Ostrzyce, Somonino - atrakcje turystyczne - przewodnik, noclegi

  • Miasto : Ostrzyce
  • Ulica : Atrakcje turystyczne, imprezy i noclegi na Kaszubach
logo
A A

Wypoczynek w OstrzycachJeżeli ktoś szuka pięknych krajobrazów, komfortowych noclegów, różnorodnego wypoczynku i lubi dobre drogi - to spokojnie może przyjechać w okolice Ostrzyc i Somonina. Miejscowi włodarze aktywnie też dbają o ofertę kulturalną, jako uzupełnienie naturalnych atrakcji. A jest ich naprawdę dużo. Kajakiem, rowerem, konno i pieszo, łodzią i balonem - zwiedzać kaszubską ziemię można na różne sposoby. Na początek, zapraszamy na spacer poniżej - atrakcje turystyczne są tuż, tuż...


NoclegiBrodnica Dolna, Goręczyno, Ostrzyce (więcej w wyszukiwarce po prawej stronie)


Ostrzyce - atrakcje


Jastrzębia GóraPanorama z Jastrzębiej Góry k. Ostrzyc - punkt widokowy w OstrzycachJastrzębia Góra zimą - położony ponad drogą Ostrzyce - Brodnica Dolna na wysokości ponad 220 m npm. Kierunek nadaje drogowskaz z parkingu przy ul. Droga Kaszubska. Wejście wymaga pewnego wysiłku, bowiem różnica poziomów między lustrem jeziora a szczytem wzgórza wynosi prawie 57 metrów. Wysiłek rekompensuje jednak piękna panorama, która z pewnością należy do tzw. Złotych Widoków Szwajcarii Kaszubskiej. Jeziora, lasy i zabudowania układają się tutaj jak w ogromnym amfiteatrze. Miejsce leży na prywatnym gruncie, na skraju uprawianego pola.w
Na Jastrzębiej Górze znajdziemy jeszcze ciekawostkę - duży głaz narzutowy - Królewski Kamień. Nazwa upamiętnia odwiedziny tego miejsca ponad 170 lat temu przez króla Prus, Fryderyka Wilhelma IV.


Kajaki i spływy kajakowe - w Ostrzycach są niezwykle popularne. Jezioro Ostrzyckie - leżące na szlaku tzw. Kółka Raduńskiego służy zresztą nie tylko kajakarzom lecz również żeglarzom oraz amatorom rowerów wodnych.


Wypożyczalnia U Hani - zaprasza na niezapomniane spływy kajakowe m.in rzeką Radunią oraz po okolicznych jeziorach tworzących wspomniane Kółko Raduńskie. Dla turystów indywidualnych oraz grup zorganizowanych zapewnia sprawdzony, wysokiej jakości sprzęt kajakowy - kajaki polietylenowe dwuosobowe. Jednym z miejsc startu może być baza w Ostrzycach.
Wypożyczalnia kajaków Ostrzyce - Kaszuby - pomorskie
Dodatkowo oferowany jest:

- transport uczestników,
- transport sprzętu i bagażu,
- nocleg i wyżywienie do uzgodnienia
-  wiele innych atrakcji.


Ostrzyce, U Hani (rzeka Radunia i okolice)
tel. 58 684 18 35, tel. 663 657 421
Kaszubskie Kajaki znad Raduni - to firma specjalizująca się w organizacji spływów indywidualnych i grupowych po szlaku rzeki Raduni. Jednak jej spływy często są spotykane Kaszubskie Kajaki - Kiełpino - Trątkownicatakże na innych rzekach Szwajcarii Kaszubskiej, takich jak: Łeba, Słupia, Łupawa czy Bukowina. W jej ofercie znajdują się spływy trwające od kilka godzin, po cały dzień czy kilka dni - na trasach łatwych i ekstremalnie trudnych - do wyboru i uzgodnienia.
Flagowym odcinkiem Kaszubskich Kajaków jest Górna Radunia. Trasa rozpoczyna się w Ostrzycach, a kończy się we własnej bazie biwakowej w Trątkownicy, gdzie jest możliwość rozpalenia ogniska lub skrycia się przed słońcem lub deszczem pod zadaszoną wiatą.

Oferowany sprzęt to kajaki polietylenowe najwyższej klasy: dwuosobowe Aquarius Pro Tour oraz Perception Vista, a także Spływ rzeka Radunia - Kaszubskie Kajakijednoosobowe Aquarius Traper. Są to kajaki bezpieczne oraz wyposażone we wszystkie potrzebne kajakarzowi elementy. Do dyspozycji kajakarzy jest takze szeroki zakres rozmiarowy kamizelek asekuracyjnych i ratunkowych. Każdy uczestnik spływu znajdzie odpowiedni sprzęt asekuracyjny dla siebie, nawet bardzo małe dzieci.
W cenie spływów jednodniowych są zawarte:
- darmowy parking,
- transport kajaków oraz uczestników na start lub z mety spływu,
- ognisko na końcu spływu,
- dokładną mapkę spływu.
Ponadto można skorzystać z naszego pola namiotowego mieszczącego się w Trątkownicy.

Kaszubskie Kajaki,
Kiełpino, ul. Raduńska
tel. 791 205 733


 


Kaktusy - wystawa katusów CACTUSARIUM - to Kaktusy Ostrzyce - wystawa kaktusów CACTUSARIUMprywatna kolekcja tworzona w Ostrzycach już od 50 lat!  Zbiór roślin kompletowany jest głównie metodą wysiewów przez ich wielkiego pasjonata - Mieczysława Burghardta. Wystawa obejmuje obecnie ok 5 tysięcy egzemplarzy, Na miejscu można uzyskać szereg informacji na temat uprawy kaktusów i występowania ich w środowisku naturalnym. Wystawa dostępna praktycznie cały rok. Więcej o wystawie - patrz tutaj


Cactusarium Ostrzyce
ul. Ramlejska 11
tel. 502 731 338


 

Mini golf w Pensjonacie StolemMini golf, bilard
- na rekreacyjną zabawę dla każdego zapraszamy do Ostrzyc, do obiektów położonych przy Centrum Rekreacji U Stolema. Kompleks rozciągajacy się od ściany lasu (park linowy) po brzeg jeziora Ostrzyckiego (plaża, kąpielisko, wypożyczalnia sprzętu wodnego) jest miejscem gdzie niemal każdy znajdzie coś dla siebie. Pełen zestaw atrakcji - jest tutaj


Dzieci z pewnością zaciekawi możliwość obejrzenia mini ZOO - tutaj


 


Ostrzyce - Park Linowy U StolemaOstrzyce - Park Linowy U StolemaPark linowy zbudowany przy Centrum Rekreacji U Stolema składa się z dwóch tras (o różnym stopniu trudności) mających w sumie długość ok. 300 metrów. Wśród 20 przeszkód-atrakcji, które urozmaicają przejście parku, trafimy na:

- most tybetański
Ostrzyce - Park Linowy U Stolema- pal Azji
- siatki poziome i pionowe
- ścieżkę nad kanionem
- drabinkę oponową
- 50 metrową kolejkę zjazdową (tyrolkę)
- wózek zjazdowy

Platformy umocowano na dużych drzewach porastającyh zbocze wzniesienia, na wysokości od 4 do 12 metrów nad ziemią. Różnica poziomów sięga 30 metrów, a z najwyżej położonego podestu rozciąga się wspaniała panorama na Jezioro Ostrzyckie. Zdjęcia nie publikujemy - to trzeba zobaczyć samemu!
Z parku mogą korzystać wszystkie osoby mające minimum 8 lat i 140 cm wzrostu. Dzieci do lat 14 - pod opieką dorosłych.
Park linowy U Stolema jest jedną z kilku atrakcji dostępnych w Centrum Rekreacj dostęnych - tutaj


Więcej zdjęć z terenu parku oraz mapa satelitarna- jest tutaj.

Godziny otwarcia Parku i ceny biletów - są tutaj

Ostrzyce,
ul. Droga Kaszubska 8A, tel. 58 684 18 77
www.ustolema.pl


 


Wypożyczalnia rowerów Ostrzyce U MaryliRowery i wycieczki rowerowe należą do tradycyjnych przyjemności turystów odwiedzajacych Kaszuby. Zainteresowani tą formą wypoczynku mogą skorzystać z wypożyczalni rowerów w Ostrzyckiej Gościnie U Maryli, która znana jest w okolicy także z dobrych posiłków.
Wypożyczalnia rowerów jest czynna od maja do września. Cennik wypożyczalni - jest tutaj (dłużej = taniej)


Restauracja U Maryli zaprasza do nabrania sił przed wycieczką oraz zregenerowania się po wojażach. Smaczne i dobre jedzenie w rozsądnej cenie podstawą dobrego humoru :) na cały dzień!

Ostrzyce, ul. Droga Kaszubska 19
tel. (58) 684 16 18
www.umaryli.pl
biuro@umaryli.pl


 


SPA z basenem - przez cały rok!. W tak pięknym miejscu jak Ostrzyce nie może zabraknąć rozkoszowania się kąpielami nawet w środku zimy. Ostrzyce SPA basen sauna jacuzzi łaźniaStrefa SPA z basenem znajduje się w obiekcie o standardzie zbliżonym do hotelu o nazwie Ostrzyce SPA. Na miejscu, do dyspozycji gości są również:
sauna, łaźnia i jacuzzi
restauracja Duch Kaszub
pokoje i apartamenty
Więcej informacji i zdjęć tego bardzo przyjemnego miejsca - jest tutaj


 


 Kawiarnia, apartament, 2 domki - Wiatralcje na Górze Sobótka (Ręboszewo - 6 km) Kawiarnia Wiatrak Ręboszewo Kaszuby


UWAGA - statek wycieczkowy STOLEM, który w poprzednich sezonach pływał po Jeziorze Ostrzyckim został wycofany z oferty miejscowych atrakcji i nie będzie już dostępny.


Gminny Ośrodek Kultury SOMONINOKalendarz imprez w regionie - patrz GOK Somonino - tutaj
Więcej fotografii krajobrazów i atrakcji Ostrzyc - patrz tutaj


★ Atrakcje w sąsiednich Kartuzach - są tutaj
★ Atrakcje w sąsiednim Szymbarku - są tutaj

★ Atrakcje turystyczne w pomorskim - są tutaj


Ostrzyce i okolice są piękne przez cały rok!