Slow Fest Sopot 2023

Slow Fest Sopot 2023

Sopot, Skwer Kuracyjny - molo, pomorskie
Miejscowość Sopot
Kontakt
Termin

Slow Fest Sopot to jeden z największych i najciekawszych festiwali kulinarnych w tej części Europy. To wyjątkowa okazja spotkania się przy stole w takiej skali. Z jednej strony szefowie kuchni, kucharze, pasjonaci, artyści prezentujący swoje autorskie pomysły z drugiej goście, smakosze, odkrywcy. XI edycja Slow Fest Sopot odbędzie się 24-25 czerwca 2023 roku.

Slow Fest Sopot 2023

Slow Fest Sopot

Festiwal od ponad dekady lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Trójmiasta i okolic, turystów, smakoszy, dziennikarzy kulinarnych, ludzi kultury i sztuki. Ma swoich stałych wielbicieli w Polsce i za granicą, którzy z tej okazji odwiedzają Sopot co roku.
Przy długim stole na sopockim Molo gotuje jednocześnie kilkudziesięciu kucharzy i pasjonatów. Każdy przygotowuje popisowe dania degustacyjne.
Ofertę kulinarną uzupełniają unikatowi drobni wytwórcy z całej Polski.
Jest to wyjątkowa okazja aby spróbować nietypowe dania i produkty (regionalne rarytasy, kiszone śledzie, marynowane szyszki, najlepsze sery świata, kandyzowane igły sosny, rzemieślnicze piwa, biologiczne wina, okowity, koniaki, nietypowe alkohole, soki, przetwory, wypieki, oliwy, octy...)

SLOW FOOD jest największą i najstarszą organizacją w branży kulinarnej na Świecie. Zrzesza ok 500 tysięcy opiniotwórczych osób, pasjonatów, artystów, producentów, kucharzy, biznesmenów, restauratorów, dziennikarzy itp. Marka jest synonimem szlachetnych idei i wysokiej kultury. Być sygnowanym Slow Food to ogromne wyróżnienie. To właśnie Slow Food wykreował panującą od lat modę na:  regionalizm, ochronę prawa do smaku, szacunek dla tożsamości miejsca i wspieranie drobnych, lokalnych producentów. Marka Slow Food gwarantuje wysoki poziom produktów oraz ich przetwarzania.

Przy długim eleganckim stole znajdzie się:Wypożyczalnia rowerów gokartów SOPOT
- kilkadziesiąt renomowanych restauracji
- kilkudziesięciu kucharzy, artystów, pasjonatów
- 70 000 porcji degustacyjnych
- 2 000 kg ryb bałtyckich i atlantyckich
- 500 kg ryb z kaszubskich jezior i rzek
- 500 kg produktów regionalnych
- 1 500 kg warzyw
- 1 000 kg owoców
- 10 000 porcji słodyczy

Na odwiedzających czekają też degustacje, wykłady, konkursy, pokazy kulinarne.

PROGRAM - więcej szczegółów na slowfestsopot.com

⭐ TOP of The TOP Festiwal Sopot 2023 - jest tutaj
⭐ Najciekawsze imprezy pomorskie - są tutaj
⭐ Atrakcje Sopotu - są tutaj

Slow Fest Sopot 🍴 - festiwal kulinarny w Trójmieście

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner