Wesołe miasteczka

Wesołe miasteczka

pomorskie

Kto posiada liczną rodzinę, ten może westchnąć na myśl o kosztach rozrywki w wesołym miasteczku czy luanapraku. Ale gdzie indziej znaleźć taki klimat zabawy ? Dlatego warto raz na jakiś czas zafundować sobie i rodzinie (szczególnie dzieciom) wycieczkę do miasteczka. Cokolwiek by mówić o innych atrakcjach - tutaj znajdziemy pełen luz, i karuzelę, i elektryczne samochody, i może jeszcze wiele innych urządzeń kojarzonych ze swobodną zabawą. Mobilne wesołe miasteczka najczęściej przyjeżdzają latem przy okazji dużych imprez - jak np. Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku. A gdzie je znaleźć - patrz poniżej...

Wesołe miasteczka w pomorskim

  • GDAŃSK

Od dobrych kilku już lat atrakcją zbliżoną do tych z wesołych miasteczDiabelski Młyn Gdańsk koło widokoweek jest ogromne kolo widokowe - diabelski młyn  o wysokości ponad 50 metrów. Ulokowane na gdańskiej Wyspie Ołowianka juz z daleka rzuca się w oczy przechodniom spacerującym wzdłuż Motławy.

■ GDAŃSK BRZEŹNO - to gwarantowane miejsce w Gdańsku, gdzie możemy znaleźć rozrywki rodem z wesołego miasteczka. Kierując się deptakiem prowadzącym z dzielnicy Zaspa w stronę molo w Brzeźnie natrafimy po drodze na wiele drobniejszych atrakcji, aż dotrzemy do większego skupiska zabaw dla mniejszych i większych fanów. Z racji bliskiej odległości do molo - zdecydowanie jest to wesołe miasteczko nad morzem :-)

W pobliżu znajduję się Park Rozrywki Rodzinnej (m.in park linowy) - tutaj

 

Indoor skydiving Gdańsk Trójmiasto pomorskie0

  • GDYNIA

Najnowocześniejsze kino efektów specjalnych!

Kino Batyskaf Nautilus w Gdyni

  • KRYNICA MORSKA

Teren wesołego miasteczka obejmuje na stałe pWesołe miasteczko Krynica Morska lunaparklac przy Barze Koga, ul. Gdańska (okolice przystani na Zalewie Wiślanym).

Wesołe miasteczko w Krynicy Morskiej oferuje atrakcje dla małych i dużych gości: karuzele, dmuchacze, samochodziki, kolejka górska, pontony na wodzie, pajączki bungee, automaty do gry i wiele innych.

Lunapark otwarty jest w sezonie codziennie w godz. 11 - 23
Tel. +48 509 653 322

  • ŁEBA

Wypoczynkowa stolica wybrzeża środkowego gościła swego czasu nawet 2 wesołe miasteczka na raz - jedno z Posli, drugi z Czech. Dzisiaj podobnych oraz innych atrakcji jest całe mnóstwo. Najbliżej, niemal w centrum znajduje się DISCOVERY PARK, który poruszy wyobraźnię Twoją i Twoich dzieci na różne sposoby. Zapraszamy!

👉 jedyna w Polsce karuzela - AIR BORN SHOT!

 Nowość 2021 - nowa atrakcja w Łebie

Wakacyjna Szkoła Nauki Jazdy - jest prawdziwym hitem w Łebie. Odbywa się na terenie autodromu - mini miasteczka mającego ulice, znaki drogowe i  sygnalizację świetlną. Dzieci kierujące 2 osobowymi autami (może być także dorosły z dzieckiem)  mogą poczuć się jak prawdziwi kierowcy. A przy okazji świetnej zabawy uczyć się zasad ruchu.

Wystawa Łebskie Klocki - posiada wiele ciekawostek: m.in makietę kolejową ze sterowanymi pociągami, historyczne zestawy Lego oraz 30 modeli największych budowli w historii firmy, sterowane modele RC do zabawy, widowiskowy transport w pętli setek kulek, ogródek budowlany o powierzchni 200 m2, a także nowość Lego® Fusion.
Race Horse - to Dziki Zachód w Łebie dzięki pięciu dzikim mustangom, na których można pomknąć (także we dwoje) przed siebie. Prawdziwym kowbojem w charakterystycznym kapeluszu można zostać w Discovery Parku już w wieku od 3 lat.
 River Adventure - indiańska rzeka prowadzi śmiałków w stronę pilnie strzeżonych tajemnic Wielkiego Wodza. Do jednego canoe mogą wsiąść na raz 3 osoby, w wieku od 3 lat.
 Bumper Cars - super zastrzyk adrenaliny dla młodszych i starszych Wesołe miasteczko nad morzem ŁEBAdzieci. Zwariowane pojazdy w postaci okrągłych pontonów pędzą w nieprzewidywalny sposób ... Wygodne siedzenia i pasy bezpieczeństwa pozwalają skupic się na wyjątkowej zabawie pełnej ewolucji, zderzeń i zaskakujących zwrotów. Wiek kierowców - już od 2 lat!
 Bumper Boats - kolorowe, dmuchanei łódki z wizerunkami różnych zwierząt są ulubioną zabawą dla dzieci. Dodatkową atrakcją są liczne piłeczki w wodzie, którym można sobie porzucać.
■  Interaktywna strzelnica - w postaci saloonu z Dzikiego Zachodu - jedyna taka w Polsce! Jeśli strzelający trafi w wyznaczone punkty to np. usłyszy, poczuje lub zobaczy zaskakującą niespodziankę!
■  Karuzela dla dzieci - nawiązuje wyglądem do weneckich tradycji. Można usiąść na fantazyjnych siedziskach: m.in na łabędziu, w powozie, w samochodziku, na koniku itd.
■  Samochodziki - elektryczne pojazdy (Ferrari, BMW, gokart, motocykl), którymi dzieci jeżdżą po torze
■  Salon gier na żetony z najbogatszym zestawem propozycji nad polskim morzem
■  Bajkowa kolejka - o wyglądzie fantazyjnego statku pirackiego.
■  Kolorowy plac zabaw dla dzieci - choć na jest dworze, posiada dach, który chroni przed deszczem. Wyposażony m.in w basen z piłeczkami, trampolinę, liczne zjeżdżalnie, itd.
 Eurobungee - to klasyczne 4 duże trampoliny, które pozwalają na szalone i zupełnie bezpieczne, pełne fantazji skoki.
■  Autodrom - klasyczne samochody elektryczne - doskonale znane z wesołych miasteczek.
■  Drop Tower - czyli wieża swobodnego spadania o wysokości 10 metrów. W sam raz dla dzieci - jest przystosowana także do obecności rodziców.
■  Ścianka wspinaczkowa - z sześcioma, urozmaiconymi trasami
■  Hurricane car - czerwony samochód, który przyśpiesza bicie serca!

Discovery Park Łeba - www.discoverypark.pl
Łeba, ul. Leśna 3 (główne wejście na plażę)
tel. +48 501 337 465
e-mail: kontakt@discoverypark.pl              Ceny biletów, godziny otwarcia - są tutaj
Aktualności na profilu Facebook - są tutaj   

  • MALBORK

Dino Park. W ramach rozbudowanego parku ruchomych dinozaurów oraz smoków zapraszamy również na jeden z największych placów zabaw dla dzieci w tej części Polski. Główna konstrukcja, Droptower lunapark Malbork Dino Parkstarannie zaprojektowana i wykonana z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa posiada wymiary 25 m x 25 x 6 metrów. Lunapark w Malborku posiada również:

- jeziorko z pływającymi łódkami
- kolejka elektryczna
- karuzele
- kino 5D
- laserowy tor przeszkód (dla dzieci i dorosłych)
- drop tower (10 metrową wieżę swobodnego spadania)
- chatkę na kurzej łapce
- domek z piernika
- ludzika z klocków
- wioskę jaskiniowców
- gadające drzewo
- animatroniczne mamuty

oraz inne ciekawostki. Więcej o tym fantastycznym miejscu - jest tutaj

Dino Park Malbork
ul. Parkowa, tel. 55 30 70 700 (800)
www.dinopark.malbork.pl

  • WŁADYSŁAWOWO

Wesołe miasteczko we Władysławowie to najbardziej rozbudowany lunapark nad morzem. Największa w Polsce kolejka górska Tajfun, gokarty, młyńskie koło, condor, space loop, Crazy Tower, splash shake oraz inne atrakcje potrafią dostarczyć odpowiedniej zabawy i adrenaliny. Warto też podkreślić walory widokowe młyńskiego koła, które wynosi wagoniki 25 metrów nad ziemię. Widać z nich morze i Zatokę Pucką oraz duży kawałek ponad 30 kilometrowej Mierzei Helskiej. Wesołe miasteczko we Władysławowie oferuje łącznie ponad 40 atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na miejscu działa także mała gastronomia. Czynny w okresie kwiecień - październikWesołe miasteczko Władysławowo lunapark Sowiński

Lunapark Sowiński zaprasza m.in na:

■  kolejkę górską TAJFUN - mierzącą prawie 4 piętra
■  koło widokowe - sięgającą powyżej 7 piętra
■  Condor - zapewnia przeciążenia 3G, lot do góry nogami
■  Crazy Tower - 30 metrów adrenaliny
■  Splash shake - zwariowany, wykręcony na maxa
■  Kino 9D
■  karuzela wiedeńska - bajkowe koniki i klimat jak z filmuLunapark Sowiński - atrakcje
■  zamek strachu oraz pałac śmiechu
■  pływające łabędzie - oryginalne rowery wodne
■  dmuchany tor przeszkód dla dzieci
■  water zorbing - turlanie się po wodzie
■  plac zabaw dla maluchów
■  autodrom - elektryczne samochody
■  tor gokartów spalinowych
■  canoe
■  EXTREME - adrenalina dla bardzo odważnychPark rozrywki nad morzem Władysławowo - Sowiński
■  dmuchane skakańce - nieograniczona radość dla dzieci
■  strzelnica sportowa
■  krzywy domek - wyzwanie dla błędnika
■  paintball
■  Booster - kosmiczne doznania i emocje

Lunapark Sowiński
Władysławowo, ul. gen. Hallera, tel: 502 524 226


Ciekawostki

Największe na świecie wesołe miasteczko,  a raczej park rozrywki - mieści się w USA, na Florydzie. Disney World - bo o nim mowa - zajmuje powierzchnię ponad 100 km kwadratowych i zatrudnia ponad 60 tysięcy osób.

Termin "luna park" powstał na początku XX wieku w Nowym Jorku. W tamtejszym wesołym miasteczku główną atrakcją była "Luna" - fantazyjna maszyneria imitująca podróż na księżyc (z łaciny - luna).
Na fali rosnącej popularności lunaparków, także w Polsce zbudowano takie miejsce rozrywki, w Poznaniu, z okazji Powszechnej Wystawy Krajowej 1929 roku. Przyjmuje się, że to właśnie nadana mu oficjalna nazwa "Wesołe miasteczko pod Panem Twardowskim", po skróceniu, zaczęła wypierać zagraniczne określenie "lunapark".


Pomorskie wesołe miasteczka
nie tylko nad morzem :-)

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner