17. All About Freedom Festival 2023

  • termin : 14 Paјdziernika 2023 - 21 Paјdziernika 2023
  • miasto : Gdańsk
  • ulica : plac Solidarności 1
  • miejsce : Europejskie Centrum Solidarności
  • www : http://www.aaff.pl
logo
A A

Film, debaty, wydarzenia artystyczne - wszystko o wolności. All About Freedom Festival to interdyscyplinarny festiwal, którego celem jest prowokowanie do rozmowy na temat różnych wymiarów wolności, a także jej granic.  Czym jest, a czym nie jest wolność? Co się dzieje, gdy jej nie ma? W jakich sytuacjach jesteśmy gotowi bronić wolności, czasem za wszelką cenę, a w jakich ją oddać? Z tymi pytaniami mierzą się bohaterowie filmów pieczołowicie selekcjonowanych spośród setek pozycji światowego kina, jakie są prezentowane podczas festiwalu. Kuratorem programu filmowego AAFF jest Artur Liebhart, twórca i dyrektor festiwalu Millennium Docs Against Gravity. All About Freedom Festiwal Gdańsk 2023


W programie: projekcje filmowe - fabuły i dokumenty, wiele premier, wydarzenia artystyczne, mistrzowskie wykłady, spotkania, dyskusje z reżyserkami i reżyserami, twórczyniami i twórcami kultury, badaczkami i badaczami rozmaitych dziedzin.


Centrum festiwalowe – 419 miejsc na widowni z amfiteatralnym układem krzeseł – po raz kolejny rozgości się w budynku ECS przy pl. Solidarności 1. Każdego powszedniego dnia odbędą się dwa seanse, po wielu z nich zaplanowano spotkania z twórcami i rozmowy z ekspertami.


CENTRUM FESTIWALOWE
Europejskie Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1, Gdańsk
wejście | przez historyczną Bramę nr 2 Stoczni Gdańskiej im. Lenina


Hasłem łączącym wszystkie pokazy AAFF jest wolność. Wolność, ale i zniewolenie oraz wszystkie wynikające z nich konsekwencje: miłość i nienawiść, władza, pieniądze, korupcja. Wolność interpretowana jest przez pryzmat różnych doświadczeń i narodowych tęsknot. Szeroki też jest wachlarz reprezentowanych gatunków – od dokumentu, poprzez komedię, kryminał, dramat po thriller.


Walorem AAFF jest to, że obejrzeć można premiery i filmy, które nigdy nie trafią na ekrany dużych komercyjnych kin, a nagradzane są na festiwalach na całym świecie. Widzowie podkreślają, że bilety są dużo tańsze niż w komercyjnych kinach, a wielką atrakcją są spotkania z twórcami i dyskusje na tematy, podejmowane przez prezentowane filmy.


Do zobaczenia w ECS na festiwalu, który prowokuje do myślenia, inspiruje i pobudza do działania.


Program 17. All About Freedom Festival 2023 - jest tutaj


KUP BILET


Zapraszamy na All About Freedom Festival 2023!