Arboretum pomorskie - Wirty, Kozin, Marszewo

Arboretum pomorskie - Wirty, Kozin, Marszewo

pomorskie

Arboretum - to doświadczalny teren leśny, szkółka drzew i krzewów, tworzony w formie parku, "ogrodu" leśnego. Na miejscu często jest można kupić atrakcyjne sadzonki. Odmianą arboretum jest leśny ogród botaniczny.

Arboretum - pomorskie

Arboretum Wirty🌳🌲 Arboretum Wirty (5 km od Zblewa, 17 km od Starogardu Gdańskiego, nad jeziorem Borzechowskim) tel. 58 588 35 79 To jeden z najstarszych i największych w Polsce ogrodów- założony w 1875 r. Arboretum w Wirtach zajmuje teren ok. 70 hektarów i składa się z części leśnej oraz parkowej (7 ha)a 33 hektarach.

Znajdziemy tutaj ponad 450 gatunków drzew i krzewów z Polski, Europy oraz innych części świata. Na terenie arboretum stworzono m.in. ścieżkę widokową oraz dydaktyczną, a także romantyczny staw. Na miejscu można również zakupić ciekawe sadzonki. Uwaga! Przy drodze Borzechowo-Wirty rośnie 300 letnia lipa, która wg legendy pomaga ludziom w kłopotach - pod warunkiem, że się ją pocałuje. Więcej - patrz tutaj Arboretum Kozin🌳🌲 Arboretum Kozin (na południe od trasy Słupsk-Lębork, 24 km od Lęborka, drogą nr 212) tel. (do nadleśnictwa Cewice) 59 861 34 34, 59 861 34 42. Założone w 1997 roku, z dobrze przygotowanym zapleczem technicznym dla wypoczynku dzieci, młodzieży oraz dorosłych. W pobliżu wzniesienie 151 m.npm. Więcej - patrz tutaj

 

🌳🌲 Leśny Ogród Botaniczny Marszewo - jest obiektem stworzonym i zarządzanym przez Nadleśnictwo Gdańsk.
Ogród zajmuje 50 hektarów powierzchni, przeważnie zalesionej, z tematycznymi kolekcjami roślinnymi oraz specjalnymi atrakcjami dla zwiedzających.
Obecnie 31 kolekcji zawiera ok. 300 gatunków roślin. Oprócz tych z Pomorza Gdańskiego znajdziemy tutaj także drzewa i krzewy z innych stron świata m.in z Ameryki i Dalekiego Wschodu.
Większość terenu jest ogrodzona, a bezpieczne urządzenie ogrodu pozwala na samodzielne spacerowanie nawet dzieciom z klas pierwszych. Specjalną atrakcją dla dzieci, nastolatków i dorosłych są ścieżki rekreacyjno-edukacyjne poza główną częścią LOB Marszewo:
Szlak Alicji w Zaczarowanym Lesie (rodzinny, 624 m długości, miejscami stromy, z labiryntem zmysłów)
Szlak Korzeni (1,5 km długości)
Obydwa szlaki, urozmaicone domkami hobbitów, są dostępne bez ograniczeń czasowych.

Leśny Ogród Botaniczny "Marszewo"
Gdynia, ul. Marszewska 5
tel. 58 580 01 42
www.marszewo.edu.pl

Arboretum i leśny ogród botaniczny - wypoczynek i edukacja w pomorskim

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner