Wesołe miasteczka

  • miejscowość : Trójmiasto i woj. pomorskie
A A

Kto posiada liczną rodzinę, ten może westchnąć na myśl o kosztach rozrywki w wesołym miasteczku czy luanapraku. Ale gdzie indziej znaleźć taki klimat zabawy ? Dlatego warto raz na jakiś czas zafundować sobie i rodzinie (szczególnie dzieciom) wycieczkę do miasteczka. Cokolwiek by mówić o innych atrakcjach - tutaj znajdziemy pełen luz, i karuzelę, i elektryczne samochody, i może jeszcze wiele innych urządzeń kojarzonych ze swobodną zabawą. Mobilne wesołe miasteczka najczęściej przyjeżdzają latem przy okazji dużych imprez - jak np. Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku. A gdzie je znaleźć - patrz poniżej...


Wesołe miasteczka  • GDAŃSK


Od dobrych kilku już lat atrakcją zbliżoną do tych z wesołych miasteczDiabelski Młyn Gdańsk koło widokoweek jest ogromne kolo widokowe - diabelski młyn  o wysokości ponad 50 metrów. Ulokowane na gdańskiej Wyspie Ołowianka juz z daleka rzuca się w oczy przechodniom spacerującym wzdłuż Motławy.


GDAŃSK BRZEŹNO - to gwarantowane miejsce w Gdańsku, gdzie możemy znaleźć rozrywki rodem z wesołego miasteczka. Kierując się deptakiem prowadzącym z dzielnicy Zaspa w stronę molo w Brzeźnie natrafimy po drodze na wiele drobniejszych atrakcji, aż dotrzemy do większego skupiska zabaw dla mniejszych i większych fanów. Z racji bliskiej odległości do molo - zdecydowanie jest to wesołe miasteczko nad morzem :-)


W pobliżu znajduję się Park Rozrywki Rodzinnej (m.in park linowy) - tutaj


 


Indoor skydiving Gdańsk Trójmiasto pomorskie0  • GDYNIA


Wesołe miasteczko GDYNIA lunaparkWesołe miasteczko w Gdyni - klasyczny lunapark - zajmuje teren między Skwerem Kościuszki, portem jachtowym i plażą. Znajdują się tutaj m.in: kolejka górska, autodrom, karuzele, strzelnice, boostery, wahadła, gabinet śmiechu i dom strachów, Jest także diabelski młym choć znacznie mniejszy od gdańskiego. Czynny w sezonie od czerwca do końca sierpnia.


 


Najnowocześniejsze kino efektów specjalnych!


Kino Batyskaf Nautilus w Gdyni  • KRYNICA MORSKA


Teren wesołego miasteczka obejmuje na stałe pWesołe miasteczko Krynica Morska lunaparklac przy Barze Koga, ul. Gdańska (okolice przystani na Zalewie Wiślanym).


Wesołe miasteczko w Krynicy Morskiej oferuje atrakcje dla małych i dużych gości: karuzele, dmuchacze, samochodziki, kolejka górska, pontony na wodzie, pajączki bungee, automaty do gry i wiele innych.

Lunapark otwarty jest w sezonie codziennie w godz. 11 - 23
Tel. +48 509 653 322  • ŁEBA


Wypoczynkowa stolica wybrzeża środkowego gościła swego czasu nawet 2 wesołe miasteczka na raz - jedno z Posli, drugi z Czech. Dzisiaj podobnych oraz innych atrakcji jest całe mnóstwo. Najbliżej, niemal w centrum znajduje się DISCOVERY PARK, który poruszy wyobraźnię Twoją i Twoich dzieci na różne sposoby. Zapraszamy!


👉 jedyna w Polsce karuzela - AIR BORN SHOT!


 Nowość 2021 - nowa atrakcja w Łebie


Wakacyjna Szkoła Nauki Jazdy - jest prawdziwym hitem w Łebie. Odbywa się na terenie autodromu - mini miasteczka mającego ulice, znaki drogowe i  sygnalizację świetlną. Dzieci kierujące 2 osobowymi autami (może być także dorosły z dzieckiem)  mogą poczuć się jak prawdziwi kierowcy. A przy okazji świetnej zabawy uczyć się zasad ruchu.


Wystawa Łebskie Klocki - posiada wiele ciekawostek: m.in makietę kolejową ze sterowanymi pociągami, historyczne zestawy Lego oraz 30 modeli największych budowli w historii firmy, sterowane modele RC do zabawy, widowiskowy transport w pętli setek kulek, ogródek budowlany o powierzchni 200 m2, a także nowość Lego® Fusion.
Race Horse - to Dziki Zachód w Łebie dzięki pięciu dzikim mustangom, na których można pomknąć (także we dwoje) przed siebie. Prawdziwym kowbojem w charakterystycznym kapeluszu można zostać w Discovery Parku już w wieku od 3 lat.
 River Adventure - indiańska rzeka prowadzi śmiałków w stronę pilnie strzeżonych tajemnic Wielkiego Wodza. Do jednego canoe mogą wsiąść na raz 3 osoby, w wieku od 3 lat.
 Bumper Cars - super zastrzyk adrenaliny dla młodszych i starszych Wesołe miasteczko nad morzem ŁEBAdzieci. Zwariowane pojazdy w postaci okrągłych pontonów pędzą w nieprzewidywalny sposób ... Wygodne siedzenia i pasy bezpieczeństwa pozwalają skupic się na wyjątkowej zabawie pełnej ewolucji, zderzeń i zaskakujących zwrotów. Wiek kierowców - już od 2 lat!
 Bumper Boats - kolorowe, dmuchanei łódki z wizerunkami różnych zwierząt są ulubioną zabawą dla dzieci. Dodatkową atrakcją są liczne piłeczki w wodzie, którym można sobie porzucać.
■  Interaktywna strzelnica - w postaci saloonu z Dzikiego Zachodu - jedyna taka w Polsce! Jeśli strzelający trafi w wyznaczone punkty to np. usłyszy, poczuje lub zobaczy zaskakującą niespodziankę!
■  Karuzela dla dzieci - nawiązuje wyglądem do weneckich tradycji. Można usiąść na fantazyjnych siedziskach: m.in na łabędziu, w powozie, w samochodziku, na koniku itd.
■  Samochodziki - elektryczne pojazdy (Ferrari, BMW, gokart, motocykl), którymi dzieci jeżdżą po torze
■  Salon gier na żetony z najbogatszym zestawem propozycji nad polskim morzem
■  Bajkowa kolejka - o wyglądzie fantazyjnego statku pirackiego.
■  Kolorowy plac zabaw dla dzieci - choć na jest dworze, posiada dach, który chroni przed deszczem. Wyposażony m.in w basen z piłeczkami, trampolinę, liczne zjeżdżalnie, itd.
 Eurobungee - to klasyczne 4 duże trampoliny, które pozwalają na szalone i zupełnie bezpieczne, pełne fantazji skoki.
  Autodrom - klasyczne samochody elektryczne - doskonale znane z wesołych miasteczek.
  Drop Tower - czyli wieża swobodnego spadania o wysokości 10 metrów. W sam raz dla dzieci - jest przystosowana także do obecności rodziców.
  Ścianka wspinaczkowa - z sześcioma, urozmaiconymi trasami
  Hurricane car - czerwony samochód, który przyśpiesza bicie serca!


Discovery Park Łeba - www.discoverypark.pl
Łeba, ul. Leśna 3 (główne wejście na plażę)
tel. +48 501 337 465
e-mail: kontakt@discoverypark.pl              Ceny biletów, godziny otwarcia - są tutaj
Aktualności na profilu Facebook - są tutaj   
Trzeba też wspomnieć o Łeba Parku, który swoimi towarzyszącymi atrakcjami (oprócz głównych - dinozaurów) z pewnością zadowoli młodszych gości - tutaj  • MALBORK


Dino Park. W ramach rozbudowanego parku ruchomych dinozaurów oraz smoków zapraszamy również na jeden z największych placów zabaw dla dzieci w tej części Polski. Główna konstrukcja, Droptower lunapark Malbork Dino Parkstarannie zaprojektowana i wykonana z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa posiada wymiary 25 m x 25 x 6 metrów. Lunapark w Malborku posiada również:

- jeziorko z pływającymi łódkami
- kolejka elektryczna
- karuzele
- kino 5D
- laserowy tor przeszkód (dla dzieci i dorosłych)
- drop tower (10 metrową wieżę swobodnego spadania)
- chatkę na kurzej łapce
- domek z piernika
- ludzika z klocków
- wioskę jaskiniowców
- gadające drzewo
- animatroniczne mamuty

oraz inne ciekawostki. Więcej o tym fantastycznym miejscu - jest tutaj

Dino Park Malbork
ul. Parkowa, tel. 55 30 70 700 (800)
www.dinopark.malbork.pl  • WŁADYSŁAWOWO


Wesołe miasteczko we Władysławowie to najbardziej rozbudowany lunapark nad morzem. Największa w Polsce kolejka górska Tajfun, gokarty, młyńskie koło, condor, space loop, Crazy Tower, splash shake oraz inne atrakcje potrafią dostarczyć odpowiedniej zabawy i adrenaliny. Warto też podkreślić walory widokowe młyńskiego koła, które wynosi wagoniki 25 metrów nad ziemię. Widać z nich morze i Zatokę Pucką oraz duży kawałek ponad 30 kilometrowej Mierzei Helskiej. Wesołe miasteczko we Władysławowie oferuje łącznie ponad 40 atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na miejscu działa także mała gastronomia. Czynny w okresie kwiecień - październikWesołe miasteczko Władysławowo lunapark Sowiński


Lunapark Sowiński zaprasza m.in na:


  kolejkę górską TAJFUN - mierzącą prawie 4 piętra
■  koło widokowe - sięgającą powyżej 7 piętra
  Condor - zapewnia przeciążenia 3G, lot do góry nogami
  Crazy Tower - 30 metrów adrenaliny
  Splash shake - zwariowany, wykręcony na maxa
  Kino 9D
  karuzela wiedeńska - bajkowe koniki i klimat jak z filmuLunapark Sowiński - atrakcje
  zamek strachu oraz pałac śmiechu
■  pływające łabędzie - oryginalne rowery wodne
  dmuchany tor przeszkód dla dzieci
  water zorbing - turlanie się po wodzie
■  plac zabaw dla maluchów
  autodrom - elektryczne samochody
■  tor gokartów spalinowych
■  canoe
■  EXTREME - adrenalina dla bardzo odważnychPark rozrywki nad morzem Władysławowo - Sowiński
  dmuchane skakańce - nieograniczona radość dla dzieci
■  strzelnica sportowa
■  krzywy domek - wyzwanie dla błędnika
■  paintball
■  Booster - kosmiczne doznania i emocje


Lunapark Sowiński
Władysławowo, ul. gen. Hallera, tel: 502 524 226
www.lunapark-sowinski.com.pl
e-mail: waldeksowinski@wp.pl
FB: www.facebook.com/Lunaparksowinski
Ciekawostka - największe na świecie wesołe miasteczko,  a raczej park rozrywki - mieści się w USA, na Florydzie. Disney World - bo o nim mowa - zajmuje powierzchnię ponad 100 km kwadratowych i zatrudnia ponad 60 tysięcy osób.
Pomorskie wesołe miasteczka
nie tylko nad morzem :-)