Akwarium Gdynia

Akwarium Gdynia

Gdynia, al. Jana Pawła II 1, pomorskie
Miejscowość Gdynia

Akwarium Gdyńskie - to największe oceanarium w Polsce, niezwykłe miejsce położone w centrum miasta. Ta słynna na cały kraj atrakcja znajduje się nad samym morzem, na Molo Południowym. Gdyńskie akwarium przenosi każdego odwiedzającego w niezwykły, podwodny świat. Można tu zobaczyć między innymi zwierzęta zamieszkujące zarówno odległe rejony świata takie jak Afryka czy Ameryka Północna, jak również te z wód Atlantyku czy lokalnego Bałtyku.

Akwarium Gdyńskie jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego, dlatego edukacja i nauka są fundamentem naszego zoo. 

Akwarium Gdyńskie - atrakcje nad morzem

Do największych i najnowszych atrakcji Akwarium Gdyńskiego należy ekspozycja “Morza Zimne” ukazująca zwierzęta, które zamieszkują chłodne wody Atlantyku i Morza Bałtyckiego. Jest to najnowsza ekspozycja oceanarium, znajdująca się pod poziomem morza. Warto przy tym podkreślić, że jej powstanie było możliwe dzięki wyjątkowej inwestycji finansowanej w większości ze środków UE. Przy zachowaniu istniejącej, głównej bryły budynku, wykonano bowiem rodzaj wielkiej, betonowej wanny w podziemiach Akwarium. Jeszcze 100 lat temu szumiały w tym miejscu fale ...

Odwiedzający "Morza Zimne" mają niezwykłą okazję do odkrycia różnorodności środowiska, które powszechnie nie jest za takie uważane. A dynamiczne, dobrze natlenione i pełnosłone wody północnego Atlantyku zapewniają doskonałe warunki do życia wielu gatunkom zwierząt i roślin. Zachęcamy do poznania tasz, węgorzyc, belon czy orleni pospolitych

Niezwykłe poruszenie wśród zwiedzających z pewnością wywołają także rekiny, węgorze elektryczne czy krokodyl krótkopyski, które można zobaczyć w pozostałych salach zwiedzania. Goście Akwarium Gdyńskiego będę mogli poznać wodne środowisko Ameryki Północnej, rafy koralowe, a także lokalne Morze Bałtyckie.

Zbiory są profesjonalnie przygotowane i eksponowane dla potrzeb zwiedzających - nic dziwnego, że można godzinami podziwiać egzotyczne, niesamowite okazy stworzeń morskich i roślin. 

Godziny otwarcia - są tutaj

Ceny biletów i bilety online - są tutaj

Więcej o akwarium - www.akwarium.gdynia.pl

Zobacz także inne atrakcje dla dzieci (i dorosłych) :-)

Centrum Nauki Experyment w Gdyni - twórcze eksperymentowanie

Centrum Hewelianum w Gdańsku

ZOO - Gdańsk Oliwa

Galeria
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner