Sierakowice - atrakcje turystyczne - przewodnik, noclegi

  • Miasto : Sierakowice
  • Ulica : Amalka, Kamienicki Młyn, Kistowo, Łyśniewo Sierakowickie, Mirachowo, Strysza Buda, Tuchlino - atrakcje, imprezy, noclegi - na Kaszubach!
logo
A A

SierakowiceGmina Sierakowice jest atrakcyjnym miejscem wypoczynku ze względu na dużą ilość czystych jezior, ciche i malownicze zakątki, ciekawą bazę noclegową oraz bogatą ofertę handlową. To jedna z najbardziej dynamicznych, szybko rozwijających się gmin województwa pomorskiego. Pracowitość i przedsiębiorczość mieszkańców tego regionu objawia się m.in licznymi firmami, zadbanymi domami oraz ulicami. Także poszanowaniem przyrody - z korzyścią dla mieszkańców i turystów - co warto podkreślić. Około 30% gminy stanowią obszary objęte ochroną. Poniżej przedstawiamy atrakcje turystyczne oraz imprezy w regionie.


Noclegi ( Sierakowice i okolice) - są tutaj


Sierakowice - atrakcje


Imprezy kulturalne, sportowe i inne Zapraszamy do Sierakowic na imprezy!- nie brak ich Zapraszamy do Sierakowic na imprezy!w gminie. Bardzo bogaty kalendarz wydarzeń świadczy dobrze nie tylko o talentach organizacyjnych gospodarzy, ale również o ich żywiołowości i potrzebach kulturalnych. Dzięki temu turyści z pewnością znajdą także coś dla siebie, poznając przy okazji miejscowe tradycje. Świetnym źródłem informacji jest tutaj Punkt Informacji Turystycznej w Sierakowicach, ul. Kartuska 27, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury tel. 058 681 62 14, 058 684 76 02. www.gok.sierakowice.pl
Na miejscu można również obejrzeć ciekawe zbiory dawnych narzędzi domowych i gospodarskich. Robią wrażenie - czy dzisiaj umielibyśmy się nimi posłużyć?


MUzeum w GOK SierakowiceMUzeum w GOK SierakowiceMUzeum w GOK Sierakowice


 


Jarmarki w Sierakowicach - w środy i soboty, od wczesnego rana, na placu przy ul. Piwnej spotykają się rzesze kupujących i sprzedających. Tradycja tego miejsca oraz przystępne ceny sprawiają, że przyjeżdżają tutaj nawet mieszkańcy Kartuz. Kto lubi "buszowanie" po straganach (do wyboru są także liczne okoliczne sklepy) - tutaj będzie się czuł jak ryba w wodzie. Znajdzie tu niemal wszystko: od świeżych warzyw i owoców po najróżniejsze, przydatne artykuły przemysłowe.


 


Jazda konna - atrakcja, na którą zaprasza Folwark Ńemino - kameralny kompleks pałacowy obejmujący m.in.:Atrakcje Sierakowice okolice - Ńemino

Hotel w Pałacu z restauracją
stadninę koni (jazda konna + przejażdżki bryczką)
pole golfowe (putting green + driving range + pole 4 dołkowe)
kort tenisowy

Goście mają również do dyspozycji sauny, banie oraz salę fitness. Folwark Ńemino jest położony w okJazda konna Sierakowice - stadnina Ńemino Łyśniewo Sierakowickieolicy Sierakowic w malowniczym otoczeniu jezior, pagórków, lasów i łąk. Wymieniona część atrakcji jest dostępna dla gości z zewnątrz po wcześniejszej rezerwacji. Więcej informacji na stronie www:

Folwark Ńemino
Łyśniewo Sierakowickie
tel. +48 795 13 57 57;Jeziora - mniejsze i większe Jezioro przy drodze Sierakowice - Lęborksą atrakcją Jez. Kamienickie k/ Kamienicy Królewskiejprzyciągającą tak wczasowiczów jak i amatorów wędkowania. Można się kąpać, można żeglować, można zwiedzać łódką i kajakiem. Urokliwych zakątków gdzie można też zsiąść z roweru i wypocząć nad wodą - nie brakuje. Można też łowić okonie, płotki, szczupaki, a z rzadszych sieję lub sielawę. Przy okazji warto też wspomnieć o dobrze zarybionych stawach przy gospodarstwach agroturystycznych. Szczególnie młodsi wędkarze mogą tam połknąć bakcyla tej rozrywki na całe życie...


Jez. JunnoJez. GowidlińskieGowidlino


 


 


Kiston - Kistowo - SulęczynoHotel Kiston - nowe, piękne miejsce na Kaszubach, które dostarcza przyjemności i wygody przez cały rok. Luksusowe noclegi, restauracja, sala bankietowa, basen i kręgielnia zostały stworzone z myślą o komfortowym wypoczynku na każdą pogodę. Każdy szczegół obiektu - o standardzie hotelu 4 -gwiazdkowego - został starannie zaprojektowany i wykonany pod kątem pełnej wygody. Zapraszamy na świetną zabawę w Kistonie! Są tu dostępne m.in:

Bowling - kręgielnia na Kaszubach - Kiston zaprasza!■ kręgielnia, będąca najnowocześniejszą w regionie. Posiada 4 nowoczesne multimedialne tory, na których w komfortowych warunkach można rozgrywać zacięte rozgrywki. Pobyt w klubie uprzyjemnia bogato zaopatrzony bar i klimatyczny wystrój lokalu z energiczną muzyką w tle. W pełni elektroniczna obsługa, eleganckie loża i oświetlenie typu "cosmic", zapewniają pełen komfort i niepowtarzalny klimat. 

Kręgielnia jest czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach: 14.00 – 22.00 oraz od piątku do niedzieli: 14.00 – do północy.

Kiston - basen - Kaszuby■ basen pełniący funkcje sportowo-rekreacyjne. Posiada 2 tory o długości 25 metrów i głębokości do 1,5 m. Są tutaj także: rwąca dzika rzeka, bicze wodne, wodospad, zjeżdżalnia dla najmłodszych, leżanki wodno-powietrzne, jacuzzi (68 dysz masujących) sauna sucha i parowa z seansami zapachowymi.


■ SPA w którym znajdą Państwo z pewnością coś dla siebie


■ Klub Kistonka pokój zabaw dla dzieci

Hotel Kiston oferuje także salę konferencyjną do 50 osób, wspaniałą salę bankietową na imprezy okolicznościowe do 200 osób oraz luksusowe noclegi w przystępnych cenach.


Hotel Kiston, Kistowo 26
tel. 607 300 500 (recepcja)
tel. 609 88 44 67 (SPA)
tel. 609 88 44 70 (sala)
tel. 603 200 533 (tel. manager)Lasy Mirachowskie
- bardzo atrakcyjna Wiaty na parkingu Lubygośćprzyrodniczo i krajobrazowo, północna część Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Położone blisko Sierakowic są ulubionym celem wycieczek pieszych, rowerowych i samochodowych. Nazwa pochodzi od miejscowości Mirachowo, znanej z wiekowego, pięknego dworku i kapliczki. Ścieżka nad jeziorem LubygośćJeśli samochód pozostawimy na parkingu w pobliżu leśniczówki Mirachowo - to na spokojny, luźny spacer przeznaczmy od 2 do 6 godzin. Na miejscu postojowym znajdziemy także stylowe wiaty przystosowane do biesiadowania i biwakowania.
Poruszając się dalej brukowaną drogą w kierunku jeziora Lubygość - dojdziemy do rezerwatu leśno-krajobrazowego o tej samej nazwie.Schodząc stopniowo w dół, a potem okrążając jezioro odczujemy (jeśli na to pozwolimy) odprężający wpływ mikroklimatu tej okolicy. Jesienią prawie dwustuletnie buki i dęby wymieszane z młodszymi brzozami i sosną dają tu prawdziwe koncerty kolorów, a zimą łatwiej o śnieg niż gdzie indziej.
Idąc dalej czerwonym szlakiem w kierunku jeziora Kamiennego - osiągniemy po godzinie cel w postaci ogromnego głazu narzutowego. Legendarny Kamień Diabelski o wymiarach: 3 m wysokości, Grota4,5 m szerokości i 5 m długości jest wspaniałym trofeum fotograficznym, malowniczo położonym nad wodą. A jak tutaj smakują kanapki - trzeba się samemu przekonać. Po prostu pycha!
Jeśli zaś wybierzemy ścieżkę wzdłuż brzegu Lubygościa (woda po lewej stronie), to po ok. 40 min spaceru dotrzemy do wciętej w zbocze płytkiej groty. To geologiczny rarytas na Pomorzu. Idąc dalej ok. 500 m i odbijając nieco w prawo od jeziora trafimy na Bunkier Gryfa Pomorskiego - partyzancką pamiątkę z czasów wojny. Skoro tutaj doszliśmy, to spróbujmy jeszcze przeby ć ok. 1,5 km ( wzdłuż jeziora po lewej) by zobaczyć wspaniały punkt wid okowy - Słynną Szczelinę Lechicką. Urzekający widok na las i jeziora doceniali jużKaszuby - Szczelina Lechicka - fot. Krzysztof Matuszczak przedwojenni letnicy, wysyłający pocztówki z  tym  krajobrazem. Jeśli pogod a nam dopisze możemy s tąd zobaczyć nawet Lębork , odległy o ok. 18 km w  linii prostej.
Dla wygody zwiedzania warto zaopatrzyć się w mapę, np. Cartomedia - Szwajcaria Kaszubska, która pomoże nam zaplanować dojazd i czas wycieczki.


Więcej zdjęć z rezerwatu Lubygość oraz jego położenie - jest tutaj
 


 


Loty balonem na Kaszubach


Loty widokowe - proponujemy Państwu niezapomnianą atrakcję - lot balonem na ogrzane powietrze!  Dla wielu spełnienie marzeń, dla innych zaspokojenie ciekawości, dla niektórych też ogromna, a przy tym bardzo bezpieczna, podniebna przygoda.
Loty widokowe i turystyczne na Kaszubach - balonem
Zdecydowanym proponujemy ok. 3 godzinną zabawę na którą składa się rozwinięcie i podniesienie balonu, lot trwający ok 1 godziny oraz złożenie i spakowanie statku. Jednorazowo zabieramy do 5 osób.


Ceny lotów balonem - są tutaj


Loty Balonem Tomasz Dzienisz
Wejherowo, ul. Żeromskiego 2


Tel. kom. 602 689 296
www.balonem.pl


 


Ludowe wyroby - ich wartość rośnie co roku, szczególnie w obliczu zalewu popularnych i masowych przedmiotów np. z Chin. Jeśli szukasz czegoś oryginalnego, niepowtarzalnego, wykonanego naprawdę na miejscu - to odwiedź
Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach lub miejscowe sklepy z wyrobami rękodzielniczymi. Więcej o twórcach ludowych - patrz tutaj


ludowe_wyroby_400Na narty - może nie wszyscy wiedzą, że zaledwie 12 km od Sierakowic znajduje się nowo wybudowany obiekt narciarski z dwoma równoległymi wyciągami. Amalka, bo tak nazywa się malutka miejscowość - dysponuje stokiem długości 260 m, szerokości ok. 60 m i 33 metrami różnicy wzniesień. Całość jest dobrze oświetlona, wyposażona w parking, grillbar oraz wypożyczalnię sprzętu narciarskiego. O odpowiednią jakość pokrywy śnieżnej dbają armatki oraz ratrak. Obiekt w sezonie zimowym czynny jest od 9.00 do 22.00.
Serdecznie zapraszamy!
Amalka, tel. kontaktowy 058 684 48 85
www.nartyamalka.pl

Ołtarz Papieski
- tym mianem określaOłtarz - fot. GOK Sierakowice się usytuowaną Ołtarz - fot. GOK Sierakowicew centrum Sierakowic, nie opodal kościoła św. Marcina, rzeźbę - pomnik ze stołem ołtarzowym, przy którym papież Jan Paweł II odprawił mszę świętą w Pelplinie podczas siódmej pielgrzymki do Ojczyzny. Jest to miejsce szczególne, stanowiące połączenie elementów przyrodniczych, architektonicznych i sakralnych - dające osobom odwiedzającym możliwość nie tylko, spaceru, zwiedzania, czy podziwiania architektury zieleni, ale także zachęca do zadumy, refleksji i kontemplacji. "Gdy Ołtarz wróci do Sierakowic, ludzie codziennie będą przechodzić obok niego i utrwalać treści przekazywane przez Papieża" - powiedział autor projektu Jarosław Wójcik.


 


Parki atrakcji w Stryszej Budzie koło Mirachowa.
Kaszuby to nie tylko piękne krajobrazy, ale także zabytki i ciekawostki stworzone ludzką ręką. W Stryszej Budzie jest ich całe mnóstwo.


Kaszubski Park Miniatur przedstawia ponad 70 starannie wykonanych miniatur Kaszubski Park Miniatur - STRYSZA BUDAnajsłynniejszych budowli ze świata, Polski i w szczególności - z regionu Kaszub. Jedna, wspólna skala 1:25, w jakiej są wykonane wszystkie makiety pozwala przy okazji na ciekawe porównanie wielkości oryginałów.
Na terenie Parku są także inne ciekawostki: Zamek Strachu, Gabinet Śmiechu oraz Bajkowa Kraina z postaciami (ponad 60 figur) bohaterów słynnych bajek.
Wśród udogodnień są m.in bezpłatny parking, sklepik, gastronomia z WC, plac zabaw dla dzieci itp.

Kaszubski Park Gigantów gromadzi przedmioty i figury w nadludzkim rozmiarze. Są tu modele ogromnych owadów, ryb i ptaków, a także zwariowanych krasnali w rozmiarze XXL. Jest klasyczny monster truck oraz oryginalny samolo


t Tu-134 (o długości blisko 40 metrów), który można zwiedzać łącznie z kabiną pilotów.
Bardzo chętnie fotografowane są także olbrzymie przedmioty codziennego użytku. Więcej...

Kaszubski Gracik - jest wystawą przeróżnych pojazdów - bajkowych i filmowych - w skali 1:1. W tym wyjątkowym miejscu zgromadzono już kilkadziesiąt różnych pojazdów i modeli. Część z pewnością zainteresuje dzieci, część zaś przyciągnie uwagę fanów motoryzacji. Zebrane auta są podzielone na kilka kategorii, w tym:

słynne pojazdy z bajek i baśni
kultowe samochody z czasów PRL
nietypowe pojazdy filmowe
krążowniki szos z hollywoodzkich produkcji. Więcej o Parku...


Kaszubski Park Miniatur, Park Gigantów, Kaszubski Gracik
Mirachowo - Strysza Buda, ul. Kartuska 30
tel. 505 136 658, 502 499 106
www.kaszubskiparkminiatur.com.pl
e-mail: KaszubskiParkMiniatur@wp.pl


 


Park Edukacyjny ZOO Egzotyczne Kaszuby - Tuchlino koło Sierakowic -
zaprasza na spotkanie z niesamowitymi zwierzętami, które rzadko można zobaczyć na żywo. W Tuchlinie, pod opieką przewodnika, jest możliwość aby nawet je dotknąć i zrobić wyjątkowe selfie. Np. zdjęcie z kilkumetrowym pytonem na ramionach lub tańczącą papugą. Wybrane zwierzęta można także nakarmić (króliki, świnki, papużki).
Klimatyzowany obiekt w Tuchlinie czynny jest przez cały rok. Są tutaj liczne atrakcje dla dużych i małych gości:
wystawa rzadkich zwierząt egzotycznych (gady, ptaki, ryby, ssaki i pająki)
papugarnia ZOO Kaszuby Tuchlino Sierakowice - pomorskie
kącik dla maluchów (m.in króliki, świnki morskie)
akwarium (20 tysięcy litrów!)
kino 2/3D
wystawa akwarystyczna poświęcona Kaszubom
restauracja
sala dydaktyczna, miejsce na ognisko dla grup
plac zabaw wewnątrz obiektu oraz na zewnątrz

Park Edukacyjny odwiedzają zarówno turyści indywidualni jak i grupy zorganizowane. Jest możliwość skorzystania z usługi przewodnika, który opowie o ciekawostkach z życia niezwykłych mieszkańców Tuchlina. Można tutaj przeprowadzić ciekawą lekcję, wykład, zorganizować spotkanie, a nawet oryginalną sesję fotograficzną.


Cennik (m.in specjalne pakiety i bilety premium) - jest tutajceny biletów dla grup - są tutaj
Godziny otwarcia (Park czynny cały rok) - są tutajEgzotyczne ZOO Tuchlino Kaszuby

Park Edukacyjny ZOO Egzotyczne Kaszuby
Tuchlino 50B, Sierakowice
www.zookaszuby.pl
Tel. +48 600 342 128
e-mail:
Aktualności na profilu Facebook - są tutaj


 


Pieczenie chleba - to rozrywka zyskująca na popularności z roku na rok. I nic dziwnego, bo przecież zapach i smak prawdziwego chleba na zakwasie robi wrażenie prawie na każdym.


Agroturystyka Nad Strumykiem poleca pokazy pieczenia chlebaPolecamy bardzo sympatyczne miejsce, przy lesie, nad strumykiem i blisko malowniczego jeziora Junno. Gospodarze zapraszają na pokazy i degustację pysznego, swojskiego chleba. Wypiek odbywa się oczywiście w prawdziwym piecu chlebowym. Całą "procedurę" przygotowania i wypieku chleba może na raz oglądać do 10 osób. Można również, po uzgodnieniu, samemu spróbować swoich sił. Tych, którzy chcą śledzić wszystko od A do Z - zapraszamy na nocleg na miejscu. Przygotowane wieczorem ciasto "dojrzewa" przez noc, a rano, po wyrobieniu, jest wstawiane do pieca.

Gospodarstwo Nad Strumykiem świetnie nadaje się na wakacje, wczasy i weekendy. Piękna, cicha, niemal górzysta okolica, czyste jezioro - warto tu przyjechać! Więcej o tym miejscu - jest tutaj

Kamienicki Młyn
tel. 58 681 92 00
tel. 668 858 914


Punkty widokowe - walory wycieczki pieszej, rowerowej czy samochodowej znacznie podnosi przystanek w miejscu z piękną panoramą okolicy. Takich fotogenicznych miejsc jest w gminie kilka, w pobliżu wsi: Jelonko, Kukówka, Ciechomie, Mojusz, Tuchlino i Kamienicki Młyn (Zamkowa Góra)


Zamkowa Góra - platforma widokowa. Fot. Agnieszka Rybakowska-KrólTo tutaj, na wysokości ponad 220 metrów npm, urządzono piękne miejsce widokowe, idealne na wycieczkę i piknik.  Dzięki funduszom Starostwa Kartuskiego oraz społecznej pracy okolicznych mieszkańców - u podnóża góry zbudowano parking, a na szczycie - taras widokowy. Trzy oznakowane trasy dojścia o różnym stopniu trudności, ze schodkami i barierkami, pozwalają na wygodne i bezpieczne wejście także osobom starszym. Po drodze, w kilku miejscach ustawiono stoły i ławki dla odpoczynku.

Panorama z Zamkowej Góry (Kamienicki Młyn) - fot. Agnieszka Rybakowska-KrólWspaniały widok na sześć jezior - Białe, Czarne, Junno, Kamienickie, Odnoga oraz Potęgowskie - sprawił, że Zamkowa Góra była ulubionym miejscem spacerów już przed II wojną światową. Przywrócona świetność jej wspaniałej panoramy przyciąga dzisiaj coraz więcej turystów. Na szczycie znajdą także legendę o Zamkowej Górze... Zapraszamy do Kamienickego Młyna!

Mapa i więcej zdjęć z tego miejsca - jest tutaj


 


Zima - wiele miejscowych obiektów noclegowych jest świetnie przystosowanych do zapewnienia rozrywki także o tej porze roku. Kuligi konne i za quadem, smakowanie swojskich potraw, nordic walking czy narciarstwo biegowe - to kilka przykładów oferowanych przyjemności. A jak dodamy do tego zabawy sylwestrowe w gronie przyjaciół - to relaks jest gwarantowany !


Stok wyciąg narciarski AmalkaNarty Amalka - niedaleko Sierakowic (kilkanaście kilometrów) znajduje się niedawno wybudowany obiekt narciarski z dwoma równoległymi wyciągami. Amalka, bo tak nazywa się malutka miejscowość - dysponuje stokiem długości 260 m, szerokości ok. 60 m i 33 metrami różnicy wzniesień. Całość jest dobrze oświetlona, wyposażona w parking, grillbar oraz wypożyczalnię sprzętu narciarskiego. O odpowiednią jakość pokrywy śnieżnej dbają armatki oraz ratrak. Wyciąg narciarki Amalka w sezonie zimowym czynny jest od 9.00 do 22.00.
Serdecznie zapraszamy!
Amalka, tel. 58 684 48 85
www.nartyamalka.pl


 


ZOO Egzotyczne Kaszuby - zaprasza na spotkanie z niesamowitymi zwierzętami!


Chcielibyście poznać największe węże świata ? Wziąć na ręce kilkumetrowego Pytona Tygrysiego ? A może potańczyć z Didżejem – Kakadu Żółtoczubą ?
Jeśli lubicie pogawędki, to czeka na Was także rozgadana Ara Ararauna.
Zoo-Egzotyczne Kaszuby to jedyna w okolicy wystawą egzotycznych zwierząt.
Możecie zobaczyć u nas rzadkie gatunki gadów, ptaków, ryb, ssaków i pająków z całego świata.


Tel. 600 342 128


Dojazd - patrz mapa satelitarna - tutaj


Kalendarz imprez w Sierakowicach - jest tutaj


★ Atrakcje w sąsiednim Sulęczynie - są tutaj
★ Atrakcje turystyczne w pomorskim - są tutaj


Zapraszamy serdecznie - Sierakowice są OK!