Gokarty - tory kartingowe - pomorskie

Gokarty - tory kartingowe - pomorskie

pomorskie

Gokarty - małe, niskie pojazdy napędzanymi silnikami spalinowymi (lub elektrycznymi) - to jest to! Właśnie na torze kartingowym zaczynał swoją karierę polski mistrz kierownicy Robert Kubica.

Jazda gokartem łatwo może wciągnąć - ze względu na mocne wrażenia przy zapewnionym bezpieczeństwie. Aspekt praktyczny również może pociągać, bowiem nabyte doświadczenia (szczególnie na torach odkrytych) pomagają w jeździe samochodem zwykłej drodze.

Najszybsze gokarty w Trójmieście i na Pomorzu - Sodi RX7 - są oferowane przez sopocki KartCenter. Wspaniałe maszyny czołowego producenta kartów na świecie, firmy Sodikart, z silnikiem Hondy o pojemności 390 ccm i mocy 14 KM, mogą osiągnąć prędkość do 110 km na godzinę!
Aby wypróbować tego demona szybkości warto się udać na specjalny tor Kartcenter w Sopocie. W Pszczółkach koło Gdańska znajduje się z kolei najdłuższy tor kartingowy (1047 metrów).

Tory gokartowe Trójmiasto - GDYNIA SOPOTTrójmiasto oferuje tory gokartowe w kilku miejscach:
Gdańsk - KartCenter,  E1Gdańsk (kryte, halowe) i PitStop (odkryty)
Sopot - KartCenter (odkryty)

Inne pomorskie tory kartingowe znajdują się w miejscowościach:
Chojnice - Canpol (kryty - halowy)
Człuchów - Canpol (odkryty)
Pszczółki koło Gdańska  
Władysławowo - (tor odkryty)             Opisy torów - są poniżej

Pomorskie gokarty i tory kartingowe

  • CHOJNICE - Canpol Extreme - kryty tor kartingowy

CANPOL EXTREME CENTER - megadawkę adrenaliny zapewnia w tym miejscu dwukierunkowy tor o długości 35Canpol Exreme Center0 metrów z super posadzką i profesjonalnymi bandami bezpieczeństwa. Całość jest urządzona w hali o powierzchni 3 tysięcy metrów kwadratowych. Dodatkowych wrażeń dostarcza sceneria miasta przygotowana przez jednego z najlepszych, polskich graficiarzy. Kierowcy mijają manekiny oraz uliczną sztukę grafitti z prędkościa nawet 60 km/h. A to wszystko przy publiczności, która może obserwować sportowe zmagania z górnego tarasu.

Do dyspozycji kierowców są gokarty szwedzkiej firmy CaroliGokarty Chojnice Canpol Extreme Center. Tor kartingowy Canpol Extreme Center posiada także specjalne, wolniejsze gokarty dla dzieci oraz gokart podwójny - idealny dla rodzica z dzieckiem, które nie ukończyło jeszcze 7 roku życia i nie może poruszać się jeszcze na naszym torze. 

Chętni mogą rywalizować ze sobą podczas wyścigów i na bieżąco kontrolować wyniki na tablicy. Canpol regularnie organizuje turnieje, grand prix i inne zawody. Na torze organizowane są również ligi kartingowe zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Halowy tor w Chojnicach ma także dodatkowe atrakcje - bumper cars oraz crazy cart.
Więcej o torze, cennik, itp. na FB.

Canpol Extreme Center
Tel. rezerwacje 728 417 027

  • CZŁUCHÓW - Canpol Racing

Canpol Człuchów gokarty ZOO hotel

Tor kartingowy Canpol Racing -posiada powierzchnię 3 tysięcy metrów kwadratowych i zapewnia odpowiednie emocje wszystkim fanom wyścigów samochodowych bez względu na wiek. Tor o długości ok. 600 metrów został zbudowany przy użyciu ok. 4 tysięcy opon. Tutaj liczy się i technika, i szybkość  Na prostej o długości 110 metrów można osiągnąć prędkość nawet 70 km/godz. Kierowcy mają zapewnione na miejscu bezpieczne, obowiązkowe kaski w różnych dostępnych rozmiarach, a także obowiązkowe kominiarki oraz protektory na szyję dla najmłodszych.

