Ostrzyce - atrakcje ⭐ ciekawe miejsca na Kaszubach 🧭

Ostrzyce - atrakcje ⭐ ciekawe miejsca na Kaszubach 🧭

Miejscowość Ostrzyce

Jeżeli ktoś szuka pięknych krajobrazów, komfortowych noclegów, różnorodnego Wypoczynek w Ostrzycachwypoczynku i lubi dobre drogi - to spokojnie może przyjechać w okolice Ostrzyc i Somonina. Miejscowi włodarze aktywnie też dbają o ofertę kulturalną, jako uzupełnienie naturalnych atrakcji. A jest ich naprawdę dużo. Kajakiem, rowerem, konno i pieszo, łodzią i balonem - zwiedzać kaszubską ziemię można na różne sposoby. Na początek, zapraszamy na spacer poniżej - atrakcje turystyczne są tuż, tuż...

NoclegiBrodnica Dolna, Ostrzyce (więcej w wyszukiwarce po prawej stronie)

Ostrzyce - atrakcje

Jastrzębia GóraPanorama z Jastrzębiej Góry k. Ostrzyc - punkt widokowy w OstrzycachJastrzębia Góra zimą - położony ponad drogą Ostrzyce - Brodnica Dolna na wysokości ponad 220 m npm. Kierunek nadaje drogowskaz z parkingu przy ul. Droga Kaszubska. Wejście wymaga pewnego wysiłku, bowiem różnica poziomów między lustrem jeziora a szczytem wzgórza wynosi prawie 57 metrów. Wysiłek rekompensuje jednak piękna panorama, która z pewnością należy do tzw. Złotych Widoków Szwajcarii Kaszubskiej. Jeziora, lasy i zabudowania układają się tutaj jak w ogromnym amfiteatrze. Miejsce leży na prywatnym gruncie, na skraju uprawianego pola.w
Na Jastrzębiej Górze znajdziemy jeszcze ciekawostkę - duży głaz narzutowy - Królewski Kamień. Nazwa upamiętnia odwiedziny tego miejsca ponad 170 lat temu przez króla Prus, Fryderyka Wilhelma IV.

Kajaki i spływy kajakowe - w Ostrzycach są niezwykle popularne. Jezioro Ostrzyckie - leżące na szlaku tzw. Kółka Raduńskiego służy zresztą nie tylko kajakarzom lecz również żeglarzom oraz amatorom rowerów wodnych.

Wypożyczalnia U Hani - zaprasza na niezapomniane spływy kajakowe m.in rzeką Radunią oraz po okolicznych jeziorach tworzących wspomniane Kółko Raduńskie. Dla turystów indywidualnych oraz grup zorganizowanych zapewnia sprawdzony, wysokiej jakości sprzęt kajakowy - kajaki polietylenowe dwuosobowe. Jednym z miejsc startu może być baza w Ostrzycach.
Wypożyczalnia kajaków Ostrzyce - Kaszuby - pomorskie
Dodatkowo oferowany jest:

- transport uczestników,
- transport sprzętu i bagażu,
- nocleg i wyżywienie do uzgodnienia
-  wiele innych atrakcji.

Ostrzyce, U Hani (rzeka Radunia i okolice)
tel. 58 684 18 35, tel. 663 657 421


Kaszubskie Kajaki znad Raduni - to firma specjalizująca się w organizacji spływów indywidualnych i grupowych po szlaku rzeki Raduni. Jednak jej spływy często są spotykane Kaszubskie Kajaki - Kiełpino - Trątkownicatakże na innych rzekach Szwajcarii Kaszubskiej, takich jak: Łeba, Słupia, Łupawa czy Bukowina. W jej ofercie znajdują się spływy trwające od kilka godzin, po cały dzień czy kilka dni - na trasach łatwych i ekstremalnie trudnych - do wyboru i uzgodnienia.
Flagowym odcinkiem Kaszubskich Kajaków jest Górna Radunia. Trasa rozpoczyna się w Ostrzycach, a kończy się we własnej bazie biwakowej w Trątkownicy, gdzie jest możliwość rozpalenia ogniska lub skrycia się przed słońcem lub deszczem pod zadaszoną wiatą.

Oferowany sprzęt to kajaki polietylenowe najwyższej klasy: dwuosobowe Aquarius Pro Tour oraz Perception Vista, a także Spływ rzeka Radunia - Kaszubskie Kajakijednoosobowe Aquarius Traper. Są to kajaki bezpieczne oraz wyposażone we wszystkie potrzebne kajakarzowi elementy. Do dyspozycji kajakarzy jest takze szeroki zakres rozmiarowy kamizelek asekuracyjnych i ratunkowych. Każdy uczestnik spływu znajdzie odpowiedni sprzęt asekuracyjny dla siebie, nawet bardzo małe dzieci.
W cenie spływów jednodniowych są zawarte:
- darmowy parking,
- transport kajaków oraz uczestników na start lub z mety spływu,
- ognisko na końcu spływu,
- dokładną mapkę spływu.
Ponadto można skorzystać z naszego pola namiotowego mieszczącego się w Trątkownicy.

Kaszubskie Kajaki,
Kiełpino, ul. Raduńska
tel. 791 205 733

 

Kaktusy - wystawa katusów CACTUSARIUM - to Kaktusy Ostrzyce - wystawa kaktusów CACTUSARIUMprywatna kolekcja tworzona w Ostrzycach już od 50 lat!  Zbiór roślin kompletowany jest głównie metodą wysiewów przez ich wielkiego pasjonata - Mieczysława Burghardta. Wystawa obejmuje obecnie ok 5 tysięcy egzemplarzy, Na miejscu można uzyskać szereg informacji na temat uprawy kaktusów i występowania ich w środowisku naturalnym. Wystawa dostępna praktycznie cały rok. Więcej o wystawie - patrz tutaj

Cactusarium Ostrzyce
ul. Ramlejska 11
tel. 502 731 338

 

Mini golf w Pensjonacie StolemMini golf, bilard
- na rekreacyjną zabawę dla każdego zapraszamy do Ostrzyc, do obiektów położonych przy Centrum Rekreacji U Stolema. Kompleks rozciągajacy się od ściany lasu (park linowy) po brzeg jeziora Ostrzyckiego (plaża, kąpielisko, wypożyczalnia sprzętu wodnego) jest miejscem gdzie niemal każdy znajdzie coś dla siebie. Pełen zestaw atrakcji - jest tutaj

Dzieci z pewnością zaciekawi możliwość obejrzenia mini ZOO - tutaj

 

Ostrzyce - Park Linowy U StolemaOstrzyce - Park Linowy U StolemaPark linowy zbudowany przy Centrum Rekreacji U Stolema składa się z dwóch tras (o różnym stopniu trudności) mających w sumie długość ok. 300 metrów. Wśród 20 przeszkód-atrakcji, które urozmaicają przejście parku, trafimy na:

- most tybetański
- pal Azji
- siatki poziome i pionowe
- ścieżkę nad kanionem
- drabinkę oponową
- 50 metrową kolejkę zjazdową (tyrolkę)
- wózek zjazdowy

Platformy umocowano na dużych drzewach porastającyh zbocze wzniesienia, na wysokości Ostrzyce - Park Linowy U Stolemaod 4 do 12 metrów nad ziemią. Różnica poziomów sięga 30 metrów, a z najwyżej położonego podestu rozciąga się wspaniała panorama na Jezioro Ostrzyckie. Zdjęcia nie publikujemy - to trzeba zobaczyć samemu!
Z parku mogą korzystać wszystkie osoby mające minimum 8 lat i 140 cm wzrostu. Dzieci do lat 14 - pod opieką dorosłych.
Park linowy U Stolema jest jedną z kilku atrakcji dostępnych w Centrum Rekreacj dostęnych - tutaj

Więcej zdjęć z terenu parku oraz mapa satelitarna- jest tutaj.

Godziny otwarcia Parku i ceny biletów - są tutaj

Ostrzyce,
ul. Droga Kaszubska 8A, tel. 58 684 18 77
www.ustolema.pl

 

Wypożyczalnia rowerów Ostrzyce U MaryliRowery i wycieczki rowerowe należą do tradycyjnych przyjemności turystów odwiedzajacych Kaszuby. Zainteresowani tą formą wypoczynku mogą skorzystać z wypożyczalni rowerów w Ostrzyckiej Gościnie U Maryli, która znana jest w okolicy także z dobrych posiłków.
Wypożyczalnia rowerów jest czynna od maja do września. Cennik wypożyczalni - jest tutaj (dłużej = taniej)

Restauracja U Maryli zaprasza do nabrania sił przed wycieczką oraz zregenerowania się po wojażach. Smaczne i dobre jedzenie w rozsądnej cenie podstawą dobrego humoru :) na cały dzień!

Ostrzyce, ul. Droga Kaszubska 19
tel. (58) 684 16 18
www.umaryli.pl
biuro@umaryli.pl

 

 Kawiarnia, apartament, 2 domki - Wiatrakcje na Górze Sobótka (Ręboszewo - 6 km) Kawiarnia Wiatrak Ręboszewo Kaszuby

UWAGA - statek wycieczkowy STOLEM, który w poprzednich sezonach pływał po Jeziorze Ostrzyckim został wycofany z oferty miejscowych atrakcji i nie będzie już dostępny.

Gminny Ośrodek Kultury SOMONINOWięcej fotografii krajobrazów i atrakcji Ostrzyc - patrz tutaj

★ Atrakcje w sąsiednich Kartuzach - są tutaj
★ Atrakcje w sąsiednim Szymbarku -
są tutaj
★ Atrakcje turystyczne w pomorskim - są tutaj

Ostrzyce i okolice są piękne przez cały rok!

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner