Wędkowanie nad jeziorem, stawem, rzeką, łowiska wędkarskie z noclegiem i własną linią brzegową

Wędkowanie nad jeziorem, stawem, rzeką, łowiska wędkarskie z noclegiem i własną linią brzegową

Bory Tucholskie, Kaszuby, Kociewie, Powiśle, Żuławy, pomorskie

Wędkowanie w dziale dynamicznie? Tak, bo przy tej rozrywce z wędką, rozwój wypadków może nabrać tempa formuły I - szczególnie na łowisku specjalnym.

Zapraszamy na wczasy wędkarskie na łowisku - choć zachęcanie do łowienia Wędkowanie - Kaszuby - pomorskieryb to jak "wożenie drzewa do lasu" - w przypadku aktywistów tego hobby. A jak przekonać pozostałych - którzy nigdy nie mieli "kija" w ręku? Warto spróbować relaksu w stawach agroturystyk. W sympatycznej atmosferze - towarzysko i rodzinnie oddając się emocjom pierwszych sukcesów połowowych. Jeśli chodzi o inne akweny - to tutaj przypominamy o przepisach prawnych regulujących wędkowanie. Odpowiednie zezwolenia są do nabycia w wielu obiektach noclegowych proponowanych poniżej.

Gdzie na ryby? Oczywiście w pomorskie - na Kaszuby, Kociewie, Wędkowanie Kaszuby - Leśny Dworek nad jeziorem DyminŻuławy, Powiśle i w Bory Tucholskie. Najwięcej miejsc do wędkowania mają do zaoferowania malownicze Kaszuby, oferujące blisko 700 jezior. Są tu także stawy hodowlane oraz ciekawe rzeki. Nawet wymagający wędkarze coś dla siebie znajdą. Polecamy dla przykładu, piękne, rybne jeziora koło Mikorowa (gmina Czarna Dąbrówka), z noclegiem w agroturystyce Stajnia Grażyny - tutaj

Propozycje agroturystyk z wędkowaniem (w tym także przydomowe stawy) są w drugiej, dolnej części tego artykułu.

Łowisko specjalne Agroszczupak w Przęsinie k. Miastka

Trzeba bowiem wymienić jeszcze wędkarskie łowiska specjalne, komercyjne, na których obecność ryby jest gwarantowana, a warunki wprost wyśmienite. Pomosty, łódki, wygodne noclegi na miejscu, spokój, dobra kuchnia - to standard takich miejsc - odwiedzanych często całymi rodzinami. Ale uwaga! 

Na łowisku specjalnym szczególnie łatwo zarazić się pasją wędkowania! I to niezależnie od płci czy wieku.

Przykładem klasycznego łowiska wędkarskiego - idealnego na weekend z wędką lub wczasy wędkarskie jest Agroszczupak- tutaj Wybrane przykłady dobrych i nalepszych miejsc do wędkowania - poniżej.

Pomorskie łowiska specjalne 🎣 komercyjne

Łowisko komercyjne pomorskie - Niedamowo


★ ŁOWISKO KOMERCYJNE NIEDAMOWO zaprasza na wędkowanie na Kaszubach w prywatnym jeziorze Gubel koło Kościerzyny. Bardzo czyte wody 8 hektarowego zbiornika goszczą karpia, lina, karasia, płoć, wzdręgę, okonia, szczupaka, suma, węgorza, tołpygę oraz amura - nawet o wadze kilkunastu kilogramów.

Wspaniały klimat rzadko zamieszkanej okolicy, cisza, spokój i piękne otoczenie sprawiają, iż komercyjne Łowisko Niedamowo idealnie nadaje się zarówno na wakacje wędkarskie jak i wczasy czy weekendy z wędką poza sezonem. Jeśli chodzi o noclegi, to oferujemy dwa, bardzo wygodne, drewniane domki dla wędkarzy, nad samym jeziorem, na przestronnej posesji, z własną linią brzegową. Nasi Goście wspominają Kaszuby bardzo miło...

Bardziej szczegółowy opis oraz zdjęcia komercyjnego łowiska Niedamowo - jest tutaj 


Pomorskie ŁOWISKO specjalne ŚWINIOBUDY to starannie zagospodarowane, prywatne jezioro na Kaszubach o powierzchni 4 hektarów i głębokości 22 metrów. 

Położone  3 km od Kościerzyny i ok. 58 km od Trójmiasta zapewnia wspaniały relaks dla wędkarzy w otoczeniu polodowcowych wzgórz.

Na ogrodzonym terenie, oprócz budynku mieszkalnego, znajdują się altany, huśtawki, zjeżdzalnie dla dzieci, piaskownica, boisko do siatkówki, boisko do piłki nożnej, stół ping pongowy.

Łowisko specjalne Świniobudy - KaszubyRyby można łowić z pomostów wędkarskich rozmieszczonych wzdłuż całej, własnej linii brzegowej. Na wyposażeniu łowiska jest wędzarnia, która jest do państwa dyspozycji. W wodach Łowiska Świniobudy żyją liczne gatunki ryb: jesiotr, karaś, karp, lin, okoń, płoć, płotka, sandacz, szczupak pospolity, troć wdzydzka i węgorz europejski.

Noclegi zapewniamy w samodzielnym, nowym budynku mieszkalnym. Naszym Gościom oferujemy 5 apartamentów z jedną lub dwoma sypialniami. Wszystkie pokoje wyposażone w aneks kuchenny z aneksem jadalnym, toaletę z prysznicem, telewizor, lodówkę, pełne wyposażenie kuchni (garnki, talerze sztućce). Wyposażenie jest zupełnie nowe (zakup w kwietniu 2011). Zapraszamy na udane wczasy na łowisku Świniobudy!
Więcej informacji oraz zdjęć - jest tutaj


Pomorskie ŁOWISKO JELEŃ - na Kociewiu, koło Gniewu - to bardzo ciekawe, komercyjne łowisko wędkarskie obejmujące prywatne jezioro Jeleń o powierchni ponad 33 hektarów. Jest całoroczną atrakcją kompleksu wypoczynkowego Jeleń Resort & SPA. Wokół zbiornika wybudowano liczne dwuosobowe pomosty oraz dużą ilość stanowisk brzegowych, do których dojedziemy promenadą prowadzącą wzdłuż brzegu. Kolejnym walorem są wydzielone miejsca z możliwością grillowania i biesiadowania.

Jezioro o średniej głębokości 10 m (max 20 m) posiada pofałdowane dno oraz zadrzewioną wyspę. Z plażą i bezpiecznym kąpieliskiem jest idealnym miejscem na weekend lub wakacje z wędką. Można tu złowić (zgodnie z zasadą NO KILL) np.:
● wielkie leszcze (3-4 kg)
● karpie, amury, liny, tołpygi, karasie
● szczupaki, sandacze, okonie (max ponad 50 cm)
● jesiotry

Więcej o wędkowaniu (regulamin, ceny) w jeziorze Jeleń - jest tutaj


★ ŁOWISKO specjalne AGROSZCZUPAK w Przęsinie koło Miastka, na Kaszubach, poleca nowo wybudowany, w pełni wyposażony Dom Wędkarza (dla 6 osób). Komfortowy obiekt na ogrodzonej, zamykanej i monitorowanej posesji jest położony tuż nad stawem o powierzchni ponad 1 hektara. Miejsce ciche, spokojne, z pełną swobodą wypoczynku, ze wszelkimi udogodnieniami, m.in:

Domek wędkarski do wynajęcia Agroszczupak - fot. Turystyczna Polska

- salonem z kominkiem
- dużym, oszklonym tarasem
- miejscem na ognisko i grill

- łodziami wiosłowymi
- pomostami i stanowiskami do wędkowania

Łowisko Agroszczupak posiada jeszcze coś mniejszego - to Mały Dom Wędkarza - apartament dla 2 osób z możliwością dostawki. Znajduje się w pobliżu większego Domu Wędkarza i posiada:

  • własny, osłonięty taras wypoczynkowy,Mały domek dla wędkarzy Kaszuby
  • umeblowaną kuchnią (lodówka, płyta grzewcza, zmywarka),
  • łazienkę (prysznic, umywalka, sedes)
  • salon z kominkiem

Obok niego znajduje się kryty wigwam z miejscem do grillowania lub ognisko.

Łowisko Agroszczupak zaprasza na ryby: karp, karaś, szczupak, lin, leszcz, okoń, itp. Oferuje 2 zarybiane stawy, domki letniskowe do wynajęcia, wędzarnię ryb i suszarnię na grzyby. Dla chętnych proponujemy domowe wyżywienie.
Więcej szczegółów  - jest tutaj

Belonada: maj 2024

Belonada - zawody wędkarskie - pomorskie

★ ŁOWISKO NIESIOŁOWICE – to jedno z najlepiej zarybionych łowisk jeziornych na Kaszubach. Przygotowywane od blisko 40 lat, typowo dla pasjonatów wędkarstwa. Jezioro Czarne jest zbiornikiem o powierzchni 20 hektarów, polodowcowym, bardzo żyznym, o profilu karpiowo – sandaczowym. Maksymalna głębokość wynosi 8 – 10 m, średnia 2-3 m. Nad jeziorem znajdują się 22 odpowiednio przygotowane stanowiska wędkarskie. Prywatne łowisko wędkarskie Niesiołowice znane jest z bogatego rybostanu, odwiedzane przez licznych wędkarzy z Pomorza i z całej Polski, a także z zagranicy. Nasi Goście podkreślają, że ma szczególny urok…. Praktycznie na całej długości linii brzegowej (ok. 3,5 km) jest dostępne dla wędkujących. Jezioro jest otoczone w 90% sosnowym lasem, sąsiaduje Karp na Kaszubach - Łowisko Niesiołowicez pięknymi terenami obfitującymi w runo leśne i dziką zwierzynę. 
Wędkarze znajdą u nas różne gatunki ryb (zarybiamy dwa razy do roku):

• Karp. Amur
• Sandacz, Szczupak
• Karuś złocisty, Węgorz
• Pstrąg i troć jeziorowa
• Leszcz, Okoń
• Sum, LIn

Więcej informacji i zdjęć łowiska specjalnego Niesiołowice - jest tutaj


Wędkowanie z noclegiem, na Kaszubach, w Borach Tucholskich, na Powiślu, na Żuławach

Łowisko Kaszuby - jezioro Zielone

Kameralna AGROTURYSTYKA ŁOSIOWISKO zaprasza na wędkowanie i wczasy w Puszczy Człuchowskiej, która jest częścią Borów Tucholskich. Świetne warunki zapewnia obecność licznych jezior oraz rzeki Brdy, która jest także atrakcyjnym szlakiem dla spływów kajakowych. Szczególnie polecamy łowisko na jeziorze Zielonym. 35 hektarów powierzchni, okoń, lin, leszcz, sandacz oraz rekordowe okazy szczupaka. Zezwolenia wędkarskie dostępne w agroturystyce. Wczasy wędkarskie i Bory Tucholskie - to bardzo przyjemne połączenie!
Więcej informacji o Łosiowisku - jest tutaj


Wczasy wędkarskie w Polsce - Jezioro Mikorowskie Urokliwa STAJNIA GRAŻYNY na Pomorzu Środkowym. Jest takie miejsce, położone między dwoma jeziorami, niemal w lesie, które bez wahania nazwać magicznym. Szukający miejsca na wczasy wędkarskie w Polsce zachwycą się spokojem i rytmem życia zgodnym z naturą. Zapraszamy miłośnikow przyrody, którzy cenią sobie wypoczynek w oderwaniu od tłumów i otoczeniu pięknych krajobrazów.

Ogniska  z kiełbaskami, zimowe i letnie wycieczki konne - są naszą specjalnością. Smaczne, domowe jedzenie (może być przy kominku) oraz wygodne łóżka dopełniają miłych wrażeń.

Wędkowanie odbywa się m.in w jeziorach: Mikorowskim (kilkaset metrów od kwatery) i Kozińskim (ok. 1000 m). Występują tu: szczupak, lin, okoń, krasipóra i płoć. Udostępniamy na miejscu łódki, kajaki oraz rower wodny. (UWAGA -  zbiornik wodny Zalew Mikorowski jest tymczasowo niedostępny do wędkowania).

Do Państwa dyspozycji oddajemy przytulne pokoje, z przestronną łazienką, prawdziwym kominkiem i aneksem kuchennym. Dla gości bardziej wymagających oferujemy dwa samodzielne domki. Na miejscu działa internet bezprzewodowy. Zapraszamy do Mikorowa - tutaj


Noclegi wędkowanie pomost łódka Kaszuby

WIELE -  Agroturystyka Pod Modrzewiami - zaprasza na wędkowanie z wygodami. Pomost, łódka, sala o funkcji świetlicy, kryta altana biesiadna i słoneczne pokoje. Nasza agroturystyka jest przepięknie położona na wzniesieniu Białej Góry - nieopodal słynnej Kalwarii Wielewskiej. To ustronne miejsce, z widokiem na jezioro Wielewskie i otaczające lasy, pozwala odpocząć od cywilizacyjnego hałasu i pośpiechu przez cały rok. W

Wędkarze mogą u nas złowić szczupaka, lina, leszcza, okonia, płoć i karasia. Noclegi, Kaszuby i wędkowanie - więcej o naszej ofercie - jest tutaj


 GRZEBIENIEC (Ręboszewo) - zapraszamy na wczasy z wędką nad naszym stawem, gdzie znajdziecie Państwo karpia, lina, okonia i karasia. Oferujemy wygodne noclegi w 2 domkach letniskowych - dla 4-5 osób każdy. Nasze domki i staw wędkarski znajdują się w samym sercu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

Wczasy z wędką - pomorskieKażdy domek ma dwie sypialnie, łazienkę z WC, aneks kuchenny i salonik z TV. Kuchnia wyposażona jest w lodówkę, płytę ceramiczną, czajnik elektryczny, mikrofalówkę, naczynia, sztućce. Sypialnie wyposażone są w łóżka 2-osobowe, w saloniku rozkładana sofa 2-osobowa. Od strony południowej umieszczony jest nasłoneczniony taras ze stołem i ławkami. Na posesji jest także altana i grill.

Atrakcją dla dzieci jest plac zabaw na którym znajdują się huśtawka ze zjeżdzalnią, piaskownica, miejsce do gry w siatkówkę. Akceptujemy pobyt zwierząt domowych - prosimy jednak o wcześniejsze uzgodnienie telefoniczne ich przyjazdu. Zapewniamy naszym Gościom komplet pościeli oraz ręczniki.

Więcej informacji oraz zdjęć - jest tutaj


GOWIDLINO - Jezioro Gowidlińskie - Willa Gowidlina - wędkowanie na Kaszubach

Willa Gowidlina - wędkowanie - Gowidlino, KaszubyWilla Gowidlina to całoroczny dom wakacyjny o powierzchni ponad 500 m2 położony w dużym ogrodzie, z bezpośrednim dostępem do jeziora i prywatnym pomostem oraz specjalną, ustronną kładką dla wędkarzy. Do dyspozycji naszych Gości są takze łódki, kajaki, rowerki wodne.
Willa jest świetną bazą wypoczynkową, dającą poczucie spokoju i odprężęnia, umożliwiającą także wygodne zwiedzanie tej atrakcyjnej części Poski.
W budynku znajdują się: 14 pokoi, 12 łazienek, salon z kominkiem i wyposażona kuchnia. Goście chętnie korzystają z tarasu wypoczynkowego z widokiem na jezioro. Na bezpiecznym, ogrodzonym i monitorowanym terenie jest wygodny parking, miejsce na ognisko, plac zabaw, chata grillowa, boisko do siatkówki. Akceptujemy pobyt zwierząt domowych.

Zapraszamy na przyjemne wędkowanie i wypoczynek do Willi Gowidlina - tutaj


■  LIPCZYNEK - jezioro Lipczyno Wielkie - wędkowanie w Borach Tucholskich
Wyjątkowa propozycja dla amatorów wędkowania, którzy szDomek jezioro łódka pomost - wędkowanie Bory Tucholskieukają ciszy i spokoju. Zarybiane jezioro Lipczyno Wielkie o powierzchni ponad 150 hektarów i maksymalnej głębokości do 29 metrów posiada wodę I klasy czystości. Można tutaj łowić przede wszystkim liny, okonie, płocie i szczupaki. Na wyjątkową ofertę Lipczynka składają się przede wszystkim:

● wygodne domki letniskowe bardzo blisko jeziora (do 10-30 metrów)
● każdy domek ma własny pomost do wędkowania i rekreacji
● każdy domek posiada w cenie wynajmu łódkę z silnikiem gratis!

Na miejscu można wykupić zezwolenia. Więcej informacji na temat Lipczynka - jest tutaj


Przy Skarpie Rakowiec Staw Wędkowanie RAKOWIEC koło Kwidzyna - Agroturystyka Przy Skarpie - staw wędkarski, plaża, pomost możliwość kąpieli i noclegi - to oferta z okolic wygodnie skomunikowanych  poprzez most na Wiśle. Wędkarze mogą tutaj złowić następujące ryby: karp. lin, szczupak, płoć, karaś, amu, a także jesiotry - o wadze nawet 5-6 kilogramów.
Do dyspozycji gosci są stanowiska wędkarskie, kryta wiata oraz łódka. Gospodarze oferują noclegi, na życzenie także z wyżywieniem. Na miejscu działa również hodowla psów rasowych - owczarka niemieckiego, barneńskiego psa pasterskiego oraz spaniela kontynentalnego.

Więcej informacji - jest tutaj


■  OCYPEL w Borach Tucholskich - nad JEZIORO PIASECZNO w Borach Tucholskich - zaprasza świetnie wyposażony Ośrodek Wypoczynkowy Mleczarz, który stanowi doskonałą bazę pobytową m.in dla amatorów wędkowania. Czysta woda, piękne Bory Tucholskie i komfortowe domki są warte rozważenia...
wędkowanie Bory Tucholskie jezioro Piaseczno

Wspomniane jezioro Piaseczno, o powierzchni nieco ponad 9 hektarów, jest zarybianym zbiornikiem, w którym od świtu do zmroku można łowić:

• karasie (bez wymiaru ochronnego)
• karpie (od 30 cm)
• leszcze (bez wymiaru ochronnego)
• liny (od 25 cm)
• okonie (od 15 cm)
• płocie (od 15 cm)
• szczupaki (od 50 cm)
• węgorze (od 50 cm)

Na łowisku obowiązuje dzienny limit połowu: szczupak, lin, karp, węgorz - po 2 szt. jednak nie więcej niż 6 sztuk łącznie.
Więcej informacji o bardzo wygodnych noclegach (domki,  apartamenty, kryty basen, komora normobaryczna) w Ośrodku Mleczarz w Borach Tucholskcih - jest tutaj


■   RYCHNOWO ŻUŁAWSKIE (Nowy Dwór Gdański) - Wędkowanie na Żuławach, w okolicach Gdańska - to propozycja gospodarzy kameralnego Orzechowego Dworku, który w zabytkowych wnętrzach mieści 8 Wędkowanie na Żuławach Orzechowy Dworekpokoi z łazienkami. Można tutaj skorzystać z odnowy biologicznej (masaże, akupresura), bilardu, rowerów, lokalnego cateringu, obszernego parkingu w obrębie posesji, placu zabaw oraz boiska do siatkówki i kometki. Położenie Dworku czyni z niego dodatkowo świetną bazę wypadową do zwiedzania Żuław.

Wczasy wędkarskie ŻUŁAWY - w Orzechowym Dworku

Wędkarzy zapraszamy na wędkowanie w dwóch zarybionych  stawach: mniejszym i większym o powierzchni ok. hektara. Do złowienia są m.in:

• jesiotry, amury, tołpygi
• srebrne karasie, liny i płotki

Na miejscu jest także wędzarnia dla złowionych ryb. Gospodarze podpowiedzą także zainteresowanym, gdzie złowić na Żuławach dobrego szczupaka.

Więcej informacji o malowniczym Orzechowym Dworku na Żuławach - jest tutaj


MAKS - (Chmielno) - Agroturystyka Kaszubska Checz zaprasza na wędkowanie na Agroturystyka wędkowanie pomorskie KASZUBY - Kaszubska CheczKaszuby!!! Nasza agroturystyka - po kaszubsku - "Kaszëbskô Chëcz" jest położona w zacisznej, urokliwej części Kaszub bezpośrednio nad jeziorem Raduńskim Dolnym. Spośród wielu różnych atrakcji dla dzieci i dorosłych, które oferujemy w naszym gospodarstwie, wędkowanie należy do ich ścisłej czołówki.
Nasi Goście mogą wędkować w zarówno w naszyn zarybionym stawie (karasie, liny) jak i bogatym w narybek jeziorze (okoń, płoć, leszcz, szczupak).
Na miejscu można zakupić kartę wędkarską, a w cenie pobytu proponujemy naszym Gościom łódkę 🚣.

Więcej informacji oraz zdjęć Agroturystyki Kaszubska Checz - jest tutaj


KLUKOWA HUTA  - Domek w Dolinie - samodzielny domek z tarasemDomek prywatny staw do wędkowania Kaszuby dla 1-8 osób, z niedużym stawem do wędkowania jest niedrogą propozycją dla szukających spokoju i ciszy. Drewniany domek posiada salon z kominkiem, urządzony aneks kuchenny oraz łazienkę z prysznicem.
Sielski krajobraz pozwala wypocząć, malownicza okolica zrelaksować się, a zadaszony taras - wygodnie posiedzieć na kanapie na świeżym powietrzu.

Prywatny staw zamieszkują płotki, okonie, liny i szczupaki.
Więcej szczegółów, zdjęć Domku w Dolinie - jest tutaj


Wybrane łowiska wędkarskie ogólnodostępne

ŁEBA -  Jezioro Czarne / Łabędzi Staw / Czarny Staw - to zbiornik powstały dzięki zagospodarowaniu (pogłębieniu i uporządkowaniu brzegów) bagnistego staroczecza rzeki Łeby. Urokliwe miejsce położone ok. 150 metrów od morza i kilkadzesięt metrów od kanału portowego na terenie nadmorskiego parku, pełni także funkcje rekreacyjne. Swoje nazwy zawdzięcza pojawiającym się tam łabędziom oraz porastatącym brzegi sosnom czarnym.

Czarny Staw jest zarybiany co roku pokaźnymi ilościami narybku m.in karasia, karpia, leszcza, lina czy płoci. Zezwolenia wędkarskie dostępne są w pobliskich sklepach.


Noclegi dla wędkarzy w pomorskim

Dom Wypoczynkowy Drzewicz - nad jeziorem - Swornegacie (Bory Tucholskie) - tutaj

Domki Nad Rozlewiskiem - Borucino (Kaszuby) - są tutaj


Wędkowanie - ciekawostki wędkarskie:

👉 Dzień Wędkarza został pierwotnie ustanowiony 19 marca 2007 roku. Obecnie jest obchodzony w dogodniejszym pogodowo terminie - 23 czerwca.

 Agroturystyka nad jeziorem - wędkowanie na Kaszubach👉 Największa ryba słodkowodna jaka została złowiona w Polsce trafiła w ręce Pana Wiesława Bombika. Szczęśliwy wędkarz pobił rekord Polski wyciągając z jeziora Rybnickiego suma, który mierzył 259 cm długości i ważył ponad 105 kg.
👉Największą rybą słodkowodna na świecie jest bieługa - osiąga imponującą długość do 5 metrów i wagę do 1500 kilogramów! Bieługa jest wędrownikiem i część życia spędza w morzu. Występuje w morzu Azowskim, Czarnym i Kaspijskim.

👉 Największy karp złowiony w Polsce - przez kobietę - został zarejestrowanyWędkowanie na Kaszubach wczasy z wędką w 2019 roku w jeziorze Miłoszewskim, na Kaszubach - tutaj.  Rekord łowiska został pobity wynikiem ponad 31,8 kg. Męski rekord Polski wynosi ponad 34 kg, a świata ponad 51 kg.

👉 Śledziowe Eldorado
Wiosną, mniej więcej pod koniec marca i na początku kwietnia, niektórzy wędkarze ruszają na śledzie, zbierając się przy ujściach rzek do morza lub niektórych wejść do portów.  Gdańsku, w dzielnicy Nowy Port wędkujący tłumnie ustawiają się na nabrzeżu (przy Kapitanacie) zarzucając haczyki w  środek całych ławic śledzi, które wpływają na tarło.
Zgodnie z przepisami każdy wędkarz może posługiwać się zestawem do 5 haczyków na wędce i złowić do 5 kilogramów tej ryby (10 kg w ciągu dnia)
Śledziowych wędkarzy można spotkać m.in także  Gdyni na Skwerze Kościuszki i w Górkach Zachodnich u ujścia Martwej Wisły. Poza tym na falochronach w Łebie, Ustce czy Rowach.

👉 Belonada - czy znasz tę regionalną imprezę na Kaszubach, corocznie odbywającą się na wodach Zatoki Puckiej? Jej bohaterką jest smaczna ryba morska - belona. Więcej...

👉 Troć Wdzydzka - czy wiesz, że jezioro Wdzydze tzw. "Małe Morze Kaszubskie" jest Łowisko specjalne Kaszuby pomorskie jednym z nielicznych siedlisk troci jeziornej w Polsce? Troć Wdzydzka jest endemiczną odmianą tej jeziornej i jest bardzo żywotna. Dzięki zabiegom ochronnym (przed kłusownikami) udaje się utrzymać jej populację i nawet zasiedlić w innych zbiornikach - np. w jeziorze Sudomie. Troć Wdzydzka, tak jak typowa troć jeziorowa, na tarło wybiera rzeki: Wdę i Trzebiochę.

Mamy jeszcze wędkarstwo morskie. Jeśli emocje mierzyć wagą złowionej ryby, to tutaj mogą być one dużo większe iż na lądzie.

Więcej o rekreacyjnych połowach morskich - jest tutaj


■ ATLAS RYB - jest tutajWędkowanie z noclegiem - pomorskie
■ PORADNIK WĘDKARZA (od czego zacząć) - jest tutaj
■ WĘDKOWANIE DLA POCZĄTKUJĄCYCH - jest tutaj
■ OKRESY OCHRONNE RYB - są tutaj
■  KALENDARZ BRAŃ - jest tutaj


Zapraszamy na ryby i wędkowanie z noclegiem w pomorskim!

Galeria
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner