KartCenter Gdańsk - gokarty elektryczne

KartCenter Gdańsk - gokarty elektryczne

Gdańsk, Schuberta 102A, pomorskie
Miejscowość Gdańsk

Halowy tor kartingowy KARTCENTER w Gdańsku został otwarty kilka lat temu. Powstanie tego obiektu zbiegło się z polską premierą nowego elektrycznego gokarta firmy SODI - modelu RSX.  Pojazd ten posiada szereg innowacyjnych rozwiązań - zgodnie z polityką Sodi - jako światowego lidera w produkcji gokartów. Dzięki współpracy z firmą Sevcon (producent sterowników dla Renualt i Mercedesa) w gokarcie RSX znajdziemy:

● PROSLIDE - system absorpcji bocznychGokart elektryczny SODI RSX KartCenter Gdańsk
● HEADSYSTEM - system absoprcji uderzeń
● BOOST BUTTON - system dodatkowego przyśpieszenia
● 4 poziomy/biegi prędkości
● bieg wsteczny
● regulację fotelu, pedałów oraz kierownicy

Gdański tor gokartowy jako pierwszy w świecie został wyposażony we wspomniane gokarty zaledwie kilka tygodni po ich światowej premierze.

KARTCENTER Gdańsk - gokarty elektryczne

Halowy tor w gdańskim Centrum Handlowym Morena (parking podKartCenter Gdańsk gokarty elektryczneziemny - poziom -2) posiada m.in wysokiej jakości nawierzchnię. Została ona wykonana przez włoską firmę PGK Design Paolo Gagliardini. Unikalne walory zastosowanych materiałów (m.in świetna przyczepność, odporność na ścieranie i zmianę temperatur) doceniają kierowcy we Włoszech, Francji, Niemczech, Szwajcarii, Belgii, Indiach, Chinach i USA.
Gdański tor gokartowy jest jednym z najnowocześniejszych obiektów w Europie środkowo-wschodniej.
Długość toru wynosi ok. 300 metrów, szerokość do 6 metrów, prędkość maksymalna na torze - do 60 km na godz. Kierowcy rozpoczynający przygodę z gokartami na torze KartCenter muszą się liczyć z ograniczeniem możliwej do osiągnięcia prędkości. W miarę nabywania umiejętności można dysponować większą mocą użyteczną.

W KartCenter można sprawdzić największe zalety gokartów elektrycznych:

- bardzo duże przyśpieszenie
- brak spalin i zanieczyszczeń np. paliwowych
- posiadany bieg wsteczny
- udogodnienia dla osób niepełnosprawnych
- możliwość precyzyjnej analizy stylu jazdy

KartCenter bierze czynny udział w pierwszej turze Sodi World Series. SWS to Gokartowe Amatorskie Mistrzostwa Świata. W ich pierwszej fazie kierowcy amatorzy zdobywają punkty na szczeblu krajowym. Na koniec sezonu najlepsi zawodnicy reprezentują kraj na wielkim finale we Francji.

👉 Nauka jazdy gokartem będzie szybsza i łatwiejsza po zapoznaniu się z kilkoma podstawowymi zasadami, które znajdują się np. tutaj

Inne tory gokartowe w Trójmieście i w regionie - są tutaj


Ciekawostka - najszybszy gokart elektryczny o nazwie C5 Blast Ultimate zbudowano w Kanadzie. Pojazd wyposażono w 13 silników elektrycznych pełniących różnorodne funkcje. Silnik główny o mocy 10 kW daje napęd podstawowy. Wspomaga go 8 elektrycznych wentylatorów kanałowych, które skierowane w dół (jak w poduszkowcu) zmniejszają wagę 200 kilogramowego gokarta o połowę. Ostatnie 4 wentylatory są skierowane do tyłu dając dodatkowe 60 kg ciągu.
Efektem takiej konstrukcji jest wyjątkowe przyśpieszenie. C5 Blast Ultimate  osiąga  prędkość od 0 do 98 km/godz w czasie 1,5 sekundy! Cena tego elektrycznego bolida wynosi w zależności od wersji od 10 do ok. 60 tysięcy $.


 

KartCenter Gdańsk
Gdańsk, ul. Schuberta 102A,
Centrum Handlowe Galeria Morena. Tor jest czynny w godz. 10 - 22
tel. +48 692 277 978, +48 58 329 05 45

🏁 Najlepsze gokarty elektryczne w Gdańsku 🏁

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner