Grand Lubicz Festiwal Światła 2023

Grand Lubicz Festiwal Światła 2023

Ustka, nabrzeże, promenada, Park Uzdrowiskowy, Skwer JP II, pomorskie
Kontakt
Termin

Ustka zaprasza na Grand Lubicz Festiwal Światła! Termin kolejnej. juz czwartej edycji przypada 1 lipca 2023 - na rozpoczęcie sezonu wakacyjnego!
Ustka od lat jest znana jako miejsce spektakularnych pokazów wizualnych dla szerokiej publiczności. Wcześniej za sprawą sztucznych ogni, teraz Grand Lubicz Festiwal Światła Ustka 2023dzięki najnowocześniejszej technice świetlnej. Festiwal Światła zdecydowanie podbił serca publiczności oglądającej w poprzednich sezonach to oryginalne widowisko. Także i w tym roku efektowne pokazy połączą w sobie muzykę, pokazy laserowe oraz skomplikowane animacje, rzeźby oraz instalacje świetlne. Najciekawsze przedstawienia odbędą się po zmroku: warto zarezerwować sobie czas i przyjść odpowiednio wcześnie, żeby mieć dobry widok.

Do Ustki zawitają instalacje świetlne, które zabiorą uczestników w bajkowy świat. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Światła planowany jest występ sprawdzonego, popularnego DJ Brave.

Grand Lubicz Festiwal Światła 2023

Program Festiwalu zapowiada się nader okazale.

Organizatorzy zaplanowali w tym roku 4 sceny audiowizualne z muzyką na żywo w wykonaniu DJ’ów, w tym właśnie wspomnianego Brave'a. Jako, że jego specjalizacją jest muzyka taneczna, uczestnicy zabawy z pewnością usłyszą m.in ponadczasowe hity jak Flames of love czy I just called to say I love you. Tegoroczną nowością będzie scena na pokładzie galeonu Dragon.

Bardzo mocnym punktem Festiwalu będzie pokaz świetlno-muzyczny w przestrzeni usteckiego nabrzeża.

Punkty festiwalowe będą rozmieszczone w najatrakcyjniejszych miejscach miasta:
w okolicach Bulwaru Portowego
przy latarni morskiej,
na Promenadzie Nadmorskiej
w Parku Uzdrowiskowym przylegającym do Promenady

godz. 22:30 - oficjalne otwarcie Festiwalu
godz. 22:30 - 2:00 projekcje wielkoformatowych animacji + pokazy świetlne + muzyka na żywo w blokach co 30 minut (20 minutowy set + 10 minut przerwy)

Atrakcje i gwiazdy Festiwalu Światła

 Artyści występujący podczas Festiwalu w Ustce to: 

⭐ Zuza Baum - więcej...
⭐ The Lick Duo - więcej...
⭐ Igor Falecki - wiecej...
⭐ Dj Brave - więcej...

 Nocne animacje na budynkach 

W nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 22.30 – 2.00, na gości festiwalowych będą czekały ciekawe animacje świetlne uzupełnione dedykowaną muzyką:
- na ścianie budynku Kapitanatu - animacja wielkoformatowa
- na fasadach budynków portowych - widowiskowe, malarskie impresje z naturą w roli głównej, przedstawiające bogactwo świata wód.

 Rzeźby świetlne oraz iluminacje 

- podświetlany Zaułek Kapitański
- rzeźby świetlne w różnych zakątkach miasta

 Instalacje świetlne 

- na Skwerze Jana Pawła II
- na promenadzie
- Parku Zdrojowym przy promenadzie
- na nabrzeżu

W scenerii nadmorskich drzew będzie można np. spotkać postać próbującą uwolnić się z wielu sznurków trzymających ją przy drzewie.
Falujące rzędy snopów światła zobaczymy z kolei na nabrzeżu. Lampy wiązkowe w takt muzyki stworzą nową panoramę przejścia z morza do nieba.

Po imprezie Organizator zaprasza na After Party do Black Pearl After Party Black Pearl - Grand Lubicz UstkaDisco Club w Hotel Grand Lubicz *****  🎉 - tutaj.

Sponsorem tytularnym Festiwalu jest Grand Lubicz uzdrowisko Ustka.
Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego oraz patronatem Starosty Słupskiego.

👉  Wcześniej, bo już w maju, odbędzie się mniejszy Festiwal Światła w Gdańsku - tutaj

Jaka pogoda przypadnie w Ustce podczas tegorocznego Festiwalu? Sobotni dzień zapowiada się przyjemnie, choć z zachmurzeniem (chmury spotęgują efekty świetlne na niebie). Możliwe wieczorne, przelotne opady, chyba trochę mocniejsze po północy. Temperatura od 20 stopni w ciągu dnia do ok. 16 stopni Celsjusza nocy.


Dojazd do Ustki pociągiem - od 24 czerwca 2023 kolejny raz zostanie uruchomione wakacyjne połączenie Warszawy z Trójmiastem i Ustką - Pociąg Słoneczny! Podróż ze stolicy nad morze zajmuje ok. 5,5 godziny. W składzie znajdą się klimatyzowane, piętrowe wagony z udogodnieniami (m.in bezpłatny przewóz psa, roweru). Ceny biletów (w 2023 takie jak rok temu):
normalny - 75 zł, uczniowski - 47,25 zł, studencki - 36, 75 zł.
Rozkład jazdy Pociągu Słonecznego - jest tutaj

Dojazd samochodem i parkowanie - prosimy uwzględnić prowadzoną przebudowę drogi krajowej nr 21 łączącej Słupsk oraz Ustkę. Wprowadzony w kilku miejscach ruch wahadłowy znacząco wydłuża czas dojazdu.
Bezpłatne parkingi znajdują się przy ulicy Słupskiej 8 oraz na terenie Transportowego Węzła Komunikacyjnego przy ulicy Dworcowej.


Hotel Grand Lubicz ***** w Ustce - jest tutaj
★ Atrakcje turystyczne w Ustce
- są tutaj

Zapraszamy na Festiwal Światła 2023 w Ustce!

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner