Sopot - atrakcje turystyczne - przewodnik, noclegi

  • Miasto : Sopot
logo
A A

Sopot - środek Trójmiasta, modny kurort, pełen kawiarni, klubów i restauracji. Miejsce gdzie znajdziemy gwar i ciszę, ząkątki romantyczne i nowoczesne, luksusowe tarasy i zwykłe ławki z widokiem na morze. Szalone imprezy klubowe i kulturalne spotkania z ciekawymi ludźmi. O każdej porze roku warto tu wpaść choć na chwilę - Sopot i jego atrakcje przyciągają jak magnes.


O uzdrowiskowej karierze Sopotu zadecydował Jean Georg Haffner - lekarz wojsk napoleońskich. Niecałe 200 lat temu zbudował on nad morzem zakład kąpielowy oraz Dom Zdrojowy. Dzięki temu ówczesna wieś Sopot rosła i zdobywała popularność, aż 100 lat temu z kawałkiem uzyskała prawa miejskie i ugruntowaną, międzynarodową sławę.

SOPOT atrakcje turystyczne - Statek PiratW ciągu ostatnich lat w Sopocie przybyło szereg udogodnień dla wczasowiczów, m.in nowy dworzec kolejowy, a wcześniej tunel drogowy.  Dzięki niemu piesi idący słynnym 'Monciakiem" w kierunku morza, swobodnie przechodzą nad strumieniem samochodów. Wstęp na skwer kuracyjny przed molo jest już bezpłatny (bilety są tylko na molo w sezonie), co także ułatwia komunikację ścieżką nadmorską - wzdłuż plaży. Przybyło także hoteli, kawiarni i innych lokali.


Atrakcje w Sopocie - molo i marinaSzczególne wrażenie robi nowa marina - przystań jachtowa przy słynnym sopockim molo, która może pomieścić ponad 100 jednostek (40 łodzi o długosci do 14 metrów i 60 jachtów do 10 metrów) Na miejscu mieści się także bosmanat oraz zaplecze sanitarne. Działa także całoroczna gastronomia z widokiem na Zatokę Gdańską.


Nic tylko bawić się i wypoczywać - w SOPOCIE!


Noclegi w Sopocie (hotele, pensjonaty, kwatery i inne - są tutaj


Ciekawe miejsca w pomorskim - są tutaj
Najciekawsze imprezy nad morzem - są tutaj


Sopot - atrakcje turystyczne


Sopot - dworek Sierakowskich - siedziba Towarzystwa Przyjaciół SopotuDworek Sierakowskich - jeden z najstarszych domów w Sopocie, tradycyjnie goszczący koncerty, różne przedstawienia oraz uroczą, przytulną kawiarenkę. Polecamy domowe pyszności i smakowe herbaty. Przy okazji warto przyjrzeć się detalom architektonicznym - szczególnie zabytkowym piecom kaflowym. W dworku znajduje się siedziba Towarzystwa Przyjaciół Sopotu.
Sopot, ul. Czyżewskiego 12, tel. 58 551 07 56

Aktualne wydarzenia
w Dworku - są tutaj
Plan dojazdu i więcej zdjęć - jest tutaj


Grodzisko - to zrekonstruowany gródek strażniczy, złożony z bramy, palisady oraz kilku chat Grodzisko Sopot Skansen - fot. Muzeum Archeologicznewzorowanych na wczesnośredniowieczne (VIII - XIII wiek) budowle. Całości uzupełniają półziemianki i zagrody dla zwierząt. Dzięki wsparciu Muzeum Archeologicznego oraz władz miejskich, gródek spełnia standardy europejskie w zakresie odbudowy obiektów historycznych. Wygodnie położony - blisko centrum miasta - przyciąga także prezentacjami rzemiosł, pokazami walk i innymi atrakcjami kulturalnymi nawiązującymi do bogatej historii okolicy. W pobliżu znajduje się także współczesny pawilon edukacyjno-wystawienniczy.
Sopot, ul. Haffnera 63, na wzgórzu, ok.400 m od brzegu morza. Tel. 58 301 52 28, 502 757 014

Godziny otwarcia (zwykle od początku maja do końca października) oraz bilety - są tutaj
Plan dojazdu i więcej zdjęć - jest tutaj


Sopot Grand HotelHotel Grand
. Największy i najbardziej znany budynek Sopotu, w którego murach gościły takie osobistości jak szach Iranu Reza Pahlavi, kubański dyktator Fidel Castro czy Prezydent Francji Charles de Gaulle. Dla tego ostatniego sprowadzono z muzeum specjalne łóżko, bowiem hotelowe było po prostu za krótkie. Gościli tutaj jeszcze Annie Lennox, Greta Garbo, Marlena Dietrich i Władimir Putin (2009 r.).


Sopot Grand Hotel - nocąWymienić wszystkich nie sposób, ponieważ monarchów, mężów stanu oraz znamienitych gwiazd estrady i filmu były tutaj setki - przyciągane otoczeniem i sławą tego miejsca. Hotel zbudowano bowiem w latach 1924-27 dla gości pobliskiego kasyna - jako najdroższy i najbardziej luksusowy obiekt nad Zatoką Gdańską. Obecnie , świeżo po remoncie, olśniewa swoją urodą i aranżacją otoczenia - szczególnie od strony plaży.
Sopot, ul. Powstańców Warszawy 12/14

Plan dojazdu
, kontakt i więcej zdjęć - jest tutaj


Sopot - kościól Św. JerzegoKościół Św. Jerzego - pochodzi z 1901 roku; jednym z jego fundatorów był sam Cesarz Wilhelm, który rok później nadał Sopotowi prawa miejskie. Zaprojektowany został tak, aby wieża była wyraźnie widoczna z morza na tle innych domów i drzew. Wewnątrz można obejrzeć figurę Matki Bożej Częstochowskiej - z kaplicy  najsłynniejszego, polskiego statku posażerskiego - transatlantyka MS Batory.
Sopot, ul. Kościuszki 1

Plan dojazdu i więcej zdjęć - jest tutaj


Sopot - Krzywy Dom nocąKrzywy Domek - przylegający do ul. Monte Cassino to jeden z najczęściej fotografowanych obiektów w Sopocie. Zwany też czasem Pijanym Domem - stylem nawiązuje do baśniowych budowli Hiszpana Gaudiego ( ponoć był wrogiem kątów prostych) a trudnościami ze złapaniem linii prostej i jakichś regularności - przypomina motywy austriackiego malarza Hundertwassera.
Sopot, ul. Haffnera 6,róg Monte Cassino

Plan dojazdu i więcej zdjęć - jest tutaj


Sopot - Łysa Góra


Łysa Góra - wzniesienie 110 m npm. Jedno  z najpularniejszych miejsc piknikowych w Sopocie - z widokiem na morze. Najtłumniej odwiedzane zwykle w zimie, kiedy można skorzystać z dwóch tras narciarskich, toru saneczkowego oraz snowparku. Dla udogodnienia uruchamiany jest wyciąg orczykowy i oraz gastronomia i dobre oświetlenie po zmroku. Niestety ocieplający się klimat sprawia, że ten stok i wyciąg narciarski działa coraz rzadziej. 


Aktualne informacje na temat warunków narciarskich w Sopocie - są tutaj
Plan dojazdu i więcej zdjęć z Łysej Góry - jest tutaj


 


Molo - najczęściej odwiedzane miejsce Sopotu. Sopot - marina - przystań jachtowaMoże padać, może wiać, sypać śniegiem albo prażyć słońcem - tu zawsze ktoś zagląda. Latem jest tłumnie i trudno znaleźć wolną ławeczkę - tak lubi się tutaj spacery, wdychanie jodu (na końcu pomostu jest go dwa razy więcej niż na plaży) i kontemplowanie modnych kreacji przechodzących. Dodatkowym magnesem są liczne imprezy organizowane na placu przed wejściem. Można też zrobić pamiątkowe zakupy.


Wiosną i jesienią jest trochę gorzej - sztormy lubią demolować drewnianą konstrSopockie molo - tu się bywa i wypoczywa!ukcję, ale wtedy w powietrzu jest więcej wspomnianego jodu, a krajobrazy są równie przyciągające.

Molo jest najdłuższym na Bałtyku drewnianym pomostem - liczy sobie ok.512 m (458 m wychodzi w morze). Podziwiał je ongiś jugosłowiański marszałek Józef Broz Tito. Zwykli obywatele, w sezonie, muszą wykupić bilet wstępu, jednak bez dotacji i tak nie nie dałoby się pokryć zwyczajowych strat sztormowych.
Ceny biletów wstępu na sopockie molo, w okresie płatnego wstępu (maj - pażdziernik) - są tutaj


Sopot - latarnia Będąc tutaj warto też pokusić się o wejście na stojącą u wejścia wieżę. To latarnia, a dokładnie punkt sygnalizacyjny. Rzecz nietypowa, jako że powstała z obudowania brzydkiego komina, stąd nie zawsze występuje w spisach polskich latarń morskich. Ważniejsza jest jednak panorama z góry - w ładny dzień można wyraźnie zobaczyć zarysy drzew i budynków na półwyspie helskim. Wstęp we sezonie codz. 10-21. W okresie jesienno-zimowym czynne w weekendy oraz dni powszednie - pod warunkiem dobrej pogody.

Plan dojazdu i więcej zdjęć - jest tutajSopot - willa Claaszena - siedziba Muzeum SopotuMuzeum Sopotu. Siedzibą muzeum jest odrestaurowana, słynna willa Claaszena o bogatej historii przedwojennej. Warto się jej przyjrzeć z zewnątrz, posiada bowiem wszystkie cechy typowe dla architektury kurortu z początku XX wieku. Weranda, balkon, wieżyczka, spadzisty dach i wykusz - to pewien standard z tamtych czasów.


Po wojnie willa była częścią kompleksu rządowych budynków i była chętnie odwiedzana latem przez najwyższych dostojników socjalistycznej władzy. Z jej balkonu podziwiali morze m.in. premier Józef Cyrankiewicz z żoną, aktorką Niną Andrycz. Muzeum godne polecenia, ponieważ w zachowanych szczęśliwie wnętrzach dużo się dzieje, a wystawy przystępnie przybliżają nam życie kurortu na przestrzeni wieku.
Sopot, ul. Poniatowskiego 8, tel. 58 551 22 66
www.muzeumsopotu.pl


 


Sopot - najwęższy dom w mieścieNajwęższy dom w Sopocie - przy ul. Kościuszki 3a ma zaledwie 250 cm szerokości. Pokój o tej szerokości nie zdziwi, ale dom, i to trzypiętrowy stanowi wyzwanie tak dla architekta, jak i dla użytkowników. Na szczęście projekt udał się bardzo dobrze i wszyscy są zadowoleni. W pobliżu stoi kolejna kamieniczka, przy Kościuszki 11a, tym razem o szerokości 255 cm... Cóż, nie od dzisiaj wiadomo, że w Sopocie już nie metr, ale każdy wręcz centymetr jest w cenie. Po drugiej stronie ulicy, na budynku zobaczymy tablicę pamiątkową ufundowaną słynnemu aktorowi Klausowi Kinskiemu. Urodził się on właśnie tutaj, w Sopocie.
Sopot, ul. Kościuszki 3a

Plan dojazdu i więcej zdjęć - jest tutaj


 


Opera Leśna - obok sopockiego molo, drugie, najbardziej kultowe miejsce-symbol miasta. Otwarta w 1909 roku, początkowo jako teatr leśny, uważana jest przez znawców za jedną z najpiękniejszych scen w Europie, o bardzo dobrej akustyce. Sławę operze i samemu miastu przyniosły w latach dwudziestych XX wieku festiwale wagnerowskie. Przyciągały one publiczność wspaniałymi, pełnymi rozmachu dekoracjami oraz wysokim poziomem artystycznym.


Opera Leśna Sopot - fot. Great Capture Karol ZakaszewskiPo wojnie sławę temu miejscu przywrócił Władysław Szpilman - bohater filmu Romana Polańskiego "Pianista". Przekonał on decydentów do swojego pomysłu - Festiwalu Piosenki. Początkowo był to zwykły konkurs piosenki, którego pierwsze 3 edycje (1961-1963 ) odbyły się w nie istniejącej już hali Stoczni Gdańskiej. Dopiero w połowie lat siedemdziesiątych, po wielu zmianach nazwy i formuły - narodził się Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie. Szybko zdobył miano najbardziej cenionej imprezy piosenkarskiej socjalistycznych krajów Europy środkowo-wschodniej.


Sopot, ul. Moniuszki 12, tel. 58 555 84 00


W 2012 zakończono zupełną przebudowę Opery Leśnej, która zyskała nowoczesne oblicze przy zachowaniu architektury nawiązującej do historii. Nowa Opera Leśna w Sopocie posiada dzisiaj współczesną infrastrukturę, wygodną tak dla widzów jak i występujących artystów. Utrzymano jednocześnie jej unikalny klimat - poczucie bezpośredniego zanurzenia w pięknej przyrodzie.
Na widowni, przykrytej imponującym dachem, może dzisiaj zasiąść od 5 do 5,5 tysiąca osób.


Plan dojazdu - jest tutaj          Więcej informacji, imprezy, wydarzenia w Operze - są tutaj

Koncert Państwowej Filharmonii Kameralnej. Dyryguje - Wojciech Rajski. Fot. PFKPrzy okazji warto wspomnieć, że na terenie Opery znajduje się malownicza siedziba Polskiej Filharmonii Kameralnej. Orkiestra, założona i prowadzona przez słynnego dyrygenta Wojciecha Rajskiego obchodziła w 2007 r. 25-lecie występów. W 1997 r., w dowód uznania dla jej krajowych i zagranicznych osiągnięć została uhonorowana m.in. własną salą koncertową - jako jedyna orkiestra w kraju. Bardzo dobra akustycznie, wielofunkcyjna sala sprzyja utalentowanym artystom i publiczności, która lubi to miejsce pełne klimatu.
Sopot, ul. Moniuszki 12, tel. 58 555 84 20, 21, e-mail: pfk@sopot.pl

Więcej na temat orkiestry i koncertów - jest tutaj


 


Punkty widokowe - oprócz wspomnianej Łysej Góry Sopot oferuje liczne miejsca o jeszcze widokach. Wzdłuż zalesionych wzgórz górujących nad miastem prowadzi Szlak Lisów (ok. 9,5 km) łączący ze sobą następujące punkty:
• plac przed kościołem Zesłania Ducha Świętego (widok)
• ul. Okrężna - widok
• Rysie Wzgórze (jest wieża, ale formalnie niedostępna)Sopot widok zdjęcia molo
• Wzniesienie Strzeleckie - widok
• Wzgórze olimpijskie
• Łysa Góra - widok
• Mała Gwiazda
• Glinna Góra - Śępie Wzgórze - widok
• okolice ul. Smolnej - widok
W samym mieście polecamy punkt informacji turystycznej usytuowany tuż przy Skwerze Kuracyjnym - z widokiem na molo i Zatokę Gdańską (Sopot, Plac Zdrojowy 2). Kilkanaście metrów dalej znajduje się dawny komin sanatorium - obecnie quasi latarnia morska z piękną panoramą - także w kierunku Gdańska.


 


Sopot - ratusz miejskiStrumień na tyłach sopockiego ratuszaRatusz miejski - budynek Urzędu Miejskiego w Sopocie ma już prawie 100 lat. Zadbany, ze starannie utrzymaną roślinnością wokół, przyciąga wzrok spacerowiczów. Można kilka minut "wędrować" po jego fasadzie odkrywając ciekawe elementy urozmaiconej architektury. Także niektóre wnętrza potrafią zauroczyć, ale ze względów urzędowych nie zawsze są dostępne. Ratusz stoi w niedużym parku. Jeżeli wychodząc z niego skręcimy w lewo by zejść na dół w stronę plaży - przejdziemy przez malowniczy zakątek miasta. Mostek przerzucony nad wijącym się w dole górskim strumieniem i bujna zieleń - to miniaturka krajobrazu rodem z Podbeskidzia.
Sopot, ul. Kościuszki 25/27


Plan dojazdu i więcej zdjęć - jest tutaj


 


Rowery -  Molo i Monciak zaliczone? Wsiadaj na rower!
Oczywiście żaden szanujący się turysta nie wyobraża sobie wizyty w Sopocie, bez choćby paru minut spędzonych na Molo lub popularnym Monciaku. Oba miejsca mają niewątpliwie swój Wypożyczalnia rowerów Sopot - VELOKINGurok, zwłaszcza podczas wakacji. Tłumy zrelaksowanych spacerowiczów, gwarne knajpki i stragany z pamiątkami sprawiają, że buzia sama zaczyna uśmiechać się od ucha do ucha.
Jednak Sopot ma jeszcze jedną ważną zaletę: jest sercem Trójmiasta. Po przywitaniu się z nim, wskakuj na rower odwiedzić Gdańsk i Gdynię! Pomoże Ci w tym wypożyczalnia rowerów i gokartów Veloking. Ma ona swoje punkty rozlokowane wzdłuż całego trójmiejskiego deptaka, w tym dwa w samym Sopocie. Rowerem w ciągu kilkunastu minut dostaniesz się do granic przyległych miast.
W Veloking wypożyczysz też gokarty na pedały firmy Berg. To czołowy producent tego typu sprzętu. Gokarty są bezpieczne i łatwe w obsłudze, maluchom podróżuje się nimi dużo wygodniej i bezpieczniej. Oczywiście gokartowej zabawy możesz spróbować sam – wypożycz wersję dla dorosłych!

Nasze wypożyczalnie w Sopocie:
Adres: ul. Aleja Franciszka Mamuszki 2, Sopot - przy restauracji Smak Morza naprzeciwko Grandhotel
Adres: ul. Parkowa 18, Sopot
Kontakt: info@veloking.pl
Infolinia: +48 798 389 508
Sopot - ul. Bohaterów Monte Cassino - słynny Ulica Bohaterów Monte Cassino
- "Monciak" - kiedyś była podobno dróżką łącząca wieś z osadą rybacką nad brzegiem morza. Obecnie liczy nieco ponad 600 m i jest najsłynniejszą ulicą Polski Północnej. Wielu architektów uznaje tę główną ulicę-deptak z jej sklepami i restauracjami oraz mieszkalne, boczne uliczki - za idealne rozwiązanie urbanistyczne. Praktyczne i przyjazne ludziom zarazem. Bo sprzyjający klimat odczuwa się tutaj natychmiast. Wystarczy np. spacer, deser przy stoliku i chce się dłużej żyć! To działa zresztą przez cały rok. Proszę sprawdzić osobiście.

Plan dojazdu i więcej zdjęć - jest tutaj


Sopot - filmowa willa ukryta w ogrodzieUliczka Willowa
- a dokładnie ulica Obrońców Westerplatte. Do tej najbardziej willowej części dochodzimy od strony "Monciaka" (lub od Dworku Sierakowskich) przez malowniczy mostek. Pomijając na początku pewną betonową bryłę (budynek po lewej) możemy oddać się wyobrażeniom, jak kiedyś tętniło tutaj życie wyższych sfer. Starannie zaprojektowane, neobarokowe, secesyjne i eklektyczne wille oraz otaczające je ogrody często było wykorzystywane jako plenery filmowe.

Plan dojazdu
i więcej zdjęć - jest tutaj


 


Sopot - willa BasneraWilla Basnera - wzorowana na Pałacu Wielkich Mistrzów z Zamku Malborskiego. Jej pierwszym właścicielem był bogaty kupiec zbożowy, którego pasją były meble i dzieła sztuki. Kryzys lat 20-tych zeszłego wieku doprowadził go do bankructwa, a kolekcję pięknych przedmiotów sprzedano w większości na różnych aukcjach. Prawdopodobnie, bowiem miłośnicy tajemnic doszukują się prawdy w pogłoskach o zakopanych na posesji skarbach. Fakt zakupu nieruchomości, gruntownego remontu i wkrótce sprzedaży willi przez jedną z firm 10 lat temu - dodatkowo podgrzał dyskusje o rzekomych skrytkach.
Sopot, ul. Bolesława Chrobrego 48


Plan dojazdu - jest tutaj


 


Wyścigi konne - sopocki hipodrom, zbudowany ponad 100 lat temu, od początku istnienia należał do głównych atrakcji kurortu. W całej Europie takie miejsca przyciągały oprócz miłośników koni również tzw. śmietankę towarzyską ze świata polityki, biznesu, sportu i kultury. Hipodrom w Sopocie szybko zdobył uznanie i sławę, a po II wojnie światowej stał się najważniejszym tego typu obiektem w Polsce. Była tutaj rozgrywana m.in gonitwa o nazwie "Wielka Bałtycka", dająca zwycięzcom prawo startu w innych, najważniejszych gonitwach Europy i świata: czeskiej - "Wielkiej Pardubickiej" oraz angielskiej - "Grand National".


Zawody na sopockim hipodromie - fot. Sławomir Panek (www.fotogrupa.pl)Po kryzysie lat 80 i 90 świetność tego miejsca powraca - także za sprawą patronatu miasta Sopot. Kolejne imprezy gromadzą coraz więcej publiczności doceniającej walory rekreacyjne świetnie położonego, niemal w centrum miasta, 40-hektarowego terenu wyścigów. Dodatkowe inwestycje zwiększą niebawem możliwości atrakcyjnego wypoczynku na hipodromie oraz treningów obecnych tutaj szkółek jeździeckich.
Sopot, ul. Polna 1, tel. 58 551 78 96

Plan dojazdu i więcej zdjęć - jest tutaj


 


ECO LINE - to obsługiwana przez elektryczne busy - specjalna linia turystyczna. Podstawowa wycieczka przez Sopot trwa około 45 minut. W tym czasie opowiadana jest historia miasta i ECO LINE - elektryczne busy SOPOTjego największych atrakcji w formie nagrań audio-guide w 4 językach ( polski, angielski, niemiecki i rosyjski). Istnieje opcja modyfikowania trasy wycieczki umożliwiając gościom zwiedzanie poszczególnych atrakcji takich jak muzeum Sopotu, Grodziska czy Opery Leśnej oraz odpowiednio skrócenia lub wydłużenia przejazdu. Każdy z naszych wygodnych busów pomieści do 13 pasażerów. Jednorazowo jesteśmy w stanie przewieźć w 3 busach maksymalnie 39 osób - także w ramach zamówionego transferu.
Podobne usługi Operator świadczy w Gdańsku (Westerplatte) oraz na Mierzei Wiślanej.

Operator Eco-Line Tours
info@ecolinetours.pl
tel.: +48 534 906 316
rezerwacje: +48 881 623 000 (pon - pt, godz. 9-17)
www.ecolinetours.pl


 Inne propozycje na aktywny wypoczynek w Sopocie


 Gokarty KartCenter SOPOT


Asfaltowy tor gokartowy o długości ponad pół kilometra, wyposażony w specjalnie wzmocnione bandy z tworzywa polietylenowego oraz unikalny most tunelowy są gwarancją niezapomnianych wrażeń!
Gokarty firmy Sodi – światowego lidera branży gokartowej - na pewno nie rozczarują nawet największych pasjonatów dużych prędkości.
 
Tor kartingowy SOPOT KartCenter - super atrakcjaOferta KartCenter (działa na rynku gokartów od 2008 roku) jest także skierowana dla młodszych „kierowców”. Czekają na nich specjalne gokarty o pojemności 160 CC - dostępne wyłącznie dla dzieci ( pow. 7 roku życia i 135 cm wzrostu).


Firma obsługuje klienta indywidualnego oraz grupy zorganizowane, organizuje imprezy okolicznościowe – imprezy integracyjne, wieczory kawalerskie, urodziny itp. Na miejscu znajduje się stylowa restauracja. Drugi tor gokartowy KartCenter znajduje się w Gdyni - tutaj.


 Godziny otwarcia - są tutaj
 Cennik KartCenter Sopot (jazda, wynajem toru, inne) - jest tutaj
 Rezerwacje dla grup*: tel.+48 692 277 978  
*Indywidualne przejazdy nie wymagają rezerwacji.
Dojazd - dane GPS: 54.26'02.40" - 18.33'49.38" (wjazd od ul. 3 Maja w Sopocie)
KOLIBA - Karczma Regionalna i restauracja - oryginalna chata góralska, położona na skraju Sopotu, u wejścia na plażę. W otoczeniu drzew Parku Północnego, przyciąga miejscowych i turystów swoją kuchnią i nastrojowym klimatem. To kameralne miejsce jest czynne przez cały rok i całą dobę.


Dbałość o szczegóły góralskiego wystroju wnętrza, jakość Sopot - koncertowa zabawa w Kolibiesmacznych potraw i świetna atmosfera - są gwarancją mile spędzonego tutaj czasu. Odpowiednie zaplecze pozwala zorganizować w Kolibie nie tylko spotkania biznesowe, biesiady, wesela i bankiety, ale również koncerty. Koliba latem, to także wspaniała plaża z całą infrastrukturą służącą wypoczynkowi i zabawie. Plaża Koliba posiada prestiżowy tytuł Blue Flag - przyznany zaledwie kilku obiektom na polskim wybrzeżu.


Przyjedź, przyjdź i pozostań - w Kolibie poczujesz się doskonale -  i samemu, i we dwoje, i gromadnie!
Sopot Plaża KolibaSopot, ul. Powstańców Warszwskich 90Sopot Plaża Koliba

Rezerwacja: adam@koliba.pl
Muzyka: maciej@koliba.pl


Więcej: www.koliba.pl
Mini golf w Sopocie


MINI GOLF - SOPOT
To najstarszy obiekt w Polsce, powstał w 1994 roku i składa się obecnie z atrakcyjnie położonego pola (tuż nad morzem w Sopocie) oraz stylowej Tawerny. Działa tutaj również Mini Golf Club Sopot, który został członkiem Światowej i Europejskiej Federacji Mini Golfa.

Profesjonalna obsługa, świetne warunki do uprawiania tej dyscypliny oraz przystępne ceny sprawiają, iż jest to ulubione miejsce wypoczynku przez cały rok. Wstęp na pole jest bezpłatny, natomiast korzystanie z 18-torów do gry na dwunastometrowych stanowiskach odbywa się za wypożyczeniem kija, piłki oraz szablonu do zapisywania wyników.


W lipcu i sierpniu organizowana jest codziennie zabawa z muzyką na żywo, a na dużym ekranie można śledzić na żywo transmisje sportowe Canal +.


Sopot, ul. Hestii 5-7, tel. 502 748 661


Więcej na temat mini golfa i obiektu - jest tutaj
SPA & Wellness - to przyjemność, której można zażywać przez cały rok, niezależnie od pogody. Polecamy stylowe miejsce, noszące nazwisko słynnego współzałożyciela miasta Sopot - Jeana (Jana) Georga Haffnera. Ten lekarz wojsk napoleońskich zbudował w pobliżu Gdańska kąpielisko morskie, które stało się zalążkiem obecnego kurortu Sopot.  A tym miejcem, naprawdę bardzo przyjemnym, jest ...


HOTEL HAFFNER ****                       Sopot, ul. Haffnera 59, tel. +48 58 550 99 99


Hotel Haffner SPA SOPOTPołożony w centrum Sopotu, klimatyzowany, dysponuje pokojami i apartamentami z bezpłatnym dostępem do Internetu. Do dyspozycji Gości jest basen, stylowe SPA z szerokim wachlarzem zabiegów, Baby Hotel, profesjonalny symulator golfa, pub, restauracja, strzeżony parking i garaż, a także nowoczesne, w pełni wyposażone centrum konferencyjne.


Hotel Haffner co roku otrzymuje prestiżowe nagrody i wyróżnienia  m.in innymi w kategorii SPA czy Hotelu Przyjaznego Rodzinie. Cukiernicy z Haffnera zdobyli w 2015 roki tytuł Mistrzów Polski, więc także i na tym polu sopocianie mają się czym pochwalić.


Więcej informacji o Instytucie SPA & Salon w Hotelu Haffner - jest tutaj
Statek Pirat - rejsy wycieczkowe z Sopotu


Statek Pirat - SOPOTStylizowany statek wycieczkowy "Pirat" już ponad 11 lat cieszy zarówno turystów jak i mieszkańców Trójmiasta.
Zaprasza na swój pokład codziennie od rana do późnego wieczora, od połowy maja do połowy pażdziernika.

Degustacja pięknych krajobrazów - w połączeniu z możliwością skosztowania polskiego i śródziemnomorskiego menu wykwintnej restauracji pokładowej - to wyśmienita mieszanka. Klimat wakacyjnej podróży zapewnia także kawiarnia kusząca aromatem kawy i smakiem pysznych deserów. Spragnionych zapraszamy do drink baru.

Pirat łączy tradyStatek Pirat - SOPOT - rejsy wycieczkowecyjną oprawę z nowoczesnym wyposażeniem, pozwalającym na komfortową organizację imprez - przy pełnym, certyfikowanym bezpieczeństwie. Jego walory doceniło już wiele renomowanych firm oraz instytucji.

Statek może zabrać na swój pokład do 188 pasażerów. W swojej ofercie ma 40 minutowe rejsy wycieczkowe po Zatoce Gdańskiej (z Sopotu) oraz czartery (także z Gdyni lub Gdańska). Dużym zainteresowaniem cieszą się nocne wyprawy połączone z bankietami lub imprezami tematycznymi. Romantyczny zachód słońca jest również wspaniałym, niezapomnianym doznaniem...


Niewątpliwą atrakcją dla wszystkich melomanów są organizowane na pokładzie Pirata cykliczne spotkania z muzyką szantową na żywo. Więcej informacji - tel. 724 24 24 81.


Zapraszamy na spotkanie z Piratem i przygodą!


Miejsce cumowania: główka molo w Sopocie (patrz - mapa poniżej)
Więcej zdjęć z Sopotu - jest tutaj


Noclegi w Sopocie (hotele, pensjonaty, kwatery i inne) - są tutaj


Propozycje wycieczek po najciekawszych regionach województwa pomorskiego - są tutaj


Sopot - atrakcje nad morzem