Marszałkowska Maria - domki letniskowe nad jeziorem, pomost, pokoje gościnne, apartament

  • miejscowość : Ostrzyce i okolice
  • ulica : Ostrzyce, Droga Kaszubska 68
  • telefon : 692 062 221
  • cena za 2 os. od : 80 zł
  • ilość miejsc : 10
  • całoroczny : tak
 
iconiconicon
iconicon
icon
A A

Maria Marszałkowska serdecznie zaprasza na wczasy nad pięknym i czystym jeziorem! Nasz dom jest położony w uroczej okolicy nad jeziorem Ostrzyckim. Mają Państwo zapewniony swobodny dostęp do prywatnej plaży i sprzętu pływającego, oraz bezpieczny ogrodowy plac zabaw dla dzieci.


Maria Marszałkowska Ostrzyce


Domki nad jeziorem z pomostem - Maria Marszałkowska OstrzyceOferujemy wygodne i schludne noclegi nad jeziorem, w pokojach 2 - osobowych z własnymi łazienkami oraz apartamencie. W każdym pokoju znajduje się balkon (malownicze widoki!) i sprzęt RTV. Do dyspozycji swobodny dostęp do samodzielnej kuchni. Ponadto do dyspozycji są dwa domki letniskowe 5 - osobowe z łazienką i aneksem kuchennym. Domki położone są nad samym jeziorem. Goście mają do dyspozycji nasz prywatny pomost.

***** Organizujemy: *****
 - wczasy,
 - pobyty weekendowe
 - majówkę
 - ogniska z pieczeniem dzika,
 - przejażdżki bryczką i wozem drabiniastym, a zimą kuligi.

 Cennik noclegów w Ostrzycach - na telefon (proszę powołać się na Odkryj Pomorze)


Trochę o Ostrzycach (atrakcje - są tutaj)


Wieś sołecka Ostrzyce położona jest 6 km na południowy - zachód od Somonina, nad jeziorem Ostrzyckim i wypływającą z niego rzeką Radunią, wzdłuż „Drogi kaszubskiej” łączącej szosę Kartuzy - Bytów z szosą Żukowo - Kościerzyna. W centrum wsi odchodzi droga prowadząca z Ostrzyc do Goręczyna i dalej do Somonina.

Wieś liczy dziś 460 mieszkańców, jest jednym z centrów turystycznych Szwajcarii Kaszubskiej. Przez położoną nad Jeziorem Ostrzyckim wieś co roku przewija się tysiące gości. Dla nich to wybudowano wiele pensjonatów, restauracji, punktów małej gastronomii. Są też pola namiotowe i wiele kwater prywatnych dla gości. Roztaczające się wokół krajobrazy można podziwiać z Jastrzębiej Góry lub Trzebińskiej Góry. W pobliżu Ostrzyc leży rezerwat przyrody „Ostrzycki las”.

Domki nad jeziorem na Kaszubach - Maria Marszałkowska - OstrzyceDla turystów preferujących aktywny tryb wypoczynku przygotowano korty, pole do mini golfa, wypożyczalnie rowerów i wypożyczalnie sprzętu wodnego. Powstał także park linowy. Wszyscy zainteresowani znajdą tutaj wygodne noclegi nad jeziorem Ostrzyckim, zwykle z pięknym widokiem. Okolice można zwiedzać pieszo, rowerami, a także przygotowanymi bryczkami lub konno. Również zimą można atrakcyjnie spędzić czas w Ostrzycach. Jest tu czynny 150 metrowy wyciąg narciarski. Niedaleko stąd do mekki narciarskiej w Krzesznej na stokach Wzniesień Szymbarskich. Ostrzyce są w gminie Somonino pierwszą wsią, gdzie wprowadzono dwujęzyczne polsko - kaszubskie nazwy ulic.

W Ostrzycach istnieje kościół filialny pod wezwaniem Matki Boskiej Fatimskiej, zaprojektowany przez Andrzeja Baranowskiego. Jego budowę, dzięki staraniom ks. kanonika Edmunda Kosznika, proboszcza goręczyńskiej parafii, rozpoczęto w czerwcu 1984 roku. Już w wigilię tego roku odbyła się w nowym kościele pierwsza pasterka. 12 października 1985 roku ks. biskup Marian Przykucki intronizował figurkę Matki Boskiej Fatimskiej.

Maria Marszałkowska Ostrzyce - zaprasza na KaszubyOd wielu lat w Ostrzycach odbywa się Ogólnopolski Zlot Samochodów Terenowych „Kaszuby Nocą”, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, Automobilklub Morski Jeep Club Chojnice i pensjonat „U Stolema”. Inną cykliczną imprezą są zawody wędkarskie „Media - Ostrzyce”, których organizatorem są firma Radbur z Somonina, Polski Związek Pracodawców oraz TVP Gdańsk.
Nazwa wsi Ostrzyce, jak pisze prof. Edward Breza „pochodzi od kaszubskiego rzeczownika ostrzëca, ciernik, gatunek ryby”. Choć po raz pierwszy dzisiejsza nazwa jeziora, nad którym położona jest wieś, do źródeł pisanych trafia w 1790 roku, gdy na mapie Schröttera jezioro zapisane zostało jako Ostrycz, to zdaniem profesora Edwarda Brezy, nazwa Jeziora Ostrzyckiego była pierwotna i od niej wieś przyjęła nazwę Ostrzyce.


Zapraszam na Kaszuby na całoroczne noclegi
w pięknych i gościnnych Ostrzycach!
Maria Marszałkowska