II Zlot Zabytkowych Samochodów w Chmielnie 2024

II Zlot Zabytkowych Samochodów w Chmielnie 2024

Chmielno, ul. Grzędzickiego 32 - stadion, pomorskie
Miejscowość Chmielno
Termin


Wójt Gminy Chmielno oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie wraz z Panem Sławomirem Bugajskim - zapraszają na ,,II Zlot Zabytkowych Samochodów’’, który odbędzie się 15 czerwca br. o godz. 11.00 na Stadionie Gminnym w Chmielnie przy ul. Grzędzickiego 32.
Ideą wydarzenia jest przedstawienie oldschoolowego wizerunku samochodów i motocykli oraz poznanie ich, często bardzo ciekawej, historii. Podczas zlotu będzie możliwość obejrzenie z bliska pojazdów (czasem nawet od środka), porozmawiania z ich właścicielami oraz wykonania pamiąstkowych zdjęć.

II ZLot Zabytkowych Samochodów Chmielno 2024

Organizatorzy Zlotu przewidują obecność kilkadziesięciu niezwykłych, muzealnych pojazdów - wszystkich "na chodzie" mających minimum 25 lat. W ramach wydarzenia przewidziano również konkurs - głosowanie na najpiękniejsze auto Zlotu. Wstęp wolny.

🚗 Program II Zlotu:

godz. 11.00 - rozpoczęcie Zlotu na stadionie - przyjazd uczestników
godz. 13.00 - przejazd ulicami Chmielna i głosowanie na najpiękniejsze auto
godz. 15.00 - rozstrzygnięcie głosowania i uroczyste wręczenie pucharu ,,II Zlotu Zabytkowych Samochodów’’
godz. 16.00 - zakończenie zlotu

Ciekawostki praktyczne

Oldtimer – to, według członków Amerykańskiego Klubu Aut Zabytkowych, samochód mający powyżej 25 lat. W Polsce brak jest formalnie przyjętych tutaj granic wiekowych.
Auto zabytkowe - zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami musi mieć co najmniej 40 lat, a dodatkowo nie może być produkowane od co najmniej 15 lat i musi składać się przynajmniej w 75% z oryginalnych części. Przy mniejszym udziale staje się repliką.

W wyjątkowych przypadkach, żółtą tablicę auta zabytkowego może otrzymać także młodszy samochód, o ile spełnia inne, nietypowe warunki np.:
● jest samochodem sportowym z prestiżowym sukcesem
● jest samochodem unikatowym lub z mocno limitowanej serii
● jest samochodem o wyjątkowej wartości historycznej

Organizatorzy serdecznie zapraszają do Chmielna dzieci i dorosłych,lot wszystkich fanów motoryzacji. Zadbane, piękne oldtimery potrafią zachwycić niemal każdego!

Jakiej pogody można spodziewać się podczas zlotu? W sobotę 15 czerwca niebo będzie zachmurzone, a temperatura sięgnie ok. 22-23 stopni Celsjusza. Niewielkie opady deszczu są przewidywane, ale dopiero wieczorem.

Złot Zabytkowych Samochodów 2024 w Chmielnie!

Galeria
Załaczniki
II Zlot Zabytkowych Samochodów w Chmielnie 15 czerwca 2024
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner