Wypoczynek w stylu slow life

Wypoczynek w stylu slow life

pomorskie

Idea wolnego, spokojnego życia powstała w Europie Zachodniej (przede wszystkim we Włoszech) w latach 80-tych ubiegłego wieku. Ta 40-letnia zatem koncepcja rozwija się jako odpowiedź na coraz większy dyskomfort wywołany pośpiechem, korkami drogowymi czy kolejnymi, otwieranymi fast foodami z niezdrową żywnością.

Dzięki niej, nowoczesność coraz częściej kojarzy się z ekologią i harmonią, a nie z prędkością czy wydajnością rozumianą np. jako turystyczne zaliczanie jak największej ilości atrakcji podczas jednego wyjazdu. Zwolnijmy - slow down...

Propozycje miejsc wypoczynku w stylu slow - są tutaj

Slow life, travel, cooking, weekend ...

Wypoczynek w stylu slow polega na świadomym zwolnieniu tempa, a czasem wręcz na zatrzymaniu się na dłuższą chwilę. Bycie tu i teraz, obserwacja otoczenia i siebie w tym otoczeniu ułatwia uchwycenie prostych przyjemności. Zgodnie z naszym prawdziwym wnętrzem, a nie z modedelem sugerowanym często przez rodzinę, znajomych czy współpracowników.
Wypoczynek w stylu slow może przybierać różne formy. To może być np:

  1. ● ograniczenie dostępu do technologii, komunikacji, mediów, które potrafią wypełnić głowę niepotrzebnymi lub przeszkadzającymi tak naprawdę informacjami.
  2. ● spędzanie czasu w naturze - obserwowanie jej rytmu i piękna, prostoty i złożoności, przemijania i odradzania się itp. Wschody i zachody słońca, kapiące krople deszczu, morskie fale, szmer strumienia czy zapach łąki...
  3. ● czytanie książek, które potrafi być relaksacyjne i pozwala na oderwanie się od chaosu myśli.
  4. ● medytacja pomagająca wyciszyć umysł i skoncentrować się na teraźniejszości.
  5. ● zdrowe odżywianie, które poprzez wolniejsze, uważniejsze jedzenie mniej przetworzonej żywności pozwala dostarczyć więcej energii przy mniejszym obciążeniu organizmu.
  6. ● wykonywanie prostych czynności takich jak amatorskie rękodzieło, ogrodnictwo, a nawet spokojne sprzątanie, które może przynieść twórczą przyjemność.
  7. ● poświęcanie czasu na relacje z rodziną, przyjaciółmi. Rozmawianie, słuchanie i cieszenie się obecnością drugiej osoby.

Wypoczynek w stylu slow motion ...

DRZEWICZ - Dom Wypoczynkowy zaprasza - slow life w Borach Tucholskich

Lubisz komfortowe, zacisznie położone miejsca w otoczeniu urzekającej przyrody? Drzewicz zaprasza na wypoczynek - weekend, wczasy, wakacje w stylu slow life nad jeziorem Łąckim. Pływanie łódką, kajakiem, rowerem wodnym, wycieczki rowerowe, spacery, poranki z pyszna kawą i wieczory przy ognisku ... A wszysto w otoczeniu pięknych Borów Tucholskich, które idealnie nadają się do japońskiego shirin-yoku - zanurzenia w lesie!

Więcej informacji o wyjątkowym Drzewiczu - jest tutaj

PIASKI - Four Winds Resort & SPA - wakacje slow life nad morzem

Piaski położone na Mierzej Wiślanej 10 km od Krynicy Morskiej i 3 km od granicy z Rosją są wyjątkowym miejscem na mapie Polski. Poza wybranym gronem Wakacje slow life nad morzem - Four Winds Piaskiturystów ceniących sobie spokój i dobrę kuchnię praktycznie nikt więcej nie interesuje się tutejszymi okolicami. Może jeszcze ornitolodzy, ale to już w bardzo ograniczonej liczbie i zupełnie sezonowo.

Nieduży, butikowy hotel Four Winds, mieszczący świetną restaurację oraz rzemieślniczy mini browar jest nieoczekiwaną w tych okolicach, bardzo przyjemną przystanią. Idealną na:

 degustowanie miejscowych specjałów, produktów ekologicznych i sezonowych potraw (na bazie świeżych ryb) wg pomysłu własciciela i Szefa Kuchni zarazem
 powolne sączenie pysznego, warzonego na miejscu piwa,
 wyłączenie telefonu, odłożenie zegarka i kierowanie się położeniem słońca
 korzystanie z sauny, słonecznej łąki, masaży itp.
 podziwianie bezkresu morza, słuchanie fal i szumiących drzew
 cieszenie się wysokim standardem i kameralną atmosferą

Więcej o przyjemnym wiosną, latem, jesienią i zimą Four Winds - jest tutaj

POTĘGOWO - Ostoja Pawie Oko - 2 domki w krainie slow life na Kaszubach

Ostoja jest miejscem wybranym i zaprojektowanym pod wypoczynek dla osób Wypoczynek w stylu slow w pomorskimceniących przyrodę i wypoczynek w stylu slow. Na 12 hektarowym, ogrodzonym terenie znajduje się jezioro, las oraz łąki. Malownicze siedlisko jest urządzane tak, aby było wygodne i przyjazne dla ludzi oraz przebywających tu zwierząt i ptaków.
To miejsce z klimatem, którego nie oddadzą zdjęcia, z rześkością porannej wody czy zapachem wieczornej łąki - dostępnych tylko na miejscu.

W Ostoi Pawie Oko staramy się czerpać eko energię z otaczającej przyrody z wzajemnym z szacunkiem.
Zapraszamy serdecznie - więcej szczegółów jest tutaj

RYCHNOWO ŻUŁAWSKIE - Orzechowy Dworek - Wakacje slow life na Żuławach

Zapraszamy na Żuławy Wiślane, do małej wsi Rychnowy, gdzie znajduje się nasza kameralna agroturystyka Orzechowy Dworek. Oprócz zabytkowego domu z niezależnymi pokojami Wakacje slow life na Żuławachoferujemy duży ogrodzony ogród rekreacyjny oraz dodatkowy, rozległy teren wypoczynkowy nad stawem do wędkowania - łącznie prawie 3 hektary. Nasi Goście lubią:

🌿 leżakowanie, opalanie się, kąpiele,
🌿 czytanie w cieniu na leżaku,
🌿 biesiadowanie w altanie
🌿 wędkowanie i wiele innych, różnych forma wypoczynku w stylu slow life.

Po więcej szczegółów zapraszamy - tutaj

SULĘCZYNO - Leśny Dwór - wakacje slow life nad jeziorem na Kaszubach

Luksusowy Leśny Dwór - zabytkowy obiekt z długimi tradycjami -  zaprasza na komfortowy wypoczynek nad jeziorem w stylu slow life. Sprzyja temu nie tylko  piękne położenie, dostępne wygody i malownicza okolica, ale także filozofia z jaką jest prowadzony cały kompleks. Jej wyrazem jest m.in działająca we Dworze wyśmienita restauracja Biôłi Trus. Na autorskie menu jej Szefa Kuchni - Marcina Popielarza - składająWakacje slow life na Kaszubach w Leśnym Dworze w Sulęczynie się także roślinne przetwory przygotowane zgodnie z ideą slow food:

pyszne konfitury i słodycze
esencjonalne oleje
aromatyczne herbaty
domowe wypieki

Więcej o tym bardzo przyjemnym i komfortowym miejscu na Kaszubach - jest tutaj

Odkryj klimatyczne miejsca i noclegi w stylu slow. Wypoczywaj delektując się chwilą, wygodnie, bez pośpiechu, w przyjemnym i zadbanym otoczeniu. Zaczerpnij energii płynącej ze spokoju cudownej natury. Sięgnij po przyjemność wykonywania prostych czynności, ładnych rzeczy. Zwolnij, odpocznij...

Zapraszamy przy okazji do lektury książki Joanny Glogazy pt. SLOW LIFE zwolnij i zacznij żyć. Choć perspektywa autorki nie jest uniwersalna, to ułatwia podejście do filozofii wolniejszego życia na poziomie nie tylko rozumowym.

Wakacje slow life nad morzem, na Kaszubach, w pomorskim!

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner