Jak wakacje, to tylko nad polskim morzem

A A

Musimy zgodnie przyznać, że nasze polskie morze ma swój urok. Jakby nie było, ma swój klimat. Nie tylko pięknie pachnie, ale także szumi i zachwyca nas z każdym stawianym krokiem na plaży. Nad morze najdalej mają mieszkańcy południowej Polski, ale wciąż nie są to odległości nie do pokonania. Zdecydowanie bliżej mają osoby pochodzące z centralnej Polski. Obojętnie, jak długa trasa nas czeka, naprawdę warto ją pokonać.


Nie tylko latem


Oczywiście wypad nad Bałtyk kojarzy się nam z wyjazdem wakacyjnym. Właśnie wtedy mamy pełny sezon. Wówczas dzieje się tam najwięcej. Nie tylko otwarte są wszystkie restauracje, bary plażowe, ale także rozkłada się mnóstwo straganów z pamiątkami, ubraniami, czy też innymi ciekawymi produktami. Jeśli lubimy, gdy coś się dzieje, to warto w takim okresie pojechać do typowej turystycznej miejscowości. Musimy jednak wtedy zmierzyć się z tłumami ludzi.


Osoby, które za towarzystwem nie przepadają, mogą postawić na urlop poza sezonem, czy też zdecydować się na miejscowości mniej popularne w sezonie. Znajdziemy bez problemu takie, w których plaża jest pusta i naprawdę nie ma zbyt wielu turystów. Jedynie, kogo można spotkać to lokalni mieszkańcy.


Nad morze warto także się udać poza sezonem. Wczesną wiosną zaleca się wizyty nad morzem z uwagi na wysoką zawartość jodu. Osoby z dolegliwościami tarczycy powinny wziąć to pod uwagę. W takim przypadku można jednocześnie odpocząć, a także zrobić coś pożytecznego dla swojego zdrowia, które przecież mamy jedno.


Postaw na dodatki, jak na przykład kolczyki Guess do nadmorskich stylizacji
Pomimo tego, że latem jednak wolimy stawiać na luźne stylizacje, które przede wszystkim modne kolczyki Guessbędą wygodne, to jednak nad naszym pięknym morzem, chcemy właściwie się prezentować. Będziemy robić mnóstwo zdjęć pamiątkowych, na których chcemy dobrze wyjść. Ubrani w szare rozciągnięte dresy raczej nie osiągniemy zadowalającego efektu. Warto mieć to na uwadze.


Nikt nam nie każe od razu zakładać kreacji wieczorowych, ponieważ w takich na wczasach wyglądalibyśmy dosyć komicznie, a nawet karykaturalnie. Lepiej będzie skupić się na wygodzie, ciekawych kolorach i fasonach, a także markowych dodatkach. Dobierając właściwą biżuterię, można osiągnąć naprawdę ciekawy efekt.


Przykładem są kolczyki Guess, które sprawią, że każda nasza stylizacja będzie odmieniona. Można powiedzieć, że biżuteria w poszczególnych kreacjach jest kropeczką nad i. Gdybyśmy z niej zrezygnowali, to można by było odczuć, że czegoś jednak w naszej stylizacji brakuje. Warto na urlop ze sobą wziąć nieco kompletów biżuterii, aby móc nimi manewrować. Są jednak wśród nas kobiety, które preferują stałe dodatki. Pod warunkiem, że postawimy na biżuterię uniwersalną, to nie będzie z tym żadnego problemu.


Po części rodzajem biżuterii, a także elementem obowiązkowym na wakacjach są okulary słoneczne, o których nie wolno nam zapominać. Postawmy na te z filtrem 400 UV, aby zagwarantować swoim oczom pełną ochronę. Na okularach nie wolno nam w żadnym wypadku oszczędzać. Chodzi o nasz wzrok.