Wesołe miasteczka

  • miejscowość : Trójmiasto i woj. pomorskie
A A

Kto posiada liczną rodzinę, ten może westchnąć na myśl o kosztach rozrywki w wesołym miasteczku czy luanapraku. Ale gdzie indziej znaleźć taki klimat zabawy ? Dlatego warto raz na jakiś czas zafundować sobie i rodzinie (szczególnie dzieciom) wycieczkę do miasteczka. Cokolwiek by mówić o innych atrakcjach - tutaj znajdziemy pełen luz, i karuzelę, i elektryczne samochody, i może jeszcze wiele innych urządzeń kojarzonych ze swobodną zabawą. Mobilne wesołe miasteczka najczęściej przyjeżdzają latem przy okazji dużych imprez - jak np. Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku. A gdzie je znaleźć - patrz poniżej...


Wesołe miasteczka  • GDAŃSK


Od 2014 roku atrakcją zbliżoną do tych z wesołych miasteczDiabelski Młyn Gdańsk koło widokoweek jest ogrmne kolo widokowe - diabelski młyn  o wysokości ponad 50 metrów. Ulokowane na gdańskiej Wyspie Spichrzów juz z daleka rzuca się w oczy przechodniom na ul. Piwnej lub Długim Targu.  Pocżątkowo uruchomione z początkiem Jarmarku Dominikańskiego (termin - jest tutaj) ze względu na powodzenie zostało udostępnione w 2015 już w czerwcu i będzie czynne przynajmniej do połowy września.  W ślad za londyński LONDON EYE bywa nazywane GDAŃSKIM OKIEM. Mobilne koło widokowe (dostepne dla osob niepełnosprawnych) przyjeżdża  z Niemiec i zapewnia piękną panoramę zabytkowego centrum miasta.


Obok diabelskiego młyna znajduje się klasyczny autodrom z elektrycznymi pojazdami, które od lat i kilku już pokoleń potrafia dostarczyć super emocji w trakcie szalonych wymijanek i nieuniknionych  zderzeń 


GDAŃSK Centrum - ul. Świętojańska (przy kościele Dominikanów pw. Św. Jacka) -  tutaj znajduje się małe wesołe miasteczko otwarte z okazji Jarmarku Dominikańskiego (25 lipca - 16 sierpnia 2015). Zdjęcie w galerii poniżej.


GDAŃSK BRZEŹNO - to kolejne miejsce w Gdańsku, gdzie możemy znaleźć rozrywki rodem z wesołego miasteczka. Kierując się deptakiem prowadzącym z dzielnicy Zaspa w stronę molo w Brzeźnie natrafimy po drodze na wiele drobniejszych atrakcji, aż dotrzemy do większego skupiska zabaw dla mniejszych i większych fanów. Z racji bliskiej odległości do molo - zdecydowanie jest to wesołe miasteczko nad morzem :-)


W pobliżu znajduję się Park Rozrywki Rodzinnej (m.in park linowy) - tutaj  • GDYNIA


Wesołe miasteczko GDYNIA lunaparkWesołe miasteczko w Gdyni - klasyczny lunapark - zajmuje teren między Skwerem Kościuszki, portem jachtowym i plażą. Znajdują się tutaj m.in: kolejka górska, autodrom, karuzele, strzelnice, boostery, wahadła, gabinet śmiechu i dom strachów, Jest także diabelski młym choć znacznie mniejszy od gdańskiego. Czynny w sezonie od czerwca do końca sierpnia.  • KRYNICA MORSKA


Teren wesołego miasteczka obejmuje na stałe pWesołe miasteczko Krynica Morska lunaparklac przy Barze Koga, ul. Gdańska (okolice przystani na Zalewie Wiślanym).


Wesołe miasteczko w Krynicy Morskiej oferuje atrakcje dla małych i dużych gości: karuzele, dmuchacze, samochodziki, kolejka górska, pontony na wodzie, pajączki bungee, automaty do gry i wiele innych.

Lunapark otwarty jest w sezonie codziennie w godz. 11 - 23
Tel. +48 509 653 322  • ŁEBA


Wypoczynkowa stolica wybrzeża środkowego gości nawet 2 wesołe miasteczka na raz. Polski lunapark zwykle rozkłada się przy ul. Wspólnej, czeski zaś przy bulwarze w pobliżu kanału portowego.


Trzeba tez wspomnieć o Łeba Parku, który swoimi towarzyszącymi atrakcjami (oprócz głównych - dinozaurów) z pewnością zadowoli młodszych gości - tutaj  • MALBORK


Dino Park. W ramach rozbudowanego parku ruchomych dinozaurów oraz smoków zapraszamy również na jeden z największych placów zabaw dla dzieci w tej części Polski. Główna konstrukcja, Droptower lunapark Malbork Dino Parkstarannie zaprojektowana i wykonana z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa posiada wymiary 25 m x 25 x 6 metrów. Lunapark w Malborku posiada również:

- jeziorko z pływającymi łódkami
- kolejka elektryczna
- karuzele
- kino 5D
- laserowy tor przeszkód (dla dzieci i dorosłych)
- drop tower (10 metrową wieżę swobodnego spadania)
- chatkę na kurzej łapce
- domek z piernika
- ludzika z klocków
- wioskę jaskiniowców
- gadające drzewo
- animatroniczne mamuty

oraz inne ciekawostki. Więcej o tym fantastycznym miejscu - jest tutaj

Dino Park Malbork
ul. Parkowa, tel. 55 30 70 700 (800)
www.dinopark.malbork.pl  • WŁADYSŁAWOWO


Wesołe miasteczko we Władysławowie to najbardziej rozbudowany lunapark nad morzem. Największa w Polsce kolejka górska Tajfun, gokarty, młyńskie koło, condor, space loop, Crazy Tower, splash shake oraz inne atrakcje potrafią dostarczyć odpowiedniej zabawy i adrenaliny. Warto też podkreślić walory widokowe młyńskiego koła, które wynosi wagoniki 25 metrów nad ziemię. Widać z nich morze i Zatokę Pucką oraz duży kawałek ponad 30 kilometrowej Mierzei Helskiej. Wesołe miasteczko we Władysławowie oferuje łącznie ponad 40 atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na miejscu działa także mała gastronomia. Czynny w okresie kwiecień - październikWesołe miasteczko Władysławowo lunapark Sowiński


Lunapark Sowiński zaprasza m.in na:


  kolejkę górską TAJFUN - mierzącą prawie 4 piętra
■  koło widokowe - sięgającą powyżej 7 piętra
  Condor - zapewnia przeciążenia 3G, lot do góry nogami
  Crazy Tower - 30 metrów adrenaliny
  Splash shake - zwariowany, wykręcony na maxa
  Kino 9D
  karuzela wiedeńska - bajkowe koniki i klimat jak z filmuLunapark Sowiński - atrakcje
  zamek strachu oraz pałac śmiechu
■  pływające łabędzie - oryginalne rowery wodne
  dmuchany tor przeszkód dla dzieci
  water zorbing - turlanie się po wodzie
■  plac zabaw dla maluchów
  autodrom - elektryczne samochody
■  tor gokartów spalinowych
■  canoe
■  EXTREME - adrenalina dla bardzo odważnychPark rozrywki nad morzem Władysławowo - Sowiński
  dmuchane skakańce - nieograniczona radość dla dzieci
■  strzelnica sportowa
■  krzywy domek - wyzwanie dla błędnika
■  paintball
■  Booster - kosmiczne doznania i emocje


Lunapark Sowiński
Władysławowo, ul. gen. Hallera, tel: 502 524 226
www.lunapark-sowinski.com.pl
e-mail: waldeksowinski@wp.pl
FB: www.facebook.com/Lunaparksowinski
Ciekawostka - największe na świecie wesołe miasteczko,  a raczej park rozrywki - mieści się w USA, na Florydzie. Disney World - bo o nim mowa - zajmuje powierzchnię ponad 100 km kwadratowych i zatrudnia ponad 60 tysięcy osób.
Pomorskie wesołe miasteczka
nie tylko nad morzem :-)