Rezerwat Ptasi Raj Sobieszewo

  • miasto : Gdańsk Sobieszewo
A A

Rezerwat Ptasi Raj - na Wyspie Sobieszewskiej - to przepiękne miejsce na sobotnią czy niedzielną wycieczkę. Wyspa jest dzielnicą Gdańska, ale jej klimat i krajobrazy w ogóle nie przypominają przedmieść.


Gniazduje tu 45 gatunków ptaków, ale spotkać można ponad 200 - tak dobrze tutaj się czują. Bywa, że na jeziorach (są dwa: Karaś i Ptasi Raj) przebywa kilkanaście tysięcy ptaków - widok zapierający dech w piersi. Dla ułatwienia obserwacji postawiono na skraju rezerwatu dwie wieże obserwacyjne.


Gdańsk Sobieszewo - Rezerwat Ptasi Raj - grobla przy WiśleCiekawych przeżyć krajobrazowych dostarcza również przejście wąską na dwa metry i długą na kilkaset metrów kamienną groblą z XIX wieku. Budowla oddziela większe jezioro Ptasi Raj od Wisły Śmiałej i pozwala obejść cały rezerwat (prawie 190 ha) dookoła. Północny zakątek tej części wyspy należy do najbardziej malowniczych i jednocześnie najmniej uczęszczanych co dla wielu jest gwarancją prawdziwego odpoczynku. Dla którego warto zrobić nawet godzinny spacer. Na obejście całego rezerwatu wraz z postojami warto przeznaczyć ok. 4-5 godzin.


UWAGA - aktualnie trwa remont grobli, który uniemożliwia jej przejście. Prace budowlane zakończą się w 2016 roku.


Przy okazji zapraszamy na dłuższy pobyt w tym malowniczym miejscu, jakim jest Wyspa Sobieszewska. Wybrane obiekty (pensjonat, domki, hotel, pokoje) - są tutaj


Więcej informacji o atrakcjach turystycznych Wyspy Sobieszewskiej - jest tutaj