Elbląg - atrakcje turystyczne - przewodnik

  • Miasto : Elbląg
logo
A A

Elbląg - miasto w województwie warmińsko-mazurskim - z racji swojego położenia blisko Trójmiasta warte jest odwiedzin turystyczno-rekreacyjnych. Tym bardziej, że jego ciekawa historia może pobudzić naszą wyobraźnię. Korzystając z nowej trasy szybkiego ruchu wystarczy ok. 40 minut (z Gdańska), by znaleźć się w centrum odbudowanej ze zniszczeń wojennych elbląskiej Starówki.

Zabytki Elbląga - Brama TargowaPrzy okazji warto wspomnieć, że Elbląg przez wieki był dużym portem morskim, a jego zamek krzyżacki ustępował wielkością jedynie Malborkowi. Innym faktem, podkreślającym dawny status miasta, było uruchomienie linii tramwajów elektrycznych już blisko 120 lat temu - o rok wcześniej niż w Gdańsku. Znajdował się tutaj również (do 2011 roku) największy w Europie odkryty, miejski basen kąpielowy o wymiarach 340x100 metrów (ponad 3 hektary powierzchni).Rejsy spacerowe Statek ElWINGA
Dzisiejszy Elbląg, mniej znaczący gospodarczo niż kiedyś, stara się wykorzystać swoje położenie i zasoby z poszanowaniem ekologii. Za działania na rzecz m.in ochrony środowiska otrzymał w 1999 roku prestiżową nagrodę Unii Europejskiej, jako jedyne miasto w Polsce! Zobaczmy zatem jaki klimat panuje w Elblągu i jakie są tam atrakcje - których przybywa co roku...


Atrakcje Elbląga


Kryte baseny - w ramach kompleksu MOSiR zapraszamy na:
Basen MOSiR Elbląg
- duży basen pływacki o wymiarach: 25x12,5 m, głęb. 1,2-3,8 m.
- mały basen o wymiarach: 10,5x4,5 m, głęb. 0,8-1 m.

Ceny biletów, karnetów, godziny otwarcia itp. są tutaj
ELBLĄG, ul. Robotnicza 68,
tel. 55 642 45 00


---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu - kontynuuje po części tradycje po przedwojennym Muzeum Miejskim, po którym odziedziczyło fragment zbiorów. Eksponaty, które możemu w nim dzisiaj obejrzeć pochodzą z darów, zakupów oraz badań archeologicznych. O ich wadze może świadczyć odkrycie np. XV-wiecznych (zatem z czasów Krzysztofa Kolumba) najstarszych w Europie, zachowanych okularów w rogowej oprawie. Innymi zabytkami-perełkami w Muzeum są: średniowieczna giterna (instrument muzyczny) oraz XIII-wieczna, dębowa winda towarowa. Oba eksponaty są jednymi z zaledwie trzech egzemlarzy zachowanych w całej Europie.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Elbląg, Bulwar Zygmunta Augusta 11
tel. +48 55 232 72 73
www.muzeum.elblag.pl     Godziny otwarcia - są tutaj         Ceny biletów - są tutaj


---------------------------------------------------------------------------------------------------------


Nowa Holandia - Rodzinny Park Rozrywki - miejsce wcześniej znane przede wszystkim z gastronomii przez trasie Gdańsk - Warszawa, w ciągu ostatnich lat przekształciło się w niesamowity, ogromny Park Rozrywki. Na 65 hektarach nieużytków stworzono zbiorniki wodne połączone siecią kanałów o długości 12 kilometrów i posadzono ok. 30 tysięcy drzew. Dzięki tej ogromnej pracy pośród pięknej zieleni zadomowily się łabędzie, kaczki a nawet dzikie gęsi oraz smaczne ryby: sum, jesiotr, karp i węgorz.
Park Rozrywki Nowa Holandia Elbląg
Sztandarową atrakcją Parku Rozrywki Nowa Holandia jest zjeżdżalnia Lew Gigant o wysokości 28 i pół metra. Ta największa w Polsce i na świecie nadmuchiwana konstrukcja ma nominację do wpisu do Księgi Rekordów Guinessa. Niesamowity widok z góry, dwa tory do zjazdów oraz ścianka wspinaczkowa gwarantują super zabawę.

Inne atrakcje Rodzinnego Parku Nowa Holandia:


■ Atrakcja Niespodzianka - Poszukaj Franka...
■ Park linowy złozony z dwóch tras - Maluch oraz Średniej
■ Małpi Gaj - rozbudowany, piętrowy labirynt z przeszkodami i  zjeżdżalnią prowadzącą do ogromnego basenu z kolorowymi piłeczkami. Miejsce, w którym mniejsze dzieci dają upust swojej niespożytej energii.
■ Hopsalnia z trampolinami. Jeszcze nie cały park trampolin, ale prawie... Skupisko 8 trampolin gwarantuje doznania na najwyższym poziomie. Bezpieczne skakanie dla każdego, niezależnie od wieku.
■ Poducha do skakania - wielka poduszka, która wyzwala radAtrakcje dla dzieci Elblągość z życia!
■ tunel - tajemniczy tunel o długosci 6 metrów i szerokości 3 metrów. Nasze zmysły spotykają się z fantazyjną przestrzenią kosmiczną, w której można stracić grunt pod nogami, unieść się nad ziemią i zatopić się w obłędnej grze świateł, kolorów i dźwięków.
■ kopalnia złota - kusi skarbami, których warto poszukać...
■ labirynt - pełen licznych pomieszczeń i łączących je krętych korytarzy. Czy tak łatwo jest stąd wyjść jak wejść? Odpowiedź jest bardzo indywidualna...
■ ogromny plac zabaw dla dzieci - trampoliny, mniejsze zjeżdżalnie, basen z kulkami, tunele do zabawy w berka i chowanego - świetne miejsce na rozładowanie dziecięcej energii
■ tramwaj wodny i wypożyczalnia sprzętu wodnego - do dyspozycji gości rowery wodne, łodzie i kajaki. Rejsy tramwajem wodnym siecią kanałów trwa 20 minut.
■ ZOO - świętowało już urodziny nowych mieszkańców. Można tutaj obserwować z bliska różne zwierzęta...
■ Ptaszarnia i Wyspa Nielotów - z piąknymi, kolorowymi ptakami
■ osada Wikingów (replika) - miejsce spotkania z historią, gdzie we fragmencie odtwarzane są codzienne zajęcia Słowian i Wikingów.
■ Wyspa Potworów - świat kryptozoologii z naturalnej wielkości postaciaElbląg atrakcje dla dzieci - Nowa Holandiami z legend i mitów - Yeti, potwór z Loch Ness, wąż wielogarbny, wąż wielopłetwy, ośmiornica olbrzym.
■ Wyspa Iluzji - tutaj każda sztuczka jest możliwa - jak to się dzieje?
■ Wyspa Moai oraz Wyspa Stonehenge - z rekonstrukcjami słynnych posągów oraz kręgu megalitycznego
■ Dwór Króla Artura i słynny zamek Camelot - komnata Rycerzy Okrągłego Stołu, zbroje, miecze, i halabardy dla małych, ale dzielnych wojów...
■ Wyspa Zakochanych - gdzie możemy przez chwilę pobyć sami w romantycznych okolicznościach..


To i jeszcze parę ciekawych rzeczy :-) zaledwie 40 minut od Gdańska... zabierz rodzinę i baw się świetnie - nawet cały dzień - w  Nowej Holandii!


Ceny biletów - są tutaj


Nowa Holandia, Elbląg, Nowe Pole 1B
tel. 55 233 89 90 - BAR
tel. 55 615 10 85 - KASY
nowaholandia@nowaholandia.pl
www.rpr.nowaholandia.pl


------------------------------------------------------------------------------------------------------


Statek Elwinga - rejsy wycieczkowe m.in z Elbląga do Gdańska oraz po Zalewie Wiśllanym.
Elwinga jest stylowym oldtimerem o wyjątkowej urodzie. Zbudowana w 1926 w Holandii, pierwotnie jako barka motorowa "Riepel", pływała pomiędzy Wyspami Fryzyjskimi, służąc turystom do obserwacji fok i spacerów po piaszczystych łachach Morza Wattowego. Po sprowadzeniu do Polski została poddana starannej restauracji.

Statek spacerowy Elwinga jest wyposażony w sprzęt nagłaśniający, TV oraStatek Elwinga ELBLĄG rejsy wycieczkowez internet WiFi. Jednostka zabiera maksymalnie do 110 pasażerów mających do dyspozycji 2 pokłady:

pokład dolny – restauracyjny, ogrzewany i wentylowany, z barem (ciepłe i zimne przekąski oraz napoje)
pokład  górny – widokowy, doskonały do kąpieli słonecznych, obserwacji ptaków i krajobrazu.


Rejsy po Zalewie Wiślanym
Gdańsk - Krynica Morska
Elbląg - Gdańsk/Gdańsk - Elbląg
Tolkmicko - Krynica Morska - Tolkmicko
Krynica Morska - Frombork - Krynica Morska


Rejsy wycieczkowe Elwingą są także częścią atrakcyjnych pakietów pobytowych - tutaj. Oferta zawiera m.in noclegi w eleganckich hotelach w sercu elbląskiej starówki. Statek wypływa również w rejsy czarterowe.

Ceny biletów oraz  szczegóły rejsów wycieczkowych - są tutaj

Statek Elwinga - kontakt:
Elbląg, ul. Stary Rynek 54-59
Tel.: 55 611 66 99
www.elwinga.pl

biuro@elwinga.pl


-------------------------------------------------------------------------------------------------------


Raczki Elbląskie (ok. 5 km od Malborka) - unikalna atrakcja na skalę Polski! Ludzie Tablica przy   drodze Elbląg - Malborkzazwyczaj lubiąNajniżej położone miejsce w Polsce - Raczki Elbląskie się wspinać na różnego rodzaju góry i szczyty. Tutaj dla odmiany proponujemy coś odwrotnego - zwiedzanie najniżej położonego midepresja, czyli teren położony poniżej poziomu morza - całe 180 cm! Na miejsce oznaczone oryginalnym pomniczkiem łatwo ejsca w Polsce. W Raczkach znajduje się rekordowa trafić dzięki starannemu oznakowaniu elbląskiego oddziału PTTK.
Uwaga! Jadąc z Elbląga trzeba skręcić w prawo (za wiaduktem) - przy tablicy "Najniższy Punkt w Polsce". Po przejechaniu pod wiaduktem i pokonaniu ok. 2,6 km skręcamy w lewo, w pobliżu upraw szklarniowych. 30 metrów i jesteśmy na małym parkingu z pomnikiem. Lokalizacja - jest tutaj


Wkótce kolejne atrakcje Elbląga...


Atrakcje sąsiedniego miasta Malborka - są tutaj
★ Atrakcje turystyczne w pomorskim - są tutaj