Przywidz - atrakcje turystyczne - przewodnik, noclegi

  • Miasto : Przywidz
logo
A A

Przywidz dzieli od centrum Gdańska odległość zaledwie 32 kilometrów. Tak niewielki dystans i walory krajobrazowe okolicy sprawiły, że już pod koniec XIX wieku Przwidz był traktowany jako miejscowość letniskowa - cel niedzielnych i wakacyjnych wycieczek. Tak jest i dzisiaj, choć atrakcje Przywidza są czasem niedoceniane przez zmotoryzowanych turystów jadących w kierunku Kościerzyny.
Jezioro Przywidzkie Wielkie - fot. www.trinityart.pl A warto zwrócić uwagę, że ponad 40% terenu gminy porastają lasy, tutejsze wzgórza sięgają nawet wysokości 270 m npm, a jezioro Przywidzkie o długości ponad 4,5 kilometra (ponad 130 hektarów powierzchni wody) pozwala zapomnieć o typowych, miejskich problemach.

Brak przemysłu sprawia, że powietrze jest tutaj czyste i rzeźkie. Brak tłumów odpowiada turystom szukającym ciszy i spokoju, cieszącym się ze spacerów ścieżkami pośród lasów i pól i nasłuchującym porannego klangoru żurawi. Zapraszamy w okolice Przywidza!

Noclegi: Przywidz, Pomlewo, Trzepowo


Atrakcje Przywidza i okolic


Sam Przywidz jest najbardziej znany latem z jezioraAtrakcje Przywidza - fot. www.trinityart.pl, a zimą ze stoku narciarskiego o długości 600 metrów. Klimat wysoko położonego terenu (ponad 190 metrów npm) sprawia, że kiedy w Trójmieście śnieg topnieje, tutaj narciarze szaleją dalej na całego.
Latem zapraszamy do Przywidza na przejażdżki kajakiem, łódką czy rowerem wodnym. Wielbiciele rowerów znajdą dla siebie 4 ciekawe trasy rowerowe, amatorzy aktywnego wypoczynku - ścieżki Nordic Walking, park linowy, tor do zorbingu i strzelnicę wiatrówkową.Skatepark Przywidz - atrakcje


Przywidz dba także o dzieci i młodzież, dla których zbudowano przy ulicy Jesionowej spory skatepark wyposażony w: mini rampę (z Quarter pipe), falę z london gap, Funbox piramidę z longbox banan, poręcz prostą oraz Quarter.


 


UWAGA - ta atrakcja jest nieczynna do odwołania - Footgolf - dwa w jednym - to połączenie piłki nożnej i golfa. Celem grającego jest wkopanie nogą piłki nożnej do dołka jak najmniejszą ilością uderzeń. Tory do gry mają około 50 metrów długości i są urozmaicone różnego rodzaju przeszkodami: słupkami, beczkami, oponami, itp. Dodatkowym utrudnieniem jest ukształtowanie terenu. Całość konstrukcji sprawia, iż w grze bardziej decyduje precyzja uderzenia niż jego siła co skutecznie niweluje różnice w wieku grających.
Footgolf Przywidz atrakcje dla dzieci i dorosłych
Pokonanie łącznie 18 tras zajmuje grupie 4-5 osób około 2 godzin czasu.
Pole do gry w footgolfa jest oryginalną atrakcją umożliwiająca aktywny, przyjemny wypoczynek na swiezym powietrzu. Obiekt, otoczony lasem, jest malowniczo położony w pobliżu Jeziora Przywidzkiego i stadniny koni.

Footgolf Przywidz oferuje imprezy integracyjne dla szkół i firm, piłkarskie urodziny, wieczory kawalerskie. Proponuje także dodatkowe atrakcje na miejscu:

• Piłkarski bilardFootgolf Przywidz Kaszuby pomorskie
• Piłkarskie kręgle
• Piłkarski curling
• Piłkarzyki, planszówki
• Ognisko, leżaki
• Strefa relaksu z biblioteczką

Footgolf Przywidz
kontakt@footgolf-przywidz.pl
Tel. 513 855 147
Aktualności na Facebook - są tutaj
Film na You  Tube   - jest tutaj


 


Jazda konna w Przywidzu Stadnina ZIELONA BRAMA Przywidzjest popularna i przyjemna dzięki Ośrodkowi Jeździeckiemu Zielona Brama, który posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego Kategorii II. Na miejscu działa klub jeździecki. W stadninie prowadzone są szkolenia oraz egzaminy na odznaki. Duże zaplecze szkoleniowo-treningowe obejmuje dwie stajnie liczące 48 boksów, siodlarnię, pomieszczenia socjalne oraz krytą ujeżdżalnię.
Instruktorzy prowadzą jazdy konne oraz organizują wyjazdy w teren. Przyjmowane są konie do hotelu, przy którym znajdują się obszerne wybiegi oraz rozległe pastwiska. Więcej ...


 


Niedzielny Brunch w Hotelu Kozi Gród ****
Kulinarnym miejscem, które zdecydowanie warto odwiedzić (parę km od Przywidza w kierunku Gdańska) - jest Hotel Kozi Gród ****. Jego właściciele postawili na potrawy bazujące na lokalnych produktach najwyższej jakości. Karta zawiera sporo dań sezonowych, a specjalnością są potrawy z dziczyzny oraz darów lasu.
W ślad za uznaniem wielu klientów, powstało cykliczne wydarzenie - Niedzielny Brunch - Kaszubski Bufet Rozmaitości, który odbywa się w każdą niedzielę, w godzinach 13:00 -17:00.Restauracja Kozi Gród Pomlewo - okolice Przywidza


Podczas Kaszubskiego Brunchu proponujemy lokalne smaki:


- Kuchnia kaszubska -
- Dziczyzna - nasza specjalność!
- Dania mięsne / rybne / wegetariańskie - 
- Dla Dzieci - Bufet Dziecięcy (nowość!) -
- Pyszne desery i ciasta


Restauracja Hotelu Kozi Gród ****
Pomlewo, ul. Leśników 3
tel. 601 610 453     Wiecej informacji - jest tutaj


 


Lawendowa Osada - Wioska SPA    i Lawendowa Osada Przywidz - pomorskiepierwsze na Pomorzu pole lawendy - to urokliwe miejsce w Przywidzu, gdzie w kameralnej atmosferze komfortowej agroturystyki (z tytułem najlepszej w woj. pomorskim!) można popływać w basenie, zrelaksowac się w grocie solnej, nabrać energii w ruskiej bani czy ożywić siew zimnej i gorącej balii. Wszystko w otoczeniu lasu i pola lawendy, która jest źródłem m.in zdrowotnych aromatów oraz wyjątkowego mikroklimatu.  
Zapraszamy do Lawendowej Osady w Przywidzu - tutaj


 


Wyciąg narciarski w Przywidzu - również pod opieką ośrodka Zielona Brama - to atrakcja zimowa Przywidza z długimi juz tradycjami. Ośrodek dysponuje najdłuższym na Pomorzu stokiem narciarskim mającym 600 metrów długości i 100 metrów szerokości. Jest oczywiście oświetlony, naśnieżany i ratrakowany. Narciarze maja równiez do dyspozycji:

Wyciąg narciarski Przywidz - Zielona Brama- 2 wyciągi orczykowe o długości 600 m
- baby lift - wyciąg dla najmłodszych i uczących się
- snowtubing (zjazdy na dętkach)
- trasę dla narciarzy biegowych (trasa jest przygotowywana, gdy jest odpowiednia pokrywa naturalnego śniegu)
- wypożyczalnię i serwis narciarski
- licencjonowaną szkołę narciarską
- karczmę
- bezpłatne i płatne parkingi    


Więcej informacji: tel. 58 682 51 55, tel. 509 98 98 22 (szkółka narciarska)
www.nartyprzywidz.com.pl          


Lądowisko Przywidz - Katarynki (na terenie komLądowisko awionetek Przywidz Katarynkipleksu Zielona Brama) jest położone w odległości ok. 17 km od Obwodnicy Trójmiasta. Powstało wychodząc na spotkanie rosnącemu zainteresowaniu lotnictwem oraz towarzyszącym mu sportom oraz rekreacją.


Położenie lądowiska sprzyja łączeniu pasji latania z turystyką i wypoczynkiem dla całej rodziny. Do Przywidza można zatem nie tylko przyjechać, ale także przylecieć ... Więcej  informacji - jest tutaj - Zapraszamy!
Pierogarnia Przywidz - Zielona Brama
Przywidz-Katarynki: 
WGS-84:54°12’56''N018°20’21”EE
tel. +48 793029737
zielonabrama.sky@wp.pl


 


Warto zobaczyć w okolicy Przywidza...


Dolina Miodu w Borowinie koło Trzepowa (5 km od Przywidza) - zaprasza na zdrowotne spotkanie z naturą!
Dolina Miodu - Borowina - uloterapiaPierwsza na Pomorzu uloterapia polega na inhalacjach powietrzem pochodzącym prosto z uli.
Dobroczynne działanie wywołane jest obecnością związków pochodzących z propolisu wytwarzanego przez pszczoły.

Agroturystyka Dolina Miodu posiada także własny miód oraz kameralne, przytulne noclegi w malowniczej okolicy. Więcej informacji oraz zdjęć - jest tutaj
Labirynt Bliziny - Świat Labiryntów dla dużych i małych! W Blizinach koło Przywidza Labirynt Bliziny - Kaszuby - pomorskieznajduje się jedyny w Polsce labirynt w polu kukurydzy autorstwa Adriana Fishera. Tworzony co roku wzór pozwala wytyczyć ponad 4 kilometry ścieżek - jest to zatem atrakcja o sporych rozmiarach. Na miejscu prowadzone są zabawy terenowe, warsztaty dla dzieci oraz edukacja ekologiczna. T

Założycielem Świata Labiryntów jest Pracownia Sztuki Ogrodowej będąca jedynym w Polsce certyfikowanym przedstawicielem Adrian Fisher Design LTD. Sam Adrian Fisher jest światowej sławy projektantem labiryntów, które zdobyły m.in kilka rekordów Guinessa.

Motylarnia - to druga ciekawostka jaką możemy zobaczyć przy okazji odwiedzin w Świecie Labiryntów. W specjalnym pomieszczeniu o wysokiej temperaturze i wilgotności powietrza wypuszczane są motyle, które są bardzo delikatnymi owadami, żyjącymi zaledwie kilka dni. Z racji wymogów klimatycznych oglądanie motyli jest możliwe w sezonie, w lipcu i w sierpniu. Prezentowane owady można spotkać w kraju - niestety ze względu na zanieczyszczenia - coraz rzadziej. Gościnnie zdarzają się również ezgemplarze tropikalne, wyjątkowe pod względem wzorów i wielkości.
Motylarnia Bliziny - Kaszuby - pomorskie
Godziny otwarcia - na telefon      Ceny biletów - na telefon

Świat Labiryntów
tel. 58 351 25 12, tel. 602 476 331
Bliziny, ul. Zwierzyniecka 10
www.swiatlabiryntów.blogspot.com
Aktualności na FB - są tutaj


 


Wyciąg narciarski Trzepowo (4 km od Przywidza) - to drugi w okolicy obiekt narciarski. Znajdują się na nim:
• 2 wyciągi narciarskie, orczykowe (300 metrów długości)
Wyciąg narciarski Trzepowo koło Przywidza• 2 wyciągi i kręcone tory do snowtubingu (najdłuższy na Pomorzu tor zjazdowy - 100 i 210 metrów)
• specjalny wyciąg do nauki jazdy na nartach i snowboardzie (100 m)
• dodatkowy wyciąg 50 m na potrzeby przedszkola narciarskiego
• bogaty w atrakcje snowpark
• duży, bezpłatny, oświetlony parking,
• przestronny, przytulny bar z kominkiem oraz drugi mini bar
• wiata grillowa, wypożyczalnia sprżętu narciarskiego

Na miejscu działa także serwis sprzętu narciarskiego, w którym wykujemy takie usługi jak:
  - smarowanie na gorąco
  - ostrzenie krawędzi
  - uzupełnianie ubytków
  - szlifowanie

Trzepowo, tel. 606 657-660 , www.nartykaszuby.pl


Loty widokowe balonem - okolice Przywidza bardzo malowniczo prezentują się z lotu Lot widokowy nad Przywidzem - fot. Balloon Charterptaka. Choć taka rozrywka nie jest zbyt tania, to wrażenia z podniebnej przygody warte są poświęcenia i czasem też dłuższego oczekiwania na sprzyjającą, niemal bezwietrzną pogodę. To po prostu trzeba przeżyć! Żadne zdjęcia czy filmy nie oddadzą magii chwil unoszenia się w górę i prawie bezgłośnego płynięcia w powietrzu.
Lot balonem to świetny pomysł na romantyczny prezent, atrakcję i pomysł na wyjątkową niespodziankę!

BALLOON CHARTER Andrzej Rogowski, www.ballooncharter.pl, tel. 501 555 444


Wędkowanie, grzybobranie, konne przejażdżki - wszystko tak blisko Gdańska!


Przywidz zaprasza na Kaszuby - atrakcje blisko Gdańska!