Kolejowy Odjazd - Kolejowy Park Rozrywki

  • miasto : Sopot
  • ulica : Jana z Kolna 18
A A

Kolejowy Odjazd 🚆 to pierwszy w Trójmieście - w Sopocie - kolejowy park rozrywki. Oryginalna atrakcja dla dzieci i dorosłych w wieku od 3 do 103 lat i wadze do 130 kilogramów.
Każdy chętny może dosłownie usiąść na miniaturowym pociągu będącym repliką amerykańskiego składu - lokomotywy z doczepionymi dwoma wagonami. 
Przejażdżka takim pojazdem trwa ok. 15 minut, w czasie których pokonywane są 3 pętle po 38o metrów. Każdym pociągiem mogą jechać 2 osoby dorosłe lub trójka dzieci i dorosły (opiekun) oraz "maszynista".


Na terenie sopockiego Kolejowego Odjazdu znajduje się także leżakowa strefa rekreacyjna, w której można wygodnie zaczekać na swoją "kolej".


Ciekawostki:Kolejowy Odjazd SOPOT
 ● Rozstaw torów wynosi 5 cali czyli 12,7 cm
 ● Lokomotywy zostały wykonane w skali 1:10
 ● Waga lokomotywy wynosi...(trzeba zapytać na miejscu :))

Cena biletu wynosi 20 zł.
Godziny otwarcia - w sezonie 10.00 - 19.00
Parking - parkowanie jest możkiwe na terenie Parku (ograniczona liczba miejsc) oraz w wybranych miejscach ulicy Jana z Kolna.


Adres - Sopot. ul. Jana z Kolna 18 (w sąsiedztwie stadionu MKS Ogniwo, kilka minut spaceru od stacji kolejowej Sopot Wyścigi)
Kontakt: tel. 504 023 175
Aktualności
na Facebook - są tutaj


Ciekawostka:
Właśnie w Stanach Zjednoczonych powstała najsilniejsza lokomotywa spalinowa na świecie. Eksperymentalna konstrukcja ważyła blisko 250 ton (prawie 4 czołgi Abrams M1) i dysponowała mocą 6600 KM.


Kolejowy Odjazd 🚆 w Sopocie zaprasza na przejazd pociągiem!