Wypoczynek w stylu slow life

logo
A A

Idea wolnego, spokojnego życia powstała w Europie Zachodniej (przede wszystkim w we Włoszech) w latach 80-tych ubiegłego wieku. Ta 40-letnia zatem koncepcja rozwija się jako odpowiedź na coraz większy dyskomfort wywołany pośpiechem, korkami drogowymi czy kolejnymi, otwieranymi fast foodami z niezdrową żywnością.


Dzięki niej, nowoczesność coraz częściej kojarzy się z ekologią i harmonią, a nie z prędkością czy wydajnością rozumianą np. jako turystyczne zaliczanie jak największej ilości atrakcji podczas jednego wyjazdu.


Propozycje miejsc wypoczynku w stylu slow - są tutaj


Slow life, travel, cooking, weekend ...


Wypoczynek w stylu slow polega na świadomym zwolnieniu tempa, a czasem wręcz na zatrzymaniu się na dłuższą chwilę. Bycie tu i teraz, obserwacja otoczenia i siebie w tym otoczeniu ułatwia uchwycenie prostych przyjemności. Zgodnie z naszym prawdziwym wnętrzem, a nie z modedelem sugerowanym często przez rodzinę, znajomych czy współpracowników.
Wypoczynek w stylu slow może przybierać różne formy. To może być np:  1. ograniczenie dostępu do technologii, komunikacji, mediów, które potrafią wypełnić głowę niepotrzebnymi lub przeszkadzającymi tak naprawdę informacjami.

  2. spędzanie czasu w naturze - obserwowanie jej rytmu i piękna, prostoty i złożoności, przemijania i odradzania się itp. Wschody i zachody słońca, kapiące krople deszczu, morskie fale, szmer strumienia czy zapach łąki...

  3. czytanie książek, które potrafi być relaksacyjne i pozwala na oderwanie się od chaosu myśli.

  4. medytacja pomagająca wyciszyć umysł i skoncentrować się na teraźniejszości.

  5. zdrowe odżywianie, które poprzez wolniejsze, uważniejsze jedzenie mniej przetworzonej żywności pozwala dostarczyć więcej energii przy mniejszym obciążeniu organizmu.

  6. wykonywanie prostych czynności takich jak amatorskie rękodzieło, ogrodnictwo, a nawet spokojne sprzątanie, które może przynieść twórczą przyjemność.

  7. poświęcanie czasu na relacje z rodziną, przyjaciółmi. Rozmawianie, słuchanie i cieszenie się obecnością drugiej osoby.


Wypoczynek w stylu slow...Ostoja jest miejscem wybranym i zaprojektowanym pod wypoczynek dla osób ceniących Wypoczynek w stylu slow w pomorskimprzyrodę i wypoczynek w stylu slow. Na 12 hektarowym, ogrodzonym terenie znajduje się jezioro, las oraz łąki. Malownicze siedlisko jest urządzane tak, aby było wygodne i przyjazne dla ludzi oraz przebywających tu zwierząt i ptaków.
To miejsce z klimatem, którego nie oddadzą zdjęcia, z rześkością porannej wody czy zapachem wieczornej łąki - dostępnych tylko na miejscu.

W Ostoi Pawie Oko staramy się czerpać eko energię z otaczającej przyrody z wzajemnym z szacunkiem.
Zapraszamy serdecznie - więcej szczegółów jest tutaj