zł)
🎫 bilet grupowy - 49 zł (pow. 25 osób) - w zeszłym roku 39 zł


Nowa Holandia, Elbląg, Nowe Pole 1B
tel. 55 233 89 90 - BAR
tel. 55 615 10 85 - KASY
Dojazd: z centrum Elbląga do Nowej Holandii jest ok. 3,5 kilometra (ok.2 km w linii prostej) Park jest położony przy drodze ekspresowej S7, po prawej stronie (jadąc w kierunku Warszawy)


Inne atrakcje turystyczne w Elblągu - są tutaj
★ Parki rozrywki w pomorskim - są tutaj

★ Atrakcje turystyczne w pomorskim - są tutaj
Tulipanowe pole (
tulipany kojarzą się z Holandią) - jest tutaj


Nowa Holandia
Park Rozrywki Elbląg