Pieczenie chleba - pokazy, warsztaty, własnoręczny wypiek

Pieczenie chleba - pokazy, warsztaty, własnoręczny wypiek

pomorskie

Pokazy pieczenia swojskiego chleba. Kto nie wzdycha na myśl o prawdziwym chlebie, ten pewnie Warsztaty pieczenia chleba Kaszubynie zna jego smaku. Ale jest okazja by go poznać. Zapraszamy na prawdziwą ucztę - na obserwację i degustację chleba powstającego tylko na bazie mąki, wody i soli. Bez konserwantów, bez spulchniaczy, bez drożdży piekarskich. Tajemnica Pieczenie chleba na Kaszubach - U Miodowskich - Pierszczewodobrego wypieku tkwi bowiem w zakwasie i odpowiednim podejściu do wyrabianego ciasta, dającego  w efekcie pyszny chleb. Taki bochen pachnie świeżością i potrafi wytrzymać smakowo do następnego wypieku - kiedyś zwyczajowo prowadzonego co 2 tygodnie. A spróbowany na miejscu, jeszcze ciepły - potrafi zauroczyć.
Na Kaszubach są gospodarstwa proponujące także własnoręczne przygotowanie tradycyjnego chleba. Wspólnie upieczony, domowy chleb smakuje podwójnie!

Poniżej - zapraszamy do kilku sympatycznych miejsc, gdzie możemy umówić się na pieczenie nawet całą wycieczką. Prosimy tylko o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

Pieczenie chleba 🍞 - pokazy, animacje, warsztaty

■ CHMIELNO - Resort U CHŁOPA

Jest takie miejsce w Chmielnie na Kaszubach, gdzie warto przyjechać z całą klasą na 1- 2- lub trzydniowy pobyt. W bardzo wygodnych i bezpiecznych warunkach zapewnimy urozmaicony pobyt dla dzieci, które poprzez zabawę mogą poznać wiejskie tradycje i sztukę.

Pieczenie chleba - oferta dla szkół i grup - agroturystyka U Chłopa Dodatkowo oferujemy również:

■ pokazy pieczenia chleba, robienie masła
■ przejażdżki wozem, możliwość zrobienia ogniska
■ gotowanie zupy z dyni, zabawy i warsztaty (papierowa łąka!)
■ zwiedzanie muzeum ceramiki, malowanie na szkle
■ bliskie spotkania z krową, owcą

Proponujemy Państwu również możliwość skorzystania z naszej szerokiej oferty edukacyjnej w formie zajęć warsztatowych. Szczegóły oferty oraz ceny - są tutaj

Chmielno
tel. 604 595 158, tel. 58 684 23 32
e-mail: info@uchlopa.com
www.uchlopa.com


■ KAMIENICKI MŁYN - AGROTURYSTYKA NAD STRUMYKIEM

Nad Strumykiem - piec chlebowy i swojski chleb na KaszubachBardzo sympatyczne miejsce, przy lesie, nad strumykiem i blisko malowniczego jeziora Junno. Gospodarze zapraszają na pokazy i degustację pysznego, swojskiego chleba. Wypiek odbywa się oczywiście w prawdziwym piecu chlebowym. Całą "procedurę" przygotowania i wypieku chleba może na raz oglądać do 10 osób. Można również, po uzgodnieniu, samemu spróbować swoich sił. Tych, którzy chcą śledzić wszystko od A do Z - zapraszamy na nocleg na miejscu. Przygotowane wieczorem ciasto "dojrzewa" przez noc, a rano, po wyrobieniu, jest wstawiane do pieca.

Gospodarstwo Nad Strumykiem świetnie nadaje się na wakacje, wczasy i weekendy. Piękna, cicha, niemal górzysta okolica, czyste jezioro - warto tu przyjechać! Więcej o tym miejscu - jest tutaj

Kamienicki Młyn (okolice Sierakowic)
tel. 58 681 92 00
tel. 668 858 914


■ PIASZNO koło Bytowa - GÓRA LEMANA

Serdecznie zapraszamy do wyjątkowego miejsca - na Górę Lemana koło Bytowa. Znajduje sie Pieczenie chleba Kaszubytutaj agoturystyka Klemensa Lemana, który zbudował tutaj prawdziwą, prehistoryczną wioskę - neolityczną osadę Gotów. Można zamieszkać w drewnianej chacie, skorzystać z ręcznych żaren i samemu zemleć ziarno na mąkę. Zjeść własnoręcznie wypieczony chleb, z własnoręcznie przygotowanej na Pieczenie Chleba mąki... A warto spróbować, bo receptura wypieku państwa Lemanów została wyróżniona na konkursie podczas I Jarmarku Pomorskiego w Bytowie.  Cała osada znalazła się w Polskiej Księdze Rekordów i Osobliwości jako największy prywatny skansen w Polsce.
Dorocznie w Piasznie odbywają się różne imprezy, na których jest gwarantowana dobra zabawa.

Tel. kontaktowy: 59 821 58 08
 e-mail: kleman1@wp.pl


PIERSZCZEWO k. Gołubia i Szymbarka

Cofnij się w czasie, poznaj tajniki skrywane przez Naszych przodków! Baw się i ucz dzięki naszej ofercie warsztatów  tematycznych  dla uczniów szkół podstawowych.
Tutaj uczniowie mają możliwości poznania ciekawej pracy rolnika, Pieczenie chleba warsztaty dla dzieci - Pierszczewowytwarzania masła, wypieku chleba, hodowli zwierząt domowych i ptaków. Mogą karmić zwierzęta mieszkające w naszej zagrodzie. W ramach warsztatów gospodarz uatrakcyjnia dzieciom pobyt w zagrodzie zabierając je na przejażdżkę zaprzęgiem konnym.

Zapraszamy do obejrzenia filmu:
Wyrób chleba w Pierszczewie (U Miodowskich) - jest tutaj

Zagroda Edukacyjna „U Miodowskich”
Jolanta i Jan Miodowscy
Pierszczewo  42
83-316 Gołubie
tel. 698-541-190
tel. (58) 684 37 39

e-mail: miodowscy42@o2.pl


■ RĘBOSZEWO koło Kartuz - kawiarnia Wiatrakcje

Kawiarnia Wiatrakcje Ręboszewo Kaszuby - pokazy pieczenia chlebaSerdecznie zapraszamy do kameralnej kawiarni Wiatrakcje na górze Sobótka, który jest świetnym punktem widokowym. Kawiarnia, dzięki wspaniałej lokalizacji, pozwala na spędzenie bardzo przyjemnych chwil z malowniczym widokiem dookoła.

W naszym menu znajdują się: kawa, herbata, ciastka oraz napoje oraz gofry i naleśniki z dodakami. Dla smakoszy mamy wyjątkowy specjał - Chwatny Gbur na czarnym chlebie z prawdziwego pieca.

Nasz piec chlebowy służy także podczas organizacji pokazów pieczenia chleba i bułeczek. Pokazowe mielenie ziarna na mąkę i wypiek chleba odbywa się w letnie weekendy lub na zamówienie. Zapraszamy dzieci i dorosłych, grupy i wycieczki szkolne do ok. 40 osób. Chętnych dzielimy na mniejsze zespoły, które korzystają w międzyczasie np. z placu zabaw czy kawiarni. Oprócz tego mogą zapoznać się z historycznymi elementami maszynerii oryginalnego wiatraka-koźlaka: śmigami, przekładniami, kamieniami młyńskimi…

Proponujemy wynajem Wiatraka na imprezy okolicznościowe, urodziny, imieniy, kameralne przyjęcia i biesiady wewnątrz lokalu do 40 osób. Oferujemy własną obsługę i wyżywienie. Więcej...

Ręboszewo koło Kartuz
tel. 608 379 568


■ WĘSIORY - WILLA TRADYCJA

Willa Tradycja Węsiory - swojski chleb z pieca i tradycyjne wędlinyNasza działalność to nie tylko firma prowadzona od lat przez rodzinę Kamińskich, ale także swoisty sposób na życie. Bliżej natury, bliżej historii, bliżej tradycji, a przede wszystkim bliżej tego co smaczne i zdrowe. Szanujemy i kultywujemy praktyki przekazywane z pokolenia na pokolenie, wędząc swojskie wędliny oraz ryby, piekąc chleb czy prosiaka w ceglanym piecu, przyrządzając go po staropolsku.
A to wszystko bez konserwantów i chemikaliów czyli zdrowo, ekologicznie i smacznie.

Nasza oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, grup oraz firm (m.in catering). Zapewniamy domową kuchnię: pyszne śniadania, obiady i kolacje. Smakosze znajdą u nas:

- szeroki wybór dań wegetariańskich oraz dania na parze.
- domowe, własnego wyrobu dżemy niskosłodzone z kaszubskich truskawek oraz jagód z naszych kaszubskich lasów.
- pieczone za zamówienie ciasta i torty - wszystko z najlepszych, wysokiej jakości produktów.
- pieczone prosię nadziewane kaszą gryczaną z podrobami.

Zapraszamy do naszej restauracji oraz sklepiku SLOW FOOD.
Willa Tradycja Węsiory - własne, pyszne, wędzone ryby
Organizujemy także różnego rodzaju imprezy okolicznościowe (do 40 osób) takie jak chrzciny, komunie, małe wesela, urodziny, jubileusze oraz firmowe imprezy integracyjne. Więcej o Willi Tradycja - jest tutaj

Węsiory
tel. 504 056 282
tel. 501 258 831


WIEŻYCA - Stadnina Kolano

Serdecznie zapraszamy grupy zorganizowane do naszej stadniny położonej niedaleko słynnej góry Wieżyca.

Imprezy na Kaszubach - WieżycaW naszej sali biesiadnej z kominkiem organizujemy przyjęcia oraz imprezy okolicznościowe. Dysponujemy kuchnią z piecem chlebowym opalanym drewnem jak i wędzarnią, w których przygotowane są tradycyjne potrawy m.in prawdziwy, swojski chleb i regionalne specjały kaszubskie.

Do dyspozycji gości są także 2 kolejne sale - restauracyjna oraz szkoleniowo - rekreacyjna.

Proponujemy przejazdy bryczką, wozami drabiniastymi, a w zimie kuligi. Oferujemy na miejscu noclegi - pokoje gościnne, domki letniskowe oraz dwa pensjonaty.

Wieżyca Kolano
tel. 665 516 907, tel. 58 684 38 93
stadninakolano@wp.pl
www.stadninakolano.pl

Zapraszamy na pieczenie tradycyjnego chleba na Kaszuby, w pomorskim!

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner