Taras widokowy Olivia Star - najpiękniejsze widoki przez cały rok!

  • miasto : Gdańsk
A A

Taras widokowy Olivia Star to wyjątkowa pozycja na liście topowych atrakcji w Trójmieście - położona w Gdańsku Oliwie.
Znajduje się na poziomie 32 piętra biurowca Olivia Star, na wysokości 130 metrów nad ziemią. Całkowita wysokość tego najwyższego budynku w Polsce Północnej wynosi 156 metrów. Biurowiec wchodzi w skład kompleksu Olivia Business Centre.

Wjazd do góry trwa nieco ponad pół minuty, przy prędkości windy ok. 3 m/s. Olivię Star obsługuje łącznie 12 wind różnego przeznaczenia.
Przeszklona architektura tarasu zajmującego cały poziom 32 piętra pozwala na podziwianie wyjątkowej panoramy we wszystkie strony świata przez cały rok. Warto w tym miejscu podkreślić atrakcyjność obserwacji - na tej wysokości - różnych zjawisk pogodowych: fal deszczu, mgły czy niskich chmur. Do niepowtarzalnych kompozycji wizualnych tworzonych przez naturę należą także zmiany w przyrodzie wywołane porami roku. Wiosna, lato, jesień i zima - każda pora jest nową odsłoną pozornie niezmiennego krajobrazu.


Do dyspozycji zwiedzających jest także bar z ciekawą ofertą kulinarną oraz napojami.
Z tarasu zobaczymy m.in:


• różne dzielnice Gdańska m.in Oliwę, Przymorze, Żabiankę, ZaspęTaras widokowy Olivia Star Gdańsk Oliwa - widok na Sopot
• tereny gdańskich portów i stoczni, "bursztynowy" stadion
• Zatokę Gdańską, Hel i Mierzeję Wiślaną
• lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego
• Sopot z molo i mariną
• Gdynię Orłowo i jej słynny klif


Taras widokowy Olivia Star


W aranżacji tarasu zobaczymy wyraźny podział na trzy strefy, które nawiązują wystrojem do widoków za taflami szkła. Są to: 

Strefa Nadmorska - zwraca uwagę na żywioł morza, siłę natury i zmienność pogody. Znajdziemy tu m.in różę wiatrów i alejkę inspirowaną promenadą z polskiego transatlantyku MS Stefan Batory. Pociągająca przestrzeń, dalekie podróże, kuszący luksus - inspiracje...

Strefa Parkowa - to miejsce, która zbliża do lasu. Spokój, cisza, zieleń, "omszałe pnie" (zakątek do posiedzenia, zadumy, kameralnej rozmowy) oraz huśtawki do beztroskiego, leniwego bujania się.

Strefa Stara Oliwa - pełna stylizowanych Strefa Stara Oliwa - Olivia Stardrobiazgów, nawiązuje klimatem i wystrojem do klasycznej, oliwskiej uliczki. Weranda, okna z dzielonymi szybkami, zabytkowy dworek i ogródek kawowy z pyszną kawą...

Wstęp na taras widokowy Olivia Star jest odpłatny i dostępny na podstawie rezerwacji internetowych.

Rezerwacje i bilety online - są tutaj
Restauracja ARCO by Paco Perez


Na kolejnym piętrze, przedostatnim, 33, zostanie otwarta luksusowa restauracja - mająca szansę stać się najlepszą w Trójmieście i Polsce Północnej. Wszystko za sprawą zaangażowania się w projekt kulinarnego wizjonera - Paco Pereza. Ten jeden z najbardziej znanych i utytułowanych szefów kuchni na świecie może poszczycić się uzyskaniem 6 gwiazdek Michelin'a jakie zdobyły w sumie 4 jego restauracje (w Hiszpanii, Włoszech i Niemczech).
Rezerwacje i kontakt


Więcej na temat filozofii hiszpańskiego mistrza kulinarnego Paco Pereza - jest tutaj