Festiwal Światła Gdańsk 2024

Festiwal Światła Gdańsk 2024

Gdańsk, ul. Gradowa 6 - Hewelianum, pomorskie
Miejscowość Gdańsk
Termin

Zapraszamy na Festiwal Światła 2024 w Hevelianum, którego termin przypada na dni 10 i 11 maja. Będzie to weekend poprzedzający Międzynarodowy Dzień Światła przypadający 16 maja. Intencją organizatorów jest by Festiwal stał się corocznym wydarzeniem integrującym lokalną społeczność. I w tym duchu zaproszeni są wszyscy - zarówno do uczestnictwa jak i współtworzenia. Nawet najbardziej szalony pomysł może stać się częścią kolejnej edycji.
Głównym bohaterem Festiwalu będzie szeroko pojęte światło, które pojawi się w eksperymentach naukowych oraz formach artystycznych.

Festiwal Światła Gdańsk 2024 - program:

Jak zapewniają Organizatorzy na Górze Gradowej na terenie Hevelianum ponownie zobaczymy spektakularne pokazy świetlne różnego rodzaju.

Wśród artystów, którzy zaprezentują swoje dzieła w tym roku znajdą się m.in:

🌟 Joanna Żubrycka, która zagra koncert na laserowej harfie! Będzie to połączeie tradycji wschodu i nowoczesnej elektroniki. 
🌟 Olga Wardęga i Christoph Zeckel, którzy zaprezentują efekty eksploracji nieczynnej Fabryki Tkanin Kreenholm. Zobaczymy m.in efekty świetlne w murach budowli przejmowanej stopniowo przez naturę. 
🌟 Fume Ito Matters pokaże projekt japońsko-kosmiczny sięgający drogi mlecznej! 
🌟 Julie Tampierova, Michal Koska i Jakub Nosek - czeska grupa artystyczna Metanoia oraz ich mapping światła i cienia.
🌟 Esther Kasenda - tancerka i performerka, badająca w ruchu zawiłości ludzkich uczuć i emocji, będących także pod wpływem światła. 
🌟 Johan Fredrik Källman - przedstawi złożoną z pryzmatów interaktywną instalację świetlną.
🌟 Michał Mackiewicz i jego The Arc Flash - Shipyard Lights będąca połączeniem doświadczeń stoczniowego spawacza i artysty.
🌟 Magdalena Ferdyn - przedstawi pracę z setek małych lusterek nawiązujących do dyskotekowej kuli.

● W ramach świetnej, świetlnej zabawy być może można będzie jeszcze dokonać  obserwacji astronomicznych - zależnie od warunków atmosferycznych

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Gdańsk, Hevelianum (historia + nauka), Hackerspace Trójmiasto (pasjonaci technologii) oraz L'art (kreatywna agencja sztuki).


Wstęp wolny, pokazy i wydarzenia są otwarte i bezpłatne dla publiczności.
Na warsztaty dla dzieci i dorosłych obowiązują wcześniejsze zapisy

Zapraszamy do Hewelianum na Festiwal Światła Gdańsk 2024!

Zobacz kolejną edycję Grand Lubicz Festiwal Światła w Ustce  - tutaj

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner