Kartuzy - atrakcje turystyczne - przewodnik, noclegi

  • Miasto : Kartuzy
  • Ulica : Chmielno, Kartuzy, Kiełpino, Mezowo, Ramleje, Sianowo
logo
A A

Kartuzy są wyjątkową miejscowością na Kaszubach. Może za sprawą rozlicznych lasów (każda Kartuzy atrakcje turystyczne Kaszubydroga do miasta prowadzi przez las), może dzięki dawnemu klasztorowi Kartuzów (stąd pochodzi nazwa), a może też dzięki inwestycjom włodarzy miasta m.in w podniesienie jego estetyki. Pewnie wszystko po trochu składa się na przyjemność z odwiedzin tętniących życiem Kartuz. Zachęcają do tego i zabytki, i piękny park z Wyspą Łabędzią i urokliwy rynek w centrum. A jeśli dodamy do tego malownicze okolice, wzgórza, lasy, jeziora i żywe tutaj, kaszubskie tradycje - to Kartuzy z pewnością warte są specjalnego weekendu lub dłuższego wypoczynku z wycieczkami po okolicy.

Noclegi - kliknij nazwę miejscowości - Chmielno, Kartuzy, Kiełpino, Mezowo, RęboszewoSianowo


Kartuzy - atrakcje


Wyspa Łabędzia przy Alei Filozofów w Kartuzach


Aleja Filozofów i Gaj Świętopełka - to miejsca chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców jak i turystów chcących odpocząć bliżej przyrody. Gaj Świętopełka jest dorodnym, bukowym lasem porastającym wzgórza wokół Jeziora Klasztornego Małego. Wzdłuż jego brzegu, nad wodą, już ponad 100 lat temu wytyczono malowniczą ścieżkę spacerową - Aleję Filozofów, z której można się dostać na urokliwą Wyspę Łąbędzią. W pobliżu, latem, często odbywają się tutaj różne festyny i zabawy. Przestrzeń, otaczająca zieleń i piękne panoramy dostarczają bardzo przyjemnych wrażeń.


 


Dyskoteka i pub REBELLE CLUB - miejsce świetnej zabawy, dobrego jedzenia, wygodnych noclegów i odnowy biologicznej. Cały obiekt posiada staranny wystrój, odpowiedni do pełnionej funkcji.
Dyskoteka jest miejscem o niekonwencjonalnym, innowacyjnym wnętrzu. Zaprasza na szalone imprezy przy najbardziej znanej muzyce i magicznych drinkach. Grana jest też muzyka z lat 60, 70 i 80-tych.


Pub IMAGE KartuzyDyskoteka REBELLE CLUB dysponuje klimatyzowanymi salami, plazmą oraz projektorem, który jest wykorzystywany jest podczas imprez oraz transmisji wydarzeń sportowych - np. meczy piłkarskich. Odpowiednie nagłośnienie, świetny D.J. i najlepszy (z dostępnego na rynku) sprzęt firmy DENON potrafią rozkręcić zabawę do naprawdę wysokich obrotów.

W ciągu dnia zapraszamy także do Restauracji IMAGE. Polecemy dania kuchni polskiej i włoskiej oraz ciasta domowego wypieku. Miłośnicy dobrej, włoskiej pizzy będą także zadowoleni!


Restauracja IMAGE Kartuzy
Do dyspozycji gości są dwie sale: w tym jedna dla palących, dodatkowo ogródek letni. Ci, którzy zechcą zostać na dłużej (a warto bo w Kartuzach i okolicy jest pięknie) mogą skorzystać z przytulnych noclegów w 2 i 4 osobowych pokojach z łazienkami. Więcej o Noclegi IMAGE Kartuzynoclegach - jest tutaj

Na miejscu dzaiała również Studio Urody OLIMP, które oferuje masaże, saunę, solarium, siłownię i aerobic.

Restauracja "IMAGE" - Pub – Dyskoteka – Noclegi - Studio Urody Olimp
Kartuzy, ul. 11 Listopada 2, tel./fax 58 685 44 50, tel. 605 656 267Kolegiata Kartuzów w KartuzachKolegiata w Kartuzach - to najsłynniejszy zabytek w całej okolicy. Kościół wyróżnia się charakterystycznym dachem w kształcie trumny. Budowniczowie świątyni pochodzili z Zakonu Kartuzów, który osiedlił sie tutaj 700 lat temu. Zakonnicy hołdowali zasadzie oraz łacińskiej sentencji "Memento mori" czyli "pamiętaj o śmierci". To przesłanie znalazło sie również we wnętrzu kolegiaty. Znajduje sie tutaj także mnóstwo dzieł sztuki, obrazów i rzeźb, które każą schylić głowę wobec mistrzostwa ich autorów. W pobliżu kolegiaty - dla zmiany klimatu historycznego można zwiedzić ciekawą galerię sztuki współczesnej, umiejscowioną w dawnym refektarzu - tutajŁawka Asesora Kartuzy - punkt widokowyŁawka Asesora - punkt widokowy nad jeziorem Karczemnym, między drogami wylotowymi na Sulęczyno i Sierakowice. Miejsce często wymieniane w przewodnikach ze względu na atrakcyjne położenie. Ławka istotnie stoi, można na niej usiąść i nacieszyć się rozległym widokiem. Z racji pewnej odległości od centrum miasta bywa tam czasem nieco więcej papierków, więc prosimy by dbać szczególnie o ten miły zakątek. Na zdjęciu - panorama widziana z ławki.Muzeum Kaszubskie KartuzyMuzeum Kaszubskie - imienia Franciszka Tredera (ul. Kościerska 1, tel. 58 681 03 78) zaprasza gości ciekawych tradycji i historii. Zgromadzono tutaj oryginalne zbiory kultury i sztuki kaszubskiej - sprzęty gospodarstwa domowego, rzeźby, tkaniny, unikalne plecionki z korzeni sosny, hafty, obrazy na szkle i inne. Godziny otwarcia, ceny biletów- jest tutaj
Ulica Dworcowa - mini deptak prowadzący do rynku w KartuzachRynek kartuski - bardzo estetyczny zakątek miasta, z kafejkami, restauracyjkami i dużą ilością kolorowych kwiatów.  Zgrabne, ponad 100 letnie kamieniczki, szczęśliwie przetrwały wojnę i cieszą dzisiaj oczy przybyszów z kraju i zagranicy.  W promieniu 100 metrów można poczynić niezbędne zakupy, coś zjeść, napić się dobrej kawy i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Smakoszom polecamy pobliską, bardzo dobrą restaurację Image - tutaj


Okolice Kartuz


Spływy kajakowe - jeziorami i rzekami to obok wycieczek rowerowych jedna z nabardziej popularnych rozrywek na Kaszubach - szczególnie w sezonie. Kaszubskie Kajaki - to firma specjalizująca się w organizacji spływów indywidualnych i grupowych po szlaku rzeki Raduni. Jednak jej spływy często są spotykane Kaszubskie Kajaki - Kiełpino - Trątkownicatakże na innych rzekach Szwajcarii Kaszubskiej, takich jak: Łeba, Słupia, Łupawa czy Bukowina. Także słynne Kółko Raduńskie leżące niedaleko Kartuz jest chętnie wybierane za cel kajakowych wycieczek.


W ofercie Kaszubskich Kajaków znajdują się spływy trwające od kilka godzin, po cały dzień czy kilka dni - na trasach łatwych i ekstremalnie trudnych - do wyboru i uzgodnienia.
Flagowym odcinkiem Kaszubskich Kajaków jest Górna Radunia. Trasa rozpoczyna się w Ostrzycach, a kończy się we własnej bazie biwakowej w Trątkownicy, gdzie jest możliwość rozpalenia ogniska lub skrycia się przed słońcem lub deszczem pod zadaszoną wiatą.

Oferowany sprzęt to kajaki polietylenowe najwyższej klasy: dwuosobowe Aquarius Pro Tour oraz Perception Vista, a także Spływ rzeka Radunia - Kaszubskie Kajakijednoosobowe Aquarius Traper. Są to kajaki bezpieczne oraz wyposażone we wszystkie potrzebne kajakarzowi elementy. Do dyspozycji kajakarzy jest takze szeroki zakres rozmiarowy kamizelek asekuracyjnych i ratunkowych. Każdy uczestnik spływu znajdzie odpowiedni sprzęt asekuracyjny dla siebie, nawet bardzo małe dzieci.
W cenie spływów jednodniowych są zawarte:
- darmowy parking,
- transport kajaków oraz uczestników na start lub z mety spływu,
- ognisko na końcu spływu,
- dokładną mapkę spływu.
Ponadto można skorzystać z naszego pola namiotowego mieszczącego się w Trątkownicy.

Kaszubskie Kajaki, www.kaszubskiekajaki.pl , www.kajaki-radunia.pl
Kiełpino, ul. Raduńska
tel. 791 205 733


Kawiarnia Wiatralcje na Górze Sobótka (Ręboszewo - 7,5 km od Kartuz)Kawiarnia Wiatrak Ręboszewo Kaszuby


Atrakcje w okolicy Kartuz - są tutaj