Do dyspozycji Klientów jest 12 gokartów SodTor gokartowy Człuchów CANPOL Odejewskii SR5 o mocy 9 KM, które mogą rozwinąć maksymalną prędkość do ok. 60–70 km/h.  Młodzi fani motoryzacji również znajdą sprzęt dla siebie. Dla chętnych od 7 roku życia i min. wzroście 130 cm, przygotowano specjalne gokarty dla dzieci fimy SODI, które można rozpędzić do 30–40 km/h. Cena jazdy 9 minut - już od 30 zł

Dodatkowo dostępne są tutaj 3 gokarty podwójne (dorosły+dorosGokarty dwuosobowe Canpol Odejewskiły, dorosły+dziecko). Te maszyny świetnie sprawdzają się w momencie kiedy pojawiają się dzieci, które obawiają się, bądź nie mogą jeszcze same poruszać się na torze.
Posiadamy także 4 gokarty o mocy 13 KM, które są przeznaczone wyłącznie dla klientów, którzy wykażą się umiejętnościami na gokartach o mocy 9KM.

Canpol Odejewski gokarty Człuchów

Na wielkiej tablicy na bieżąco podczas wyścigu można oglądać swoje rezultaty, które wyświetlają się wraz ze zdjęciem kierowcy.

W sezonie odbywają się tu ligi kartingowe SWS dla dorosłych oraz ligi kartingowe dla dzieci od 7 do 12 roku życia.

Canpol Racing - tel. 728-417-017, tel. 608 377 777

  • SOPOT - gokarty w centrum Trójmiasta

Gokarty KartCenter SOPOTKartCenter - to jeden z liderów polskiego rynku kartingowego, działający od 2008 roku i posiadający obecnie 2 tory gokartowe - w Sopocie oraz Gdańsku. Jako oficjalny Patner i tor z gokartami  światowej marki SodiKart - organizuje ligę międzynarodowych wyścigów Sodi World Series. Prowadzi także kursy nauki jazdy na gokartach.

Filozofia KartCenter bazuje na ciągłej dbałości o najwyższą jakość usług, sprżętu oraz standardów bezpieczeństwa. Połączenie nowoczesnych technologii, innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz specjalne konfiguracje torów dają w efekcie wyjątkowe wrażenia z jazd i rywalizacji.
Tor goikartowy SOPOT - most i tunelPrzy takim  podejściu do sportu motorowego, kierowcy na torach KartCenter mogą poczuć klimat nawiązujący do formuły 1, a przy okazji trenować strategię, opanowanie poraz precyzję jazdy.

Walory torów gokartowych, infrastruktury i zespołu KartCenter świetnie sprawdzają się zarówno
podczas jazd indywidualnych jak i zawodów czy też wydarzeń okolicznościowych (urodziny, wieczory panieńskie i kawalerskie, itp.) Setki udanych imprez dla firm gwarantują profesjonalizm i dobrą zabawę.

Gokarty dostępne w Sopocie:
• model Sodi GT5R 270 CC, gwarantuje wysoki komfort jazdy i możliwość rozwinięcia dużej
prędkości, którą docenią nawet najwięksi pasjonaci tego sportu;
• Sodi LR4 160 CC jest przeznaczony dla młodszych kierowców już w wieku 7 lat i wzroście od 135 cm;
• gokart Sodi 2Drive 270 CC umożliwia natomiast jazdę dwóch osób na raz i jest świetną opcją na przejazd rodzica z dzieckiem już od 3 roku życia.

Gokarty Sopot - akademia kartingu - nauka jazdyKonfiguracja toru gokartowego w Sopocie nawiązuje do prawdziwych zakrętów znanych z zawodów Formuły 1. Np. wjazd do tunelu poprzedza szeroki i długi, 180 stopniowy nawrót łudząco podobny do układu z włoskiej Monzy – „Parabolica”. Jest także sekwencja łuków inspirowana słynnym „Maggotts-Becketts-Chapel” z Silverstone Circuit w Anglii oraz techniczna karuzela zakrętów, podobną do tej z niemieckiego toru wyścigowego Nürburgring – „Karusela Caracciolla”.
Oprócz odcinków, gdzie będzie się liczyć refleks i technika, w Sopocie znajdują się takze szerokie proste dające przyjemność z prawdziwej prędkości. KartCenter powinien sprostać oczekiwaniom każdego kierowcy - i początkującego, i zaawansowanego.
Więcej o torze w Sopocie - jest tutaj

 Godziny otwarcia - są tutaj
 Cennik KartCenter Sopot (jazda, wynajem toru, inne) - jest tutaj
Rezerwacje dla grup*: tel.+48 692 277 978  
   *Indywidualne przejazdy nie wymagają rezerwacji.
■ Dojazd - dane GPS: 54.26'02.40" - 18.33'49.38" (wjazd od ul. 3 Maja w Sopocie)
www.kartcenter.pl

  • WŁADYSŁAWOWO - tor kartingowy nad morzem

Gokarty Władysławowo Lunapark Sowiński

Lunapark Sowiński - to pełne rozrywki miejsce we Władysławowie, gdzie także można pojeździć na gokartach. Spalinowe pojazdy są tylko jedną z ponad 40 atrakcji jakimi mogą się zachwycać spragnieni rozrywki turyści i mieszkańcy z okolicy. Oprócz adrenaliny i różnorodnej zabawy wesołe miasteczko Sowiński zapewnia także malownicze krajobrazy. Widokowy młyn wynosi wagoniki na wysokość 25 metrów, skąd można podziwiać morze i Zatokę Pucką.

Zapraszamy na gokarty i inne szaleństwa do Lunaparku Sowiński!

Lunapark Sowiński
Władysławowo, ul. gen. Hallera, tel: 502 524 226


PitStop Gdańsk tor kartingowy,  Gdańsk, tel. 731 38 38 38Tor Władysławowo gokarty

PitStop Gdynia tor kartingowy, Gdynia, tel. 792 226 588

Trochę o gokartach...

Najszybsze gokarty na Pomorzu SODI RX7Gokarty nie posiadają mechanizmu różnicowego co powoduje iż koła na zakrętach kręcą się z identyczną prędkością obrotową. Z tego powodu gokarty są narażone na każdy poślizg, który wyhamowuje pojazd. Traci wówczas sens wchodzenie w zakręt z dużą (maksymalną) prędkością.
W takiej sytuacji jeszcze większe znaczenie mają odpowiednie opony - szczególnie na przedniej osi. Zbyt mocno zużyte uniemożliwiają jazdę z poślizgiem (driftem) oraz osiąganie dobrych czasów na torze.  Więcej szczegółów o tym jak jeździć by to nasz gokart był najszybszy na torze - jest tutaj
Najdłuższy tor kartingowy - Autodrom PomorzeZainteresowani kupnem gokartów do jazdy amatorskiej mogą zwrócić uwagę na firmę RK Kubica - naszego najlepszego kierowcy światowego formatu - Roberta Kubicy. Starannie zaprojektowane i wykonane powstały w wyniku współpracy ze znaną firmą kartingową Birel. Ceny - od 1600 Euro.

Do treningów zapraszamy m.in na bodaj najdłuższy w Polsce tor kartingowy w Pszczółkach.

Pomorskie gokarty i tory kartingowe nad morzem, w Trójmieście i na Kaszubach!

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner