Przywidz - atrakcje turystyczne - przewodnik, noclegi

  • Miasto : Przywidz, Trzepowo
logo
A A

Przywidz dzieli od centrum Gdańska odległość zaledwie 32 kilometrów. Tak niewielki dystans i walory krajobrazowe okolicy sprawiły, że już pod koniec XIX wieku Przwidz był traktowany jako miejscowość letniskowa - cel niedzielnych i wakacyjnych wycieczek. Tak jest i dzisiaj, choć atrakcje Przywidza są czasem niedoceniane przez zmotoryzowanych turystów jadących w kierunku Kościerzyny.
Jezioro Przywidzkie Wielkie - fot. www.trinityart.pl A warto zwrócić uwagę, że ponad 40% terenu gminy porastają lasy, tutejsze wzgórza sięgają nawet wysokości 270 m npm, a jezioro Przywidzkie o długości ponad 4,5 kilometra (ponad 130 hektarów powierzchni wody) pozwala zapomnieć o typowych, miejskich problemach.

Brak przemysłu sprawia, że powietrze jest tutaj czyste i rzeźkie. Brak tłumów odpowiada turystom szukającym ciszy i spokoju, cieszącym się ze spacerów ścieżkami pośród lasów i pól i nasłuchującym porannego klangoru żurawi. Zapraszamy w okolice Przywidza!

Noclegi: Przywidz, Pomlewo, Trzepowo


Atrakcje Przywidza i okolic


Sam Przywidz jest najbardziej znany latem z jezioraAtrakcje Przywidza - fot. www.trinityart.pl, a zimą ze stoku narciarskiego o długości 600 metrów. Klimat wysoko położonego terenu (ponad 190 metrów npm) sprawia, że kiedy w Trójmieście śnieg topnieje, tutaj narciarze szaleją dalej na całego.
Latem zapraszamy do Przywidza na przejażdżki kajakiem, łódką czy rowerem wodnym. Wielbiciele rowerów znajdą dla siebie 4 ciekawe trasy rowerowe, amatorzy aktywnego wypoczynku - ścieżki Nordic Walking, park linowy, tor do zorbingu i strzelnicę wiatrówkową.Skatepark Przywidz - atrakcje


Przywidz dba także o dzieci i młodzież, dla których zbudowano przy ulicy Jesionowej spory skatepark wyposażony w: mini rampę (z Quarter pipe), falę z london gap, Funbox piramidę z longbox banan, poręcz prostą oraz Quarter.


 


UWAGA - ta atrakcja jest nieczynna do odwołania - Footgolf - dwa w jednym - to połączenie piłki nożnej i golfa. Celem grającego jest wkopanie nogą piłki nożnej do dołka jak najmniejszą ilością uderzeń. Tory do gry mają około 50 metrów długości i są urozmaicone różnego rodzaju przeszkodami: słupkami, beczkami, oponami, itp. Dodatkowym utrudnieniem jest ukształtowanie terenu. Całość konstrukcji sprawia, iż w grze bardziej decyduje precyzja uderzenia niż jego siła co skutecznie niweluje różnice w wieku grających.
Footgolf Przywidz atrakcje dla dzieci i dorosłych
Pokonanie łącznie 18 tras zajmuje grupie 4-5 osób około 2 godzin czasu.
Pole do gry w footgolfa jest oryginalną atrakcją umożliwiająca aktywny, przyjemny wypoczynek na swiezym powietrzu. Obiekt, otoczony lasem, jest malowniczo położony w pobliżu Jeziora Przywidzkiego i stadniny koni.

Footgolf Przywidz oferuje imprezy integracyjne dla szkół i firm, piłkarskie urodziny, wieczory kawalerskie. Proponuje także dodatkowe atrakcje na miejscu:

• Piłkarski bilardFootgolf Przywidz Kaszuby pomorskie
• Piłkarskie kręgle
• Piłkarski curling
• Piłkarzyki, planszówki
• Ognisko, leżaki
• Strefa relaksu z biblioteczką

Footgolf Przywidz
kontakt@footgolf-przywidz.pl
Tel. 513 855 147
Aktualności na Facebook - są tutaj
Film na You  Tube   - jest tutaj


 


Jazda konna w Przywidzu Stadnina ZIELONA BRAMA Przywidzjest popularna i przyjemna dzięki Ośrodkowi Jeździeckiemu Zielona Brama, który posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego Kategorii II. Na miejscu działa klub jeździecki. W stadninie prowadzone są szkolenia oraz egzaminy na odznaki. Duże zaplecze szkoleniowo-treningowe obejmuje dwie stajnie liczące 48 boksów, siodlarnię, pomieszczenia socjalne oraz krytą ujeżdżalnię.
Instruktorzy prowadzą jazdy konne oraz organizują wyjazdy w teren. Przyjmowane są konie do hotelu, przy którym znajdują się obszerne wybiegi oraz rozległe pastwiska. Więcej ...


 


Niedzielny Brunch w Hotelu Kozi Gród ****
Kulinarnym miejscem, które zdecydowanie warto odwiedzić (parę km od Przywidza w kierunku Gdańska) - jest Hotel Kozi Gród ****. Jego właściciele postawili na potrawy bazujące na lokalnych produktach najwyższej jakości. Karta zawiera sporo dań sezonowych, a specjalnością są potrawy z dziczyzny oraz darów lasu.
W ślad za uznaniem wielu klientów, powstało cykliczne wydarzenie - Niedzielny Brunch - Kaszubski Bufet Rozmaitości, który odbywa się w każdą niedzielę, w godzinach 13:00 -17:00.


Podczas Kaszubskiego Brunchu proponujemy lokalne smaki:


- Kuchnia kaszubska -Restauracja Kozi Gród Pomlewo - okolice Przywidza
- Dziczyzna - nasza specjalność!
- Dania mięsne / rybne / wegetariańskie - 
- Dla Dzieci - Bufet Dziecięcy (nowość!) -
- Pyszne desery i ciasta -


Restauracja Hotelu Kozi Gród ****
Pomlewo, ul. Leśników 3
tel. 601 610 453
www.kozigrod.pl
FB:Hotel Kozi Gród


 


Lawendowa Osada - Wioska SPA    i Lawendowa Osada Przywidz - pomorskiepierwsze na Pomorzu pole lawendy - to urokliwe miejsce w Przywidzu, gdzie w kameralnej atmosferze komfortowej agroturystyki (z tytułem najlepszej w woj. pomorskim!) można popływać w basenie, zrelaksowac się w grocie solnej, nabrać energii w ruskiej bani czy ożywić siew zimnej i gorącej balii. Wszystko w otoczeniu lasu i pola lawendy, która jest źródłem m.in zdrowotnych aromatów oraz wyjątkowego mikroklimatu.  
Zapraszamy do Lawendowej Osady w Przywidzu - tutaj


 


Wyciąg narciarski w Przywidzu - również pod opieką ośrodka Zielona Brama - to atrakcja zimowa Przywidza z długimi juz tradycjami. Ośrodek dysponuje najdłuższym na Pomorzu stokiem narciarskim mającym 600 metrów długości i 100 metrów szerokości. Jest oczywiście oświetlony, naśnieżany i ratrakowany. Narciarze maja równiez do dyspozycji:

Wyciąg narciarski Przywidz - Zielona Brama- 2 wyciągi orczykowe o długości 600 m
- baby lift - wyciąg dla najmłodszych i uczących się
- snowtubing (zjazdy na dętkach)
- trasę dla narciarzy biegowych (trasa jest przygotowywana, gdy jest odpowiednia pokrywa naturalnego śniegu)
- wypożyczalnię i serwis narciarski
- licencjonowaną szkołę narciarską
- karczmę
- bezpłatne i płatne parkingi    


Więcej informacji: tel. 58 682 51 55, tel. 509 98 98 22 (szkółka narciarska)
www.nartyprzywidz.com.pl          


Lądowisko Przywidz - Katarynki (na terenie komLądowisko awionetek Przywidz Katarynkipleksu Zielona Brama) jest położone w odległości ok. 17 km od Obwodnicy Trójmiasta. Powstało wychodząc na spotkanie rosnącemu zainteresowaniu lotnictwem oraz towarzyszącym mu sportom oraz rekreacją.


Położenie lądowiska sprzyja łączeniu pasji latania z turystyką i wypoczynkiem dla całej rodziny. Do Przywidza można zatem nie tylko przyjechać, ale także przylecieć ... Więcej  informacji - jest tutaj - Zapraszamy!
Pierogarnia Przywidz - Zielona Brama
Przywidz-Katarynki: 
WGS-84:54°12’56''N018°20’21”EE
tel. +48 793029737
zielonabrama.sky@wp.pl


 


Warto zobaczyć w okolicy Przywidza...


Dolina Miodu w Borowinie koło Trzepowa (5 km od Przywidza) - zaprasza na zdrowotne spotkanie z naturą!
Dolina Miodu - Borowina - uloterapiaPierwsza na Pomorzu uloterapia polega na inhalacjach powietrzem pochodzącym prosto z uli.
Dobroczynne działanie wywołane jest obecnością związków pochodzących z propolisu wytwarzanego przez pszczoły.

Agroturystyka Dolina Miodu posiada także własny miód oraz kameralne, przytulne noclegi w malowniczej okolicy. Więcej informacji oraz zdjęć - jest tutaj
Labirynt Bliziny - Świat Labiryntów dla dużych i małych! W Blizinach koło Przywidza Labirynt Bliziny - Kaszuby - pomorskieznajduje się jedyny w Polsce labirynt w polu kukurydzy autorstwa Adriana Fishera. Tworzony co roku wzór pozwala wytyczyć ponad 4 kilometry ścieżek - jest to zatem atrakcja o sporych rozmiarach. Na miejscu prowadzone są zabawy terenowe, warsztaty dla dzieci oraz edukacja ekologiczna. T

Założycielem Świata Labiryntów jest Pracownia Sztuki Ogrodowej będąca jedynym w Polsce certyfikowanym przedstawicielem Adrian Fisher Design LTD. Sam Adrian Fisher jest światowej sławy projektantem labiryntów, które zdobyły m.in kilka rekordów Guinessa.

Motylarnia - to druga ciekawostka jaką możemy zobaczyć przy okazji odwiedzin w Świecie Labiryntów. W specjalnym pomieszczeniu o wysokiej temperaturze i wilgotności powietrza wypuszczane są motyle, które są bardzo delikatnymi owadami, żyjącymi zaledwie kilka dni. Z racji wymogów klimatycznych oglądanie motyli jest możliwe w sezonie, w lipcu i w sierpniu. Prezentowane owady można spotkać w kraju - niestety ze względu na zanieczyszczenia - coraz rzadziej. Gościnnie zdarzają się również ezgemplarze tropikalne, wyjątkowe pod względem wzorów i wielkości.
Motylarnia Bliziny - Kaszuby - pomorskie
Godziny otwarcia - na telefon      Ceny biletów - na telefon

Świat Labiryntów
tel. 58 351 25 12, tel. 602 476 331
Bliziny, ul. Zwierzyniecka 10
www.swiatlabiryntów.blogspot.com
Aktualności na FB - są tutaj


 


Teren Rozrywki Outdoor Hotelu Kozi Gród **** w Pomlewie (4km od Przywidza) dzięki swojej lokalizacji oraz zapleczu zapewnia szeroki wybór atrakcji integracyjnych, które dopasowujemy do potrzeb konkretnej grupy. Gwarantowany brak nudy i moc wrażeń!


Gry i zabawy team buildingowe są doskonałym sposobem, aby nauczyć pracowników wzajemnego zaufania, wspólnego działania dla dobra grupy, umiejętności analitycznego myślenia, kreatywnego rozwiązywania problemów oraz doskonalenia komunikacji. Oferujemy szereg zabaw Team Building'owych zarówno w formie rywalizacji jak i współpracy. Zajęcia TeamBuilding mogą odbywać się zarówno w terenie jak i wewnątrz budynku. Szukającym mocnych wrażeń i sportowych wyzwań oferujemy wyjątkowe atrakcje:


- paintball, Hotel Kozi Gród Pomlewo - okolice Przywidza
- off-road,
- plenerowe zabawy scenariuszowe,
- gry terenowe,
- survival,
- warsztaty i wyzwania grupowe,
- grill i ognisko z pieczeniem kiełbasek


 i wiele innych.w
Przygotowana przez nas oferta to idealny pomysł na imprezę integracyjną lub niebanalny przerywnik szkolenia.
Dostosowujemy program do indywidualnych potrzeb grupy, tak by doskonalić pożądane umiejętności i zintegrować zespół. Więcej informacjijest tutaj

Pomlewo, ul. Leśników 3
tel. 58 692 07 80, tel. 603 487 070


 


Wyciąg narciarski Trzepowo (4 km od Przywidza) - to drugi w okolicy obiekt narciarski. Znajdują się na nim:
• 2 wyciągi narciarskie, orczykowe (300 metrów długości)
Wyciąg narciarski Trzepowo koło Przywidza• 2 wyciągi i kręcone tory do snowtubingu (najdłuższy na Pomorzu tor zjazdowy - 100 i 210 metrów)
• specjalny wyciąg do nauki jazdy na nartach i snowboardzie (100 m)
• dodatkowy wyciąg 50 m na potrzeby przedszkola narciarskiego
• bogaty w atrakcje snowpark
• duży, bezpłatny, oświetlony parking,
• przestronny, przytulny bar z kominkiem oraz drugi mini bar
• wiata grillowa, wypożyczalnia sprżętu narciarskiego

Na miejscu działa także serwis sprzętu narciarskiego, w którym wykujemy takie usługi jak:
  - smarowanie na gorąco
  - ostrzenie krawędzi
  - uzupełnianie ubytków
  - szlifowanie

Trzepowo, tel. 606 657-660 , www.nartykaszuby.pl


Loty widokowe balonem - okolice Przywidza bardzo malowniczo prezentują się z lotu Lot widokowy nad Przywidzem - fot. Balloon Charterptaka. Choć taka rozrywka nie jest zbyt tania, to wrażenia z podniebnej przygody warte są poświęcenia i czasem też dłuższego oczekiwania na sprzyjającą, niemal bezwietrzną pogodę. To po prostu trzeba przeżyć! Żadne zdjęcia czy filmy nie oddadzą magii chwil unoszenia się w górę i prawie bezgłośnego płynięcia w powietrzu.
Lot balonem to świetny pomysł na romantyczny prezent, atrakcję i pomysł na wyjątkową niespodziankę!

BALLOON CHARTER Andrzej Rogowski, www.ballooncharter.pl, tel. 501 555 444


Wędkowanie, grzybobranie, konne przejażdżki - wszystko tak blisko Gdańska!


Przywidz zaprasza na Kaszuby - atrakcje blisko Gdańska